Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért írják ki ugyanazokat a...

Miért írják ki ugyanazokat a kérdéseket több ember is, hogyha az adott kérdés már ki van írva?

Figyelt kérdés
Miért nem inkább csak simán rákeresnek az adott kérdésre? Amit meg szeretnének tudni.

márc. 12. 07:35
1 2 3 4
 21/36 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Miért írják ki ugyanazokat a kérdéseket több ember is, hogyha az adott kérdés már ki van írva?

Miért nem inkább csak simán rákeresnek az adott kérdésre? Amit meg szeretnének tudni.

...........

Pedig kérdező nagyon jó válaszokat kaptál és gyakori eset, hogy "egy valamire" a válasz az "nem egy valami", hanem számos tényező hatással van rá. Sőt! A mai közbeszéd inkább túlzottan is válaszképző sablonokba van ragadva és a válaszokat eleve egy nagyon szűk tartományban keresik és várják. És valóban könnyebb feldolgozni egy egyrétű választ, mint egy sokoldalúbb, netán átfogóbb megközelítést. És ez egy nagyon javasolható szempont úgy általában mindannyiunknak és mindig ránk is fér, hogy fejlődjön az intelligenciánk és látókörünk.


Ezekből a lényeg, hogy valójában mindegyik válasz amit írtak az jó is és legfeljebb némelyik relevánsabb és inkább van hatása a válaszodban, míg más válaszoknak mellékesebb akihatása.


Nyilván vannak szerintem is egyszerű esetek, amikor csak lusta átnézni a keresést, vagy a feldobott hasonló válaszokat, vagy csak egyszerűen szeretné kiírni maga a kérdést és valamiféle beszélgetésként kezelni a kiírást, és ez nagyon is érthető emberi igény. Így teljesen elfogadható, ha egyszerűen szeretné maga feltenni a saját kérdését, ami azért belátható, hogy tényleg nem egy nagy bűn. Inkább olyan normális emberi igény.

Az oldal meg amúgy is kérdésekhez és válaszokhoz van, szóval bizony ez is egy érthető szempont. Most az hogy néz ki, hogy egy kérdés kiíró oldalon ne írhatna ki valaki egy kérdést, mert jajj mi lesz?


Meghatározóbbnak tartom azt a részét, hogy részben a válaszolók más emberek lesznek és más ismeretekkel rendelkeznek, így akár teljesen ugyanarra a kérdésre is más válaszokat lehet kapni. Csak mert mások írtak válaszokat! Márpedig különféle válaszok esetén maximálisan jogos ugyanannak a kérdésnek a kiírása. Sőt! Egy válaszon belül ugyanúgy számít, hogy több válasz is érkezzen és ez bővül ki egy újra kiírt kérdéssel még több válaszolóra és még több a kérdéshez tartozó tartalommal. Szóval a válaszok nagyobb mennyisége nyilván előnyös még egy kérdésen belül is, és ez még újra kiírt kérdéssel is bővíthető.


És ennek vannak még esetei... Egy kérdező lehet, hogy rákeres és sok hasonló kérdést el is olvas és a kidobott kérdéseket is elolvassa - és mégsem elégedett a válaszokkal, mert van némi jártassága a témában, vagy olvasott valamit, csak nem teljesen érti azt jól. Ezért hiába a sok hasonló kérdés a sok válasszal, az is lehet, hogy azok kevésbé tartalmasak és ezt akár láthatja is egy kérdező.


Na és kérdezőnk még az is lehet, hogy valaki nem ad új információkat a válaszban, de érthetőbben írja le, és az is egy jó indok, hogy újra kiírja a kérdést.


Sok esetben létezhetnek friss infók a témában és a régi válaszok talán már nem is annyira pontosak. Megint csak egy újabb indok a kérés ismétlésére.


A tavaszi szünet példa meg teljesen sajátos eset és nagyon nem fedi le a kérdések fajtáit... Mondjuk én neten vagy az iskola oldalán keresnék rá, de szerintem is a netes keresés néha tovább tart, mint csak a válaszokat nézni meg. :) Lehetséges az is, hogy a kérdező egy tanuló és fogalma sincs olyanokról, hogy "országos rendelet" és, hogy azt eszik vagy isszák... Csak eszébe jut és "hűha gyorsan meg kell kérdezni" és "ott a gyakorin majd megmondják"... Lehet rosszul emlékszik, csak dereng neki, de mintha mondtak volna valami olyat, hogy változni fog a szünidő kezdete és bizonytalan abban amit a neten talált. És annál nagyobb baj aztán tényleg ne legyen, hogy az embereknek kérdéseik vannak. :)


A kérdések egy része amúgy valóban csak egy sima keresés, de a neten megírnak mindent és az ellenkezőjét is, és még plusz akármit is. Az egyszerű adatszerű kérdés szerintem viszonylag ritka, mit a "mikor lesz a tavaszi szünet". Nekem a kevésbé preferált kérdés, hogy "Mi lett volna ha Hitler győz?". És sosem teszik fel a kérdést, hogy mi lett volna ha nincs Hitler és nincs világháború sem, mert a Hitler a lényeg benne és nehogy már kimaradjon a kérdésből... :) Azt a kérdést sem teszik fel soha, hogy mi lett volna, ha a Szövetségesek, az Egyesült Államok és a Szovjetunió máig szövetségesek maradnak. :) Mert az nem trendi kérdés. Mindenesetre vannak és lehetnek új megközelítések, túlléphetünk egy általánosan ismert mégsem pontos nézeten, lehetne új ismeretek a témában, így egy újra kiírt kérdés önmagában is nagyon hasznos.


Olyan ez, mint ahogy írtak már rengeteg könyvet a Majákról, a Római Birodalomról, az ókori Egyiptomról vagy a keltákról vagy a Második Világháborúról, de egy újabb könyvben lehetnek új fejlemények a témában, így hiába a sok megelőző könyv, mégis bőven lehet benne valóban fontos és új tartalom. Mert a kutatások haladnak, előkerülnek új források, vagy régi forrásokban fedeznek fel valamit ami elkerülte a figyelmet (ilyen is van). És ahogy egy ismert kérdés újra kiírható, ugyanúgy egy könyv témája is újra feldolgozható és előjöhetnek új elemzések.


Sok esetben kíváncsiak lehetnek az ismerteken túl mások véleményére is, lehetnek új regisztrálók és új válaszolók, de akár csak nem voltak elégedettek a régi válaszokkal. Talán egy másik válaszban jobban megértik. És még totál kezdő gyakoris is lehet akinek lövése sincs semmiről itt, hogy most itt rá lehetne keresni bármire is... Egy újszülöttnek minden új, hiába nincs új a Nap alatt. :)

márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

#21 minek másoltad be az egész kérdésemet és a leírásomat a válaszodba?

Amúgy ajánlanám figyelmedbe a #5 írásomat. Hogy például az iskolai szünet időpontja. Az olyan általános kérdésekre irányult a kiírásom! Mert az olyasmi kérdéseknél nem igaz az amit írtál. Olyan kérdéseknél mind a 200 embernek ugsanazt a választ fogják adni.

márc. 12. 20:13
 23/36 TappancsMancs ***** válasza:
32%
Véletlenül 😊 Az ötöst meg olvastam és írtam rá több variációt is, hogy miért tehetik fel újra még az egyszerű adatjellegű kérdéseket is. A dologban az is benne van, hogy nem csak annyiból alakulnak ezek ki, hogy adott infóra van már válasz...
márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
De akkor is teljesen feleslegesen teszik fel ugyanazokat a kérdéseket 200-szor. Például azt is, hogy melyik kormány van most hatalmon. Arra a kérdésre is csak 1-etlen 1 válasz létezik már sok éve és arra a kérdésre minden kiírt kérdésre minden válaszoló ugyanazt tudja csak válaszolni
márc. 12. 20:44
 25/36 TappancsMancs ***** válasza:
56%

Igen feleslegesen teszik fel.


És vannak a különféle egyszerű okai a különféle felesleges kérdéseknek.


A teáltalad kiírt kérdést is már feltették sokan és mégis kiírtad. Talán feleslegesen? Nem. Akartál róla beszélni és meglátásokat olvasni. A tiéd sem volt felesleges és valahol másoké sem az.

márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
De én nem találtam még így ebben a formában kiírni az én kérdésemet. Azért tettem fel. Pedig direkt rá is kerestem előtte.
márc. 12. 21:27
 27/36 TappancsMancs ***** válasza:
32%

Okés. Van amit akár szó szerint írnak ki többször, de a tiédet is már bőven feltették elégszer. Ez ilyen.


Amúgy emberi ez dolog is és nem mindig csak lexikális. Sokszor csak valamilyen emberi oka van az ilyennek. És van aki tényleg nem tudja akár azt sem, hogy ki az államfőnk. Most erre mit lehetne mondani. Most akkor a *anyját? Majd valaki írja neki...


Olyasmi ez mint amikor két ember sétál a városban és az egyiknek eszébe jut valami és megkérdezi a másikat, hogy milyen nap van ma. Pedig szó szerint egy gombnyomás a telefonon. És egyik megoldás sem rossz, mindkettő helyes. Megnézhetünk valamit digitálisan és megkérdezhetünk valakit. Nincs rossz megoldás.

márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
62%

Látom itt is megy a lehúzósdi.


Akkó mán eztet is nullázák le!!

márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 TappancsMancs ***** válasza:
16%
Amúgy szerintem egy ilyen tavaszi szünet dologban egyszerűen rossz platformot választanak, mert facebookon az osztálytársai konkrétan 5 perc alatt 5 választ írnának. :) Vagy lehet, hogy a tanár ötször elmondta és fel is íratta és a kérdező cikisnek tartja, hogy osztálytársaktól kérdezze meg, és jön a nagy ötlet... hááát a gyakori a kérdezős oldal... :P
márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
#29 így van!!! De csak példa volt.
márc. 12. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!