Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van az ilyen...

Mi értelme van az ilyen válaszoknak?

Figyelt kérdés

Annyi válaszoló teljesen felesleges dolgokat írogat.


Eper példával szemléltetném:


Megkérdezi az ember, hogy folyton termő vagy egyszer termő epret vegyen?


Erre egy rakás ember fontosnak érzi közölni, hogy ő inkább a málnát szereti.


Vagy


Eperrel szeretnék süteményt sütni, jó receptet kaphatok?


Erre valaki közli, hogy ő életébe epret még nem evett, nem is érti más miért eszi meg, ekkora hülyeséget, amúgy is drága.


A kedvencem pedig, az ember kérdez valamit az eperről, pl. cukorral finomabb-e ÉS hozzáteszi, hogy tudom, hogy az eper piros, nem is ez érdekel, ezt ne írjátok.


Erre egy rakás ember a kérdésre magára vagy nem is válaszol egyáltalán, vagy csak félig, de arra mérget vehet bárki, hogy azt leírja: "az eper meg piros".


2013. máj. 27. 15:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez főleg akkor idegesítő, ha van egy fontos kérdés, látod, hogy ő már 5-6 válasznál jár, jaj de jó és akkor az összes válasz ilyen, esetleg egy annyit közöl, hogy "örülök, hogy ez neked ekkora probléma" vagy "kinyalnálak".
2013. máj. 27. 15:57
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen trollkodó válaszokat rendszerint azok kapnak, akik nem érthetően kérdeznek, a kérdésük nem egyértelmű, vagy a stílusuk nem elfogadható.


Hogy a te példáiddal éljek:


1: Megkérdezi az ember, hogy folyton termő vagy egyszer termő epret vegyen?


Nem szerepel a kérdésben, hogy milyen célból akarja az epret veni, vagy kinek venné. Mert ha pl. magának, fogyasztásra, az egész más, mintha a cégének venné termesztésre.


2: Eperrel szeretnék süteményt sütni, jó receptet kaphatok?


Ez a tipikus "guglizz rá" kérdés. Komolyan, miből állna beírni gugliba, hogy "epres sütemény recept"? És azonnal ott lennének neki a receptek, nem kéne itt várnia, hogy hátha valaki megszánja eggyel. És az nem elfogadható magyarázat, hogy itt finomabb recepteket kap. És akkor még nem említettem, hogy ez alapvetően nem kérdés, még ha kérdőjel is van a végén, hanem "kérés az olvasók felé".


3: az ember kérdez valamit az eperről, pl. cukorral finomabb-e ÉS hozzáteszi, hogy tudom, hogy az eper piros, nem is ez érdekel, ezt ne írjátok.


Ez már neccesebb. A kérdés önmagában baromság - hiszen mi honnan tudhatnénk, neki hogyan fog jobban ízleni. Továbbá a "nehogy leírj valamit" maga a virtuális vörös posztó. Mivel a troll azért troll, hogy trollkodjon, egész biztos, hogy megkapja a nem kért választ is. Amit egyébként lehet, hogy nem kapna meg, ha nm írná ki, hogy erre nem kíváncsi...


4: Ez főleg akkor idegesítő, ha van egy fontos kérdés


Nincs olyan, hogy fontos kérdés. Minden kérdés egyformán fontos. Attól, hogy mögé írod, hogy "FONTOS!!!44!4", még nem lesz fontosabb a kérdésed, főleg, hogy általában olyan kérdéseket tartanak fontosnak a kérdezők, hogy hol vehet Alsómocsoládon XY márkájú fülhallgatót, vagy ki énekli azt a számot, aminek a refrénje az, hogy "lálá-lálá-láláláááá".


Ezek nem fontosabbak, mint mások kérdései, mert nem hiszem, hogy valaki fegyvert tart a kérdező fejéhez, és azzal fenyegeti, hogy agyonlövi, ha nem kap azonnal legalább öt választ.

2013. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem azért vannak ilyen válaszok, mert az emberek szeretik ráeröltetni a véleményüket, akaratukat a másikra.


2.!

Nem tudom te mennyire szoktál sütögetni, de pont nem jó példát hoztál fel. Ugyanis én spec nem szeretek a netről sütit sütni, mert többször belefutottam már olyan receptbe, ami nem volt megfelelő. Mindent úgy csináltam, és annyit adtam hozzá amennyit a recept írt, mégsem lett jó. Ezért jobb inkább itt recept után érdeklődni. Mert itt legalább már kipróbált recepteket kap az ember. Pl. ha linkelnek receptet, azt meg sem szoktam nyitni, pont a leírtak miatt.

2013. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Na pont erre mondtam, hogy baromság.

Két okból is:

1: a válaszoló is lehet, hogy csak bemásolja a netről

2: a neten is kipróbált receptek vannak. vagy gondolod, ohgy valaki fejből kitalálja, ki se próbálja, csak feltölti a nagy főzős portálokra? ugyan már!

2013. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igaziból az epres dolgokat azért hoztam példának, mert más hirtelen nem jutott eszembe, meg nem akartam mások kérdését belinkelni, elkerülve, hogy egy-két okos folytassa az azokra való válaszolást itt is.


2)

Akkor elmondhatom szájbarágósabban is, nem pl. kérésről van szó, hanem arról, hogy ha én mondjuk kérdezek egy konkrétat, valami konkrét dologról, akkor mi értelme van azt válaszolni rá, hogy ő még olyat nem evett/látott/hallott/csinált/próbált/vett/akármi és nem is fog, mert hülyeség. Köszönjük Emese, a kérdés nem is neked szólt.

A példák annak a szemléltetésére szóltak, hogy MENNYIRE nem odaillő válaszok jönnek.

2013. máj. 28. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljesen igaza van.A kérdésedre válaszolva pedig:semmi értelme nincs,fölösleges is keresni benne.
2013. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!