Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mitől függ az, hogy pontozásná...

Mitől függ az, hogy pontozásnál hány százalékot ér a pontozásom?

Figyelt kérdés
Én azt nem értem, hogyha én pl 80%-ban hasznos válasz adok, akkor nem az lenne a logikus, hogy az értékelésem is 80%-ot érjen? Ehhez képest 50% és sehogy se megy feljebb. Mit kell ehhez csinálni? Körbe kell hurrogni valakit meg nyáladzani, vagy mitől függ? Nekem teljesen logikátlan ez így, meg az, hogy ha van egy kérdés alatt 7 értékelés, és mondjuk abból 5 haszontalannak értékelte mondjuk 15-30%-okkal, a másik kettő hasznosan értékelte 80-90%-okkal, akkor az az átlagolás és a százalékértékek miatt hasznos válasz lesz. Pedig valójában 5 ember szerint haszontalan, és csak 2 szerint hasznos. Ergo az oldal nem ugyanolyan embernek tekinti az egyiket meg a másikat. Egy ember egy egységnyi helyet foglal el a térből, ugyanannyit ér a véleménye és a pontozàsa a való életben is. Szavazásnál is a segédmunkás 5 osztályt végzett Vér Pistike szavazata is annyit ér, mint Professzor Dr. Viz Eleké. Szóval 5 darab ember véleménye kevesebbet számít, mint 2 ember véleménye....

2023. jún. 24. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem népszavazás (és sem arányos, hogy a 8 általánost sem végzett 2 zsák krumplival megvásárolt, a szociális rendszerből eltartott parazita szavazata is annyit ér, mint mindenki másé). A valóságban sem egyenlőek az emberek.


A válaszadási és értékelési százalék szét van választva. Az előbbihez hasznos válaszokat kell adnod, a másikhoz a valóságnak megfelelően kell értékelned mások válaszát (gyakorlatban a többséggel egyetértve). Ez két különböző tevékenység, amit nem kellene azonosnak venni.

A "valójában 5 ember szerint haszontalan" példád pontatlan, mert az sok esetben nem 5 önálló egyén, hanem csak 5 profil. Többen is játszanak azzal, hogy sok profilt beregisztrálva manipulálják a szavazatokat, vagy szándékosan ellentétesen értékelik, ezért vezették be azt a rendszert hogy egy frissen regisztrált profil ne 100%-os súllyal tudja lepontozni a hasznos válaszokat, hanem csak 15%-kal.

2023. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"a másikhoz a valóságnak megfelelően kell értékelned mások válaszát (gyakorlatban a többséggel egyetértve)."


Értem, tehát magyarul, ha növelni akarom a százalékom az értékelésnél, akkor csak annyit kell tennem, hogy ahol vagy sok hasznos értékelés, ott nekem is nyomnom kell egyet, és igy tovább végigmenni olvasás nélkül több 100 hasznos válaszon, ezáltal nekem is magasabb lesz az értékelési százalékom. Milyen értelmes fck. logic rendszer. Valóban értelmesebb, mint amit felvázoltál, hogy miért nem jó a választásin. 😂


Tehát, ha van egy oltári sz.r válasz, amit 3 másik értelmetlen felpontozott, ami gyakorlatban sokszor van (meg sokszor frusztrációból pontozzák le a jó válaszokat is), akkor én ne merjek negatívan értékelni, mert ezzel lehúzom a saját százalékom? Tényleg értelmes rendszer.


Meg megfigyeltem sokan értelmes válaszokat írnak, amik megfelelnek a valóságnak, mégis lepontozza sok frusztrált, csak mert nyers stílusban fogalmaz a válaszoló. Szóval szinte senki sem a valóságtartamot nézi, hanem a stílust, így semmi értelme.

2023. jún. 24. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Ezért kell megnézni, hogy vajon a rossz válaszon lévő 3 troll felpontozás hogy néz ki. Mert ha gyanúsan 15%, 30% vagy 50%-os értékelésekből áll, akkor az friss fiókokról leadott manipuláció, amit néhány 70-80+ értékelésű ember simán kiegyenlíthetne, és utána átfordulnak az arányok.


A rendszer akkor ad pozitív pontot, ha a többségnek megfelel az értékelésed. De ez nem azt jelenti, hogy ész nélkül és vakon mindent színre szín alapon kell pontozni.


Ezek csak lehetőségek. Ki van találva és logikusan összerakva az egész, csak ennek az a feltétele, hogy azt a felhasználók rendeltetésszerűen használják. Van az a közhelyes mondás, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz hülye. Ugyanígy ha valaki szándékosan nem úgy használja a pontozást ahogy kitalálták, nem a pontozási rendszer a hibás, hanem a felhasználó.

2023. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Mert ha gyanúsan 15%, 30% vagy 50%-os értékelésekből áll, akkor az friss fiókokról leadott manipuláció,"


Ez pedig csak a te kényszerképzeted. Senki se fog 3-4 különböző accot csinálni, meg VPN-el állandóan változtatgatni az IP címet, ki be lépegetni, csak azért, hogy a saját válaszait felpontozza, ennyit nem ér egy oldal sem. Én eleve egy viccnek tartom ezt a százalékot. Hiába véded a rendszert, nem működik rendesen, és igazából nincs is értelme. Stílus, és frusztráció alapján pontoz mindenki.


Multkor pl. volt közoktatás kategóriában egy kérdés, higy felvin lehet-e ezt, vagy azt. Valaki írt egy sablon választ, ami nettó baromság volt, és felpontozták. A másik meg megírta a valódi választ, ami helyes volt, csak úgy kezdte, hogy le h.lye barmozta aki nem volt képbe, erre 0%-ot kapott. Ennyit erről. Szinte mindenki a stílust pontozza, véletlenül sem a tartalmat, pedig a tartalmon dől el, hogy valami hasznos.

2023. jún. 24. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:

" Senki se fog 3-4 különböző accot csinálni, meg VPN-el állandóan változtatgatni az IP címet, ki be lépegetni, csak azért, hogy a saját válaszait felpontozza, ennyit nem ér egy oldal sem. "


Mutatok néhányat, a 9-es válaszban magyarázattal:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Az Emberek kategóriában ugyanez megy, hirtelen 20+ válaszos kérdések jönnek létre, a kommentek között alig pár perc eltéréssel, amikre szintén jön 15-20 értékelés. Majd amikor abbahagyja a fiókcserélgetéseket és végigpontozott már mindenkit, az értékelések száma visszaesik az átlag 3-5-re:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Ha ez kényszerképzet, akkor legyen az. Ugyanebben a kategóriában többen is írtak már ki kérdést a jelenségről. Itt nagyon sok üldözési mániás kényszerképzetes bolond lehet akkor.

2023. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezek egyik sem bizonyít semmit. Ez csak egy kényszerképzet, amit megpróbálsz ráhúzni mindenre, pesig összrfüggés sincs a kérdések és válaszok közt, vagyis nem tudod bizonyítani. Az lehet, hogy a hasonló kérdéseket ugyanaz teszi fel, csak attól még a válaszok származhatnak különböző személyektől is. Te pedig tényként akarod közölni, hogy márpedig ezeknél a kérdéseknél ugyanaz a felhasználó az, aki válaszolgat is. Gondolom te írod ezeket a "tetten érő" válaszokat is. Ez már beteges szerintem, legalább annyira, mintha valaki tényleg kamuprofilokról pontozgatja magát.


Meg egyébként ellent is mondasz magadnak, mert szerinted jól működik a rendszer, itt meg a sok kérdéssel pont azt mutatod, hogy sz.rul űködik. Tehát akkor nincs is értleme szerinted apontozásnak, úgy is sokszor csak kamu accokról pontozzák fel magukat. Na, végre egyetértünk, hogy semmi értelme.

2023. jún. 24. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!