Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért hagyják meg a troll...

Miért hagyják meg a troll válaszokat a moderátorok?

Figyelt kérdés

Néha nézelődöm az oldalon és ha rám jön jelentek is, de sokszor észre veszem hogy nem történt semmi változás és ez elszomorít.


Pl.: Ezotéria témában a "hitetlenek" bunkóznak és oltogatják a kérdezőket, válaszolókat. "Ez nem varázserő csak véletlen."

Vallás kategóriában az ateisták mennek mellet verni hogy "attól kérsz segítséget aki úgysem létezik".

De az is idegesítő amikor valaki feltesz egy kérdést, segítséget kér és a parasztja bedob egy linket ami a gugli első találata és ráadásul sokszor használhatatlan, irreleváns, vagy benne volt a kérdésben hogy nem linket kér az ember..


És még a szexualitás kategóriában lévő troll kérdéseket fel se hoztam...


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezeket miért kell meghagyni? Amikor meg valaki leírja az igazságot vagy egy r-hadt jó szarkasztikus kommentje van ami nem is bántó de elgondolkodtató azt meg törlik...


Miért?


2023. aug. 14. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

IQ tesztet nem csináltathatnak a moderátorok és nem feltétel, hogy egyezni kell a véleményeknek.

Amivel/akivel nem értesz egyet, azt hagyd figyelmen kívül v. pontozd le (én ezt is csak ritkán szoktam), és ritkán reagálok azt is csak akkor, ha tényleg érdemes.

2023. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez hajtja fel a forgalmat most már. Ha minden kérdésre csak szigorúan objektív válaszokat adnának, bezárna az oldal. Attól pörög, hogy egy jól kitalált kérdésre akár 30-40 választ is generálnak, az pedig csak úgy lehetséges, ha valaki ellen (jobb esetben) érvelsz.


Néha van egy olyan érzésed, hogy bizonyos típuskérdések vagy tipikus kérdezők érinthetetlenek, és ők kivétel nélkül provokátorok. Például aki napi szinten és évek óta kiírja ugyanazt a hergelést ordenáré stílusban az érinthetetlen (nem tiltják, vagy tiltás esetén sem törlik a kérdéseit, hadd válaszoljanak a semmire) de ha beírod a kérdés alá a többieknek, hogy a trollt etetik azzal ha komolyan válaszolnak egy már tiltott tagnak, azt törlik.

Ha kicsit figyelmesebben végigtekersz a GYIK kategórián, többen is felvetették már az aktivitást és színvonalesést, itt még vannak hasonló válaszok.

Pl.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1234531..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1231417..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1228929..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1226493..

2023. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én azt értem, de ha bejelentek egy választ amit ők elvileg el is olvasnak mielőtt döntést hoznak, láthatnák hogy mi a baj.


Persze nem kell egyezni a véleménynek ezzel nincs is semmi baj. De amikor ténylegleges provokáció nem tudom miért kell meghagyni. Pl a "oszt mé imádkozol nem jó az semmire"


Vagy a "mit tudsz az xy növényről veszélyes e állatra?" És erre valaki benyom egy Wikipédia linket.


Hogy a "saját tapasztalat érdekelne, hol érdemes venni, milyen árban van az xy..?" kérdésre adott 10 link kíséretében írt "Google két perc" kommenteket ne is említsem...

2023. aug. 14. 23:06
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 De ha ennyire válasz generálás a cél meg a nézettség (mondjuk ha ebből lesz meg a napi betevő falatra való akkor meg is értem), akkor azokat se kéne törölni ahol oltják a trollokat, vagy támadják őket teljesen jogosan. Ha trollkodni akart valaki akkor fogadja el hogy szét lesz szedve. És ez is növeli a kattintás számot és az oldalon töltött időt.
2023. aug. 14. 23:12
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom csak kiszámolgatták, hogy így egyszerűen több a látogató.
2023. aug. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Jó neked, ha olyannal foglalkozol, ami „elszomorít”, vagy „idegesítő” a számodra? Ha jó, akkor miért elégedetlenkedsz, ha rossz, akkor miért csinálod?
2023. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Féltékeny vagy rám mert van szabadidőm? Neked is van ha itt lógsz. Egyébként meg nem kell ehhez túl sok idő. Elolvasok egy kommentet, jelentem, majd mondjuk egy nap múlva oda tévedek és jelentem újra majd jön a szöveg hogy már ellenőziték. Ez kb fél percet sem vesz el az időmből. Őszintén sajnálom hogy neked nincs ennyi időd.
2023. aug. 16. 21:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy szabályzattól függetlenül azt törlik, amit sokan jelentenek. Valószínűleg rajtad kívül senki más nem jelentette ezeket a válaszokat.
2023. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyik válaszoló leírta, már ez hajtja a forgalmat, régóta lejtmenetben van az oldal.

Trollok mellett rengeteg a lelki nyomorult, aki flejön ide beszólni, nevelgetni a kérdezőt, ha már az életben meghúzzák magukat.


Most is válaszoltam egy kérdésre, és feltűnt vmi bolond, hogy nem igaz, amit írtam, hogy képzelem, aztán leírta, h ne használjam az oldalt, stb.


Amikor meg kérdést tettem fel az Aldiról, több válaszoló nekem esett őrjöngve, hogy hogy képzelem, hogy saját tapasztalat alapján véleményt formálok:D

Na, többek között ezért mennek el a normális felhasználók, meg azért, mert érdemi válasz alig érkezik.

2023. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"azt vettem észre, hogy szabályzattól függetlenül azt törlik, amit sokan jelentenek. "


Ezt hogy lehet észrevenni? Tekintettel arra, hogy az oldal semmilyen visszajelzést nem ad arról, hogy egy kérdést vagy választ hányan jelentettek. Javaslom az Emberek kategóriába való látogatást, ahol az évek óta rezidens provokátor kérdését még tömeges jelentések ellenére sem törlik.

2023. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!