Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mért kötekednek nagyon sokan...

Mért kötekednek nagyon sokan a helyesírással? Jaj ezt mér így írják, jaj azt mér úgy írják. Számomra elég idegesítő.

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 10:47
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
szal nem arra gondolok h valaki annyira hülye hogy nem tud leírni helyesen egy szót,hanem ha valaki rövidít vagy "szlenget"használ..az mér baj???
2009. jún. 16. 10:48
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a szleng nem baj. Csak a "mien", "hadjuk", "sex" és társai idegesítőek. Meg a múltkor láttam, hogy valaki minden v betűt helyettesített w-vel. Na az miért jó? walaki tud wálaszolni? áááá.
2009. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Egy bizonyos fokig én is elfogadom a szlenges írást de azért vannak túlzások.


Ez a kedvencem: és én eztnem étem mee német et tan-ok.

Magyarul: Én ezt nem értem mert németet tanulok.


És mikor meg lett neki említve hhogy hogyan ír, a válasz a következő volt:


"am ti se vtok 1. sők helyes írásba szal ENNYI az meg tök norm h nem vok egy 80éves banya h ne ismizzem a szlenget ENNYI am meg nem azt kértem kezdjetek el vitatkozni h a helyes írásom miatt nem engedtek v agyilag vok tul hülye szal ha csak arra vtok képesek h b@szt@ss@tok akk inkább HAGGYATOK mee talán van egy normális ember aki tud NORMÁLISAN válaszolni a kérdésemre"

2009. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

azt én se tudom,hogy miért jó..de engem különösebben nem zavar.vannak ennél nagyobb problémáim is.szóval én csak azt nem értem miért kell ilyen apróságokból ügyet csinálni?általában a tizenévesek szoktak duplavével vagy "h"-val írni olyan szavakat amibe pl nincs is "h"

én is irogattam régebben így.na és?majd kinövi minek ezt nagy dobra verni?ha neki ugy tetszik akkor ugy tetszik.szerintem arra figyeljünk h mit kérdez vagy mit válaszol...

2009. jún. 16. 10:55
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
Nem zavar téged, ha valaki túlzásba viszi a szlenget, mert van ennél nagyobb problémád is, de az zavar, hogy valaki szóváteszi a dolgot? Akkor ez nem tartozik bele a kisproblémás dolgaidba? Zavar téged az, hogy ebből mindenki nagy ügyet csinál, miközben te is nagy ügyet csinálsz belőle, mert kérdést írsz ki rá.
2009. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
na látod...ez az amit nem szeretek...nem ez a legnagyobb problémám,csak durva h szinte minden kérdésben van egy válaszoló aki ezzel foglalkozik.mellesleg én nem minden kérdésemben teszem szová ezt az icikepicikepindurpandur problémát.
2009. jún. 16. 11:03
 7/38 anonim ***** válasza:
98%

Nem zavar??? Akkor nincsennek szabájok mindenky úgy íhr ahogy akarr. Na ez a hulyeségh mhert akhor káohsz lene.

Vannak helyesírási szabályok.

Vagy Te mit szólnál ha Kovács Róbert vagy pl. és úgy írják le, hogy Khováts Rhobert mert nekem úgy tetszik, majd kinövöm, nem?

2009. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
jó ég....hol láttál te így írni itt valakit is???
2009. jún. 16. 11:06
 9/38 anonim ***** válasza:
91%

Engem a rossz helyesírás azért zavar,mert magyar embernek illik a magyar helyesírást tudni.

A szleng még valahogy elmegy,de az értelmetlen rövidítések

nem.Azt legfeljebb a tinik értik meg.Ha valaki választ akar a kérdésére,akkor úgy kellene megírnia,hogy azt mások is értsék.

2009. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
nem ilyen nagy a probléma.van aki kiakad olyanon,hogy tejcsi vagy tejci?NEM MINDEGY KÖNYÖRGÖM???pl ezekről probálok beszélni...
2009. jún. 16. 11:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!