Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Van még esély rá, hogy ez az...

Van még esély rá, hogy ez az oldal újra a normális felhasználóké legyen?

Figyelt kérdés
Hiszen most a népszerűbb rovatok mind a trollok martalékai, és nem látszik, hogy ez jó irányba változna.
2023. szept. 1. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A modikat bírálni tilos, így nem is teszem. Kis költségvetésű lehet az oldal, önjáró, túl sok dolog nincs vele a moderáláson kívül. Lehet, sokakat elriaszt a színvonal esése, és az aktív felhasználók száma drasztikusan csökken. Lehet. De úgy látom, a trollok generálják a legtöbb hozzászólást. Értelmes kérdés, ami jól van megfogalmazva, nem is lehet elintézni Google első találat válasszal, az megér 4-5 választ. Hogy mennyi kattintás társul hozzá, nem tudom. De a trollkodásoknál ritkán áll meg 50-100 válasz alatt. A hirdetőnek meg mindegy, mekkora bölcsesség vagy sületlenség miatt látják a hirdetését.
2023. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Van, bőven 1% alatt.
2023. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg felbukkan egy oldal amit még izgalmasabb széttrollkodni, és átvonulnak oda imádott trolljaink. Persze kérdés, hogy ki tudnak-e addig tartani az oldalt rendeltetésszerűen használók.
2023. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Most már késő, sokkal hamarabb kellett volna beavatkozni. Nem tették meg, mert a provokátorok hajtják fel az aktivitást, cserébe viszont fokozatosan egyre toxikusabb a légkör és kiszorulnak (elmennek) azok, akik ezt nem bírják. Még 1-2 évnyi van az oldalban, míg átfordul abba az állapotba, hogy már nem éri meg komolyan kérdezni, a trollok egysíkú és unalomig ismételt kérdései már nem ütik meg azt az ingerküszöböt, hogy bármit reagálj rájuk. Új emberek pedig már nem jönnek, akik még harapnának ezekre.


Eddig mindig a nyári és téli szünet időszaka volt a megemelkedett aktivitásé, mert ilyenkor több ember ér rá, van otthon, unatkozik. Idén nyáron már az aktivitás nem érte el a nyár előtti szintet sem.


március-május: 118 806 kérdés, 1 069 926 válasz

június - augusztus: 113 625 kérdés, 1 024 363 válasz

Ebből is 2023. júliusban olyan kevés kérdést írtak ki, mint legutoljára 2009. júniusában, azaz 14 éves negatív rekordot döntött meg.

2023. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 bazaltkaroly ***** válasza:
83%

#1 Nincs olyan szabály, hogy tilos bírálni a modokat. Az a kritikához, és a szólásszabadsághoz való job tiltása lenne. Bojkottálni tilos, amit azt jelenti, hogy felszólítod az embereket, hogy ne használják, vagy szándékosan rontsák az GYIK hírnevét, vagy szolgáltatását. Illetve a döntéseiket nem szabad felülbírálni, ami azt jelenti, hogy ha letörölnek valamit, akkor felszólalsz ellenük, és harcba állsz velük. Egyébként kritizálni nem nagyon tudom őket, mert nem látni, hogy mennyit munkálkodnak az oldalon, és amennyi kérdés/válasz van, biztos rengeteg dolguk akad, és próbálnak rendbe tenni mindent (habár én már kaptam egy figyelmeztetés, hogy valahol valamikor írtam valamit, amit többször törölniük kellett, de máig nem tudom, hogy miről van szó, az emailemhez meg már régen nem férek hozzá. Lehet valami hiba volt).

Azt veszem észre inkább, hogy a szabályok nincsenek megtartva, mert rengetegszer látok trágár káromkodást, kérdező, vagy válaszoló szidalmazását, ami egyből kimeríti a 3. (a), (b) szabályokat, és évek óta fent csücsülnek az oldalon törlés nélkül. De mint mondtam, nem láthatunk bele a modok munkásságába, mert lehet, hogy félholtra dolgozzák magukat, azért, hogy az oldal legalább ennyire működőképes legyen.

A hirdetők meg általában odafigyelnek, hogy családbarát legyen a reklámfelület (mint a Youtube-on), azok a hirdetők, akik meg nem figyelnek oda, azok általában más kategóriájú oldalakon hirdetnek (ha érted mire gondolok). Én itt nem ideillő reklámot nem láttam még.

A lényeg, hogy egy oldalt moderálni nagyon nehéz feladat, és minél több a felhasználó, annál nehezebb. A modok is emberek, legyünk velük türelemmel. Amit tehetünk, hogy normális emberhez méltóan használjuk az oldalt, és kommunikálunk tisztelettel, továbbá, hogy ha felbukkan egy-egy trágárabb , lenéző ember, vagy troll, akkor megmutatjuk kulturáltan a nem tetszésünket velük szemben, és NEM a modokat szidjuk, mert egy oldalt a felhasználók teszik olyanná, amilyen.

Egyébként, én azt tapasztalom, hogy ha felkerül egy normális kérdés, akkor nagyobb mértékben jönnek normális válaszok. Nekem tetszik az oldal.

2023. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

"#1 Nincs olyan szabály, hogy tilos bírálni a modokat. "

Olyan viszont van, hogy bármilyen tartalom törlésére fenntartják a jogot, és törölni fogják amiben kritizálsz. Egy oldal vezetése sem fogja eltűrni az ócsárló, negatív színben feltüntető bejegyzéseket.


A moderátor annyiban nem hibás, csak csak azt csinálja amit neki kiadtak feladatként. Ha az üzemeltető kiadja, hogy ne töröljék a provokátorokat, nem fogják. És rajtuk csapódik le a panasz, hogy miért nem végzik a dolgukat.

Egyértelműen megfigyelhető a szabályzat kettős mérceként való használata, hogy ugyanaz a szabálysértő tartalom egyik felhasználónál törléssel jár, másoknál nem.

2023. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
5. Én rendre lettem utasítva, kérdésem is törlésre került. Nem szegtem meg egyetlen közzé tett szabályt sem. Nem volt sértő, vagy más nem tolerálható dolog benne.
2023. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

A kettős mérce egyébként szerintem is valós. Én pont tegnapról tudnék egy esetet hozni. Volt egy kérdésem ami abszolút nem szabályszegő, viszont kényes kérdésnek minősülhet, mivel sok, nem feltétlen erkölcsös és nem feltétlen értelmes ember is megszólítva érezhette benne magát. Én egy modernkori jelenségre voltam kíváncsi igazából, arra kerestem a választ mitől terjedhetett el ennyire manapság. És amúgy főleg a nőket érintő kérdés volt (nem, nem incelkedés, bár azokat se szokták törölni hiába ugyanazokat ismétli pár ember újra és újra szabályellenesen). Na most érkezett rengeteg normális és korrekt válasz nőktől, azokat sorra megköszöntem és reagáltam is rájuk, kérdeztem tőlük ahol csak lehetett. Tényleg nem a kötekedés volt a célom, hanem egy adott dologra válasz megtalálása, ami épp foglalkoztatott. Nagyon hamar lett sok válasz, és hát volt bőven engem szídó, személyeskedő is, nyilván odataláltak akik személyesen érintve érezték magukat. Még ezekre se reagáltam túl keményen, csak kértem őket a kérdésre válaszoljanak ne személyeskedjenek az nem visz előrébb. Aztán ott pár nő egyre jobban elvadult, már anyázásba is átfordult a korábbi személyeskedés, stb. Én nem jelentettem senkit, de jópár személyeskedő válasz törlésre került. Nem a kérdés még, hanem a nem megfelelő válaszok. Ez is jelzi hogy nem a kérdés volt alapból a probléma, hanem bizonyos válaszolók reakciói. Aztán egy ponton olyan 30-40 kommentnél kb 1 óra múlva hirtelen az egész kérdés törölve lett! És akkor hozzátenném, hogy korábban is volt már egy hasonló kérdésem, ami ennek a témának az egyik felét kérdezte csak más szemszögből. Szintén elméletben nem volt szabályszegő, szintén nem szídtam senkit, de hatalmas gyűlölethullámot generált egyesekben, és szintén törölve lett. Ja amúgy az is nőket érintő és kérdező kérdés volt.

Egyébként nem vettem zokon a törlést, amíg futott a kérdésem aktívan kommunikáltam a válaszolók értelmesebb felével, és ők voltak többségben! Teljesen normális, korrekt válaszok is jöttek bőven, velük beszélgettem a kérdésről és problémáról, voltak akik szintén az én pártomon voltak és nőként! Szóval nyilván nem fogok eret vágni hogy végül törölték a kérdést, mert mondhatni megkaptam a válaszokat amiket kerestem. Utólag is köszönöm az értelmes válaszolóknak, bár nem hiszem olvassátok. Csak pl ezt is furának tartom, hogy bizonyos fajta kérdések (pl bizonyos élethelyzetű vagy hozzáállású nőknek szóló kérdések) amik technikailag nem sértenek szabályt, mégis törölve lesznek. Miközben pl rengeteg, férfiakat kifejezetten gyalázó kérdés és válasz meg érintetlen marad. Holott szabályellenes, és biztos sokan jelentik is, de mégis marad.

Nyilván vannak ennél sokkal nagyobb problémák is, nem veszem zokon tényleg, ha törlik töröljék. Csak jó lenne ilyenkor az indokokat is ismerni, mert ahogy írtam is, más, sokkal gázabb kérdések simán bent maradnak. És mivel az ellentétes oldal álláspontját képviselik, ezért magyarázat hiányában kissé kettős mércének érezhető. Vagy mi lehet a magyarázat, túl sokan jelentik, és olyankor többség dönt alapon kerülne törlésre?

2023. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

"jó lenne ilyenkor az indokokat is ismerni"

Ami az oldalnak problémát okoz (vagy okozhat), vagy pl. túl sok vita lehet belőle, azt abban a pillanatban törlik.

2023. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Az olyan kérdést vehetik provokatívnak, mert vitát generál. A folyamatosan moderálandó kérdéseket inkább törlik egy idő után, mert kezelhetetlen.
2023. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!