Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jól érzékelem, hogy a gyakorik...

Jól érzékelem, hogy a gyakorikérdések oldal látogatói általában a fiatalabb korosztályból kerülnek ki?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én már középkorú vagyok. Ha olyan kérdést teszek fel , amire csak egy másik szülő tudna igazán tanácsot adni,kevés használható tanácsot kapok.Általában kamasz, vagy nagyon fiatal felnőttek válaszolnak.Ennyire kevesen lennénk mi középkorúak, vagy csak ők nehezebben válaszolnak? Sajnos sok válaszoló a névtelenséget kihasználva kötekedő kommentet ad. Pedig aki egy kérdést kiír,annak biztos nyomós oka van, és nem kötekedést várna.
2009. máj. 7. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Volt kérdés a születési évekről
2009. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
89%

Ami a nyomos okú kérdéseket illeti, hát elég sok a felesleges kérdés is.

Az interneten elég jó keresők vannak pl. google


[link]


Nagyon egyszerű használni, csak sokan lusták, inkább kérdeznek olyat, amire már valahol egy akár szakmai fórumban már válaszoltak, meg kérdeznek olyat is, amit már előtte 26-an megkérdeztek, merthát az oldalnak is van keresője, azt sem használják.


Nem biztos, hogy minden kérdésre itt lehet a legjobb választ kapni, előbb körül kellene nézni a témával kapcsolatos oldalakon....


Egyébként jól látod, hogy fiatalok vannak itt többségben, hogy a kérdésedre is válaszoljak. :)

Ahogyan általában az internethasználat is a fiatalabbakra jellemző, ugyanúgy ennek az oldalnak a használatára is az jellemző.

2009. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Biztos, hogy a fiatalok vannak többségben.

Magam 45 vagyok, és ahogy körülnézek az ismerőseim, munkatársaim között, sajnos jóval kisebb arányban használják a számgépet a fiatalabb korosztályhoz képest.

2009. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, milyen az arány, mert hiába van kérdés életkorról, arra nem válaszol minden felhasználó (én se). :-)

Egyébként nem biztos, hogy csak az tud tanácsot adni neked, aki a te oldaladon van hasonló cipőben, tudhat az is, aki a másik oldalt élte meg másképp, vagy éppen hozzáértő szakmabeli, aki ilyen problémákkal foglalkozik. Vannak kivételek, de nem hiszem, hogy sok.

Az meg, hogy minden kérdésnek nyomós oka van, ugyancsak nem biztos, valamelyik nap tett fel egy unatkozó felhasználó egy polgárpukkasztó kérdést, és még hozzá is tette, hogy csak azért írta, mert unatkozik, és a kommentelők közül írták is, hogy még unalomból is rossz vicc egy ilyen kérdés. Szóval ilyen is van.

Ne becsüld le a fiatal korosztályt :-) Nekem van egy szülő ismerősöm, aki mindig megjegyzi, mennyire értelmesen, felnőttként gondolkodom, és a fia velem egyidős, és mégis mennyire gyerek (huszonéves vagyok). Ismétlem, nem én állítom magamról, más mondta.

2009. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is több a fiatalkorú itt. Nézd meg mennyi kérdés van "Milyen telefont vegyek", "miért nem megy az msn", melegtéma, "tetszik egy fiú szeret-e", számítógépes játékok, "cikiznek az osztálytársaim" - melyek azonnal bőven meg vannak válaszolva. Próbálj föltenni olyan kérdést, melynek megválaszolásához élettapasztalat vagy komolyabb technikai adottság szükséges esetleg tapasztalat a gyermekneveléssel kapcsolatosan - ilyen kérdésre valóban kevés hasznos válasz érkezik, vagy egyáltalán nem lesz megválaszolva. Elvégre a középkorosztály értékrendjén a számítógépes tere-fere valahol tovább van, mert vannak fontosabb dolgok amiket nekünk meg kell oldanunk ahhoz, hogy az itt említett fiatal korosztálynak lehetősége legyen naphosszat számítógép mellett tölteni.
2009. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Én 41 éves vagyok, és itt aktív felhasználónak számítok, de valóban nem ez a jellemző.
2009. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem hiszem, hogy lebecsülném a fiatalokat,erről szó sincs. Van amikhez ők értenek jobban. De én speciel ,amiben nem tudok érdemleges ,hasznos tanácsot, választ adni, ahhoz hozzá se szólok!Pedig elég sok témához hozzászóltam már... de sohase azért, mert kötekedni,beszólni akarok.A másik: kulturált, udvarias hangnemben is lehet itt "társalogni". Azért furcsálltam ,hogy olyan fiatalok is "belekozyognak" olyasmibe,amiről még biztosan neincs még tapasztalatuk. Persze-persze mindenkinek joga van válaszolni...Tényleg lehetnek olyan problémák, amit ismeretlen,kívűlálló emberekkel "meg lehet itt beszélni" ,mert könnyebb mint a családdal,ismerősökkel.
2009. máj. 7. 11:38
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze ,van sok heccelő,provokáló,idióta kérdés.A nyomós okokat természetesen nem ilyenekre értettem. Az ilyenekre nem szoktam reagálni. Amúgy tényleg hasznos oldal lenne ez!/ Csak az emberek néha nem úgy állmak a másik emberhez,ahogy jó lenne!/
2009. máj. 7. 11:43
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, egyébként a kötekedőkkel ne foglalkozz, nekem volt egy "kolléganőm", aki már túl van a 40-en, és mindenkibe belekötött, aki nem volt neki szimpatikus (azért tettem a kolléganő szót idézőjelbe, mert bent ült, de nem csinált semmit, csak internetezett naphosszat a munkahelyen, és magáncélra használta a céges telefont).

Szóval lehet, hogy itt a fiatalok vannak többségében (bár, kérdés, hogy ki számít fiatalnak, szerintem fiatal az, aki annak érzi magát), mivel mi már belenőttünk ebbe a korba, amikor a számítógép természetes (mondjuk az én gyerekkoromban még nem volt természetes, mert drága volt, és az első számítógép apám munkahelyi gépe volt, amihez odaültem 4 évesen, és gyorsabban megtanultam használni, mint egy akkori felnőtt), de a többi korosztály is biztos képviselteti magát valamilyen arányban, és egy részük pont azért, mert a munkahelyeken is van számítógép, és van, ahol megengedett az internethasználat, ott élnek is vele.

Szóval nem biztos, hogy mindenki otthonról netezik anyuci-apuci pénzén (ahogy azt egyik korábbi hozzászóló feltételezi) :-)

2009. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

11:50-nek:

Látod, látod mennyire nem értetted meg amit "mondani" akartam. Nem az anyuci-apuci pénzéről ill. nem csak pénzéről van szó, de arról hogy körülugrálnak a szülők, megteremtik neked a kényelmet, lehetőséget ahhoz hogy Te az idődet így tudd eltölteni. Várható volt ilyen reakció mert ugye 20 - 25 évesen természetesen a fiatal generációhoz tartozol.

2009. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!