Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Sokan a kérdezőket miért...

Sokan a kérdezőket miért becsülik le, hiszik alul műveltnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Pl. a kérdés megfogalmazásából. Valakiről csak úgy süt az "értelem". A kirívó helyesírási hibákról már ne is beszéljünk...
2011. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Valóban, vannak olyan kérdések, hogy szinte értelmezhetetlenek, tele vannak ordító helyesírási és nyelvtani hibákkal. Persze mindez a válaszokra is igaz.

Ráadásul néha akkora marhaságokat tudnak megkérdezni...

2011. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Illetve sokszor olyanokat kérdeznek, ami kevés logikával percek alatt kitalálható, vagy a kérdés főszavait google-ba beírva kapásból megvan a válasz.


Sőt, rengeteg olyan van, amire a wikipédia pillanatok alatt szintén választ ad.


Ilyen kérdés igazából teljesen fölösleges feltenni. Ha valaki az internet világában ennyire nem képes adatokat szerezni, azzal mi lesz később?

2011. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A helyesírási és nyelvtani hibákat nem tartalmazó kérdésekre se tudnak általában normálisan válaszolni.
2011. jan. 22. 08:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is probléma, hogy a kérdező -és némely válaszadó- a neki nem tetsző válaszra nagyon hevesen és támadóan válaszol.
2011. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem általában az irritál kérdezőben/válaszolóban egyaránt, ha az értelem helyett a nagyképűség süt róla. Ha elítél másokat a véleményük, nézetük miatt. Ha oltja a másikat, hogy hogyan kellene helyesen írni, de az ő szövege is hemzseg a hibáktól. Ilyenkor néha-kultúráltan-, de én is "beszólok".

Azt viszont el kell mondanom, hogy bár gyakran teszek fel én is kérdéseket, még soha nem kaptam bántó választ.

2011. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"A helyesírási és nyelvtani hibákat nem tartalmazó kérdésekre se tudnak általában normálisan válaszolni."

Ez így nagyon nem igaz. Miért írtad ezt?


A kérdésekre (még a rosszul leírt, bután fogalmazott kérdésre is) szokott jó válasz is jönni!

Egy normális kérdésre pedig ritka a rossz vagy a kötekedő válasz.

2011. jan. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Ha hülyeséget kérdez. Pl: Miért csípi a puncimat a testápoló, ha síkosító helyett használjuk? Meg persze a helyesírási hibák...
2011. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert vannak arrogáns, beképzelt, kötekedő emberek, akik itt élik ki magukat. Sajnos én is tapasztaltam ilyet.
2011. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugye,csak érzékeltetni akartad kérdéseddel a "süket hülyeségeket"?
2011. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!