Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Folyton ennék, még ha nem is...

Folyton ennék, még ha nem is vagyok éhes. Híztam 3kg-t, és nagyon félek hogy kövér leszek. Szerintetek miért akarok folyton enni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg fog jönni.
2012. aug. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt itallal csinálnád, alkoholista lennél...

Kajafüggő vagy? Esetleg cukorfüggő?

Lehet, hogy szar minőségű kaját eszel, a szervezeted éhezik a vércukorszinted meg ingadozik. Vagy csak rossz szokás?

2012. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Smartguy86 ***** válasza:
100%

[link]


Csak ennyi.


Emellett persze valószínű, hogy valamiféle lelki eredete is van a dolognak - pl. stressz-reakció.


Ez egyébként visszavezethető a gyerekkorra. A felelőtlen szülő a hisztis, síró gyereknek mindig valami kajával tömi be a száját, így legalább nem kell vele foglalkozni. Ezért aztán a gyerek megtanulja, hogy lelki problémáit és a stresszhelyzeteket mindig orálisan kezelje - tehát zabál! Sajnos ez a helyzet - kemény lesz a leszokás, és két dolgot igényel:


1. Önbizalomnövelés - pl. sporttal, munkával, tanulmányi eredményekkel, saját erőből véghezvitt sikerekkel és kudarcokkal, amik erősítik a jellemet.


2. egy kis segítség a helyes életvitelhez:

[link]

2012. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a poén, hogy tényleg készül megjönni XDD, de ez nem olyan, mint szokott.


Elolvastam a cikkeket. Köszönöm a hasznos tanácsokat!

2012. aug. 16. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!