Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy ha felteszn...

Miért van az, hogy ha feltesznek egy kérdést (bárki) akkor a végén már nem a kérdésre írnak válaszokat, hanem veszekedés, lebecsülés, kötözködés, és a lekicsinylés megy?

Figyelt kérdés

2014. márc. 29. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár ez nem általános, de tényleg zavaróan sok esetben van így.

Alapvetően az elégtelen moderálás következménye. Akik nem önkéntes szabálykövetők, azokkal szemben szükség lenne a következetes, szigorú moderálásra.

Sokszor már a kérdés moderálásával elkerülhető lenne, hiszen sok a véleményről érdeklődő kérdés, ez az oldal GYIK ajánlásai szerint helytelen.

Utána pedig a további szabályok betartatására lenne szükség: „ne Offolj!”, „Ne a válaszokra válaszolj!” stb.

2014. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen az emberi viselkedés. Kicsinyes, veszekedésre hajlamos, önmagából kiinduló, sértődékeny. Sokakban a vélemény különbség felfoghatatlan és személyes támadásnak vélik, amiből az "üss vagy fuss" reakciót követően születnek a legszebb példái annak, amit a viták alaphibáiként tanítanak iskolákban. A különbség a netes beszélgetések és a valóság között, hogy társaságban megtanultunk viselkedni, de neten kijöhet mindenkiből az állat és egy félreértés eloszlatására nem a visszakérdezés, hanem a visszakézből érkező egyenes támadás kap teret.


Ennek az érdekes viselkedési formának kutatásáról több cikk és doktori disszertáció is jelent már meg. Az egyik ilyen cikk a viselkedési formák és azok lehetséges magyarázatáról szólnak. Ezt átdobom pm-ben magyar fordításban, mert ide kommentnek hosszú lenne.


Aztán a nethuszárok egy új műfaját képezik azok, akik már nem is képesek a valóságban sem viselkedni: [link]

Velük találkozni felér egy standup comedy-vel.

2014. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert sok a hülye bizonyos kategóriában.. De nem kell álszenteskedni,az esetek 80 % -ban mindenki visszaír ,ha kötözködést indítanak felé.
2014. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
fogadok mindjárt itt is ez lessz :)
2014. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ja tuti az lesz a vége

a második válaszolónak mi abban a támadás, hogy például felteszem azt a kérdést, hogy hol lehet olyan sport lovat venni ami 150-es akadály felett kiválóan versenyzik?

a vége már az lett, hogy "fogadni mernék, még csak képernyőről láttál lovat", mikor én senkit nem sértegettem, és majdnem 1 éve lovagolok (nem nekem kell a ló)

:(

2014. ápr. 1. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
ja ,kérdező te is a lovaskategóriában vagy? Ott szinte csak gyökerek vannak .... én csak válaszolni járok oda,kérdést ne tegyél fel,úgyse tudják megválaszolni érdemben.
2014. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát igen :/

én szerintem azt fogom csinálni, hogy 10-nél több választ nem is fogok várni, mert úgyis már csak mindenbe belekötnek, hogy így a jó lovas meg úgy, szerintem ők nem értenek hozzá, mert nem tudnak a kérdésre válaszolni :)

2014. ápr. 4. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!