Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Fél percnek kell eltelnie két...

Fél percnek kell eltelnie két privát üzenet küldése között? Ez valami újdonság vagy régen is így volt?

Figyelt kérdés
Tehát ha én mondjuk kapok öt privát üzenetet, akkor nem válaszolhatok szépen sorban mindre, csak úgy, ha fél perceket várok? Ez miért van így? (Igen, engem zavar, mert nem vagyok időmilliomos.)
2012. dec. 14. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Pár hónapja így van.

Az időkorlát azért lett létrehozva, mert sokan unalomból chatnek használják a levelezési rendszert. Mivel az nem azonnali üzenetküldő, és pluszterhelést jelentene ha párhuzamosan sokan is egymással beszélgetnének korlát nélkül, emiatt jött létre ez a fél perces szándékos lassítás.

Aki beszélgetni akar az kénytelen lesz más hivatalos formában megtenni, aki pedig csak levelezni akar, annak ki kell bírnia azt a lehetőséget. Azért egy átlagos levél megfogalmazásakor lehet kényelmesen kitöltöd a fél percet, így nem is tűnik fel. Néha lehet zavaró, de ha 1 percen belül 4-5 levélre akarsz válaszolni, az megint olyan mintha chatelnél, amit nem lehet.


Itt most 5 levél esetén 2 perc várakozásról van szó, ami nem egy nagy büntetés. Nem lehet mindenkihez alkalmazkodni, a többségnek ez egy megfelelő eljárás. Legalábbis eddig én még csak 1 ilyen panaszt láttam itt, de az a tag chatelni akart volna.

2012. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

#1-et kiegészítve: Ha fél perc alatt meg tudsz írni egy üzenetet, majd megnyitni a következőt, és válaszolni rá, akkor azt az üzenetet felesleges megírni. ;-) Használd ki a fél percet arra, hogy megfontold a válaszod, hogy megfogalmazd, hogy hozzá tegyél még egy sort…


Amúgy van eset, mikor zavaró tud lenni a fél perc, például, ha utólag jut eszedbe még egy gondolat. De egyrészt erre az a válasz, hogy a küldés gomb megnyomása előtt és ne utána gondolkozz, másrészt azért ez sem olyan gyakori eset, hogy ne lehessen alkalomadtán várni fél percet miatta.


A fél perc azt fogja igazán zavarni, aki miatt létrehozták a szabályt, aki esetében kell is hogy zavarjon, mert pont ez a célja.

2012. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!