Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha itt mindenre azt írják...

Ha itt mindenre azt írják hogy "Google a barátod" akkor ennek az oldalnak mi az értelme ?

Figyelt kérdés
2023. jan. 20. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Ezeket a hozzászólásokat a legtöbb esetben törlik is.
2023. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Olyan kérdések feltevésére, amire egyedül nem találtál választ és nem tudsz másokat megkérdezni a témában.

Abban te látsz értelmet, hogy valaki feljön az oldalra és kiírja a kérdést, majd akár több órán át várakozik arra hogy valaki végre belinkelje neki azt a választ, amihez 1-2 szót kellett a keresőbe írni és megnyitni az első találatát néhány másodperc alatt? Elhiszem, hogy személyesebb élményt vagy megbízhatóbb látszatot kelt hogy emberi választ kapsz, de a triviális, definíciószerű, objektív dolgok nagy tudástára az internet, ahol már fent van a kész válasz. Csak meg kell kérdezni a keresőt, hogy melyik oldalon találod meg.


Amelyik kérdés megkapja ezt a beszólást, nagy eséllyel jogos az észrevétel ezzel kapcsolatban. Ha "mindenre" azt írják, akkor valóban sok a lusta ("ez az oldal azért van, hogy megcsináld helyettem") felhasználó által generált felesleges kérdés, vagy még mindig ennyire magas a funkcionális analfabéták iránya (azoké, akik csak olyan mértékben tudják az internetet használni, amit valaki megmutatott nekik, a többi hatalmas homály, hogy vajon létezik-e az általa ismert 4-5 közösségi felületeken kívül más weboldal is).

2023. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Kérdést kiírod ide (kulcsszavakkal, tovább-tovább-továbbal, stb.) egy perc. Vársz adott esetben órákig egy válaszra. És kapsz valamit, ami vagy igaz vagy nem, vagy hasznos vagy nem.

Kérdést (egy az egyben ugyanazt) beírod a keresőbe: 20 másodperc. Rákattintasz az első találatra, és máris a helyes válasz birtokában vagy: összesen 30 másodperc.

Szerinted melyik a logikusabb?

2023. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nézd meg például ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Tizennégy perc elteltével kapott egy választ, ami - szerencséjére - helyes volt. De ennyi erővel lehetett volna egy troll is, aki valami hülyeséget válaszol neki.

Ha a kérdést egy az egyben a gugliba írod be, még a kapott találatokra sem kell rákattintanod, hiszen már az előnézetben ott van a válasz több helyen is, ráadásul megbízható forrásból.

Szerinted?

2023. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert van, ami tényleg csak egy google keresés, főleg, amikor adatokat kérnek, nem véleményt, tapasztalatokat. Tök felesleges. A google-ba beírni egy szót, kifejezést tized annyi idő, mint kiírni egy kérdést. És senki sem lexikon vagy wikipédia itt.
2023. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam ezt írni, én azt szoktam írni, hogy "a ChatGPT a barátod".
2023. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

#6: van már itt is 1-2 túlbuzgó ember, aki válaszadásra használja, de meg sem nézi hogy mit másol be vele és mennyi hülyeség van benne. A lényeg hogy kapott pár jól hangzó mondatot, és várja érte a pontokat.


Mutatok két gyöngyszemet, ahol az elsőnél még kritizálni sem lehet hogy hülyeség van a válaszban. Legalábbis 1 kritikusan lepontozó sem olvasta ezek szerint, hogy mit is akar jelenteni az angol szórenddel szavanként átfordított "Golda Meir volt az első női miniszterelnök Izraelben, aki a nevét viselte. "

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


És ez a jövő, ilyenekkel lesz tele az oldal is. Tudálékosnak hangzó, teljesen alaptalan vagy fiktív, gép által kreált válaszok felpontozva az égig.

2023. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed akkor lenne indokolt ha ez lett volna: Ha itt mindenre azt írNák hogy "Google a barátod". De, messze nem minden(kérdés)re írják, így a feltételes mód csak feltételezés lenne, a te kérdésed pedig borzasztóan túlzó valótlanság.
2023. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7


Igen, én is belefutottam már ilyen: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


#10-es válasz.


Stackoverflow-n egyébként épp emiatt hoztak egy olyan átmeneti intézkedést, hogy ChatGPT-s válaszokat nem lehet elfogadni helyesnek.

2023. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
100%
Azért nem mindenre írják. Sok jó vélemény is van.
2023. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!