Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kérdés, javaslat, szűnjön...

Nem kérdés, javaslat, szűnjön meg a pontozás. , miért?

Figyelt kérdés
Mert érvelés és konstruktív vita helyett arra buzdít jó pár alacsony IQ-val megáldott emberkét, hogy folyamatosan lepontozgatják az ő világnézetükbe nem passzoló válaszokat, reagálásokat, de legtöbbször nem mernek vitába szállni sőt sokszor hozzászólni sem a témához.

2014. dec. 9. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Rendben van, de akkor hogyan látod, hogy kiben mennyire bízhatsz meg?

Bár nem tökéletes, de a pontozás ebben segít.

2014. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg maradjon.

Lássa csak mindenki, hogy mennyi retardált ember él az országban, és eszerint bízzon meg másokban a való életben.

2014. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A pontozás teljesen szubjektív, az, hogy melyik válaszadóban, melyik válaszban lehet megbízni, azt jobban lehetne onnan mérni, hogy mennyi ellenérvet szül a hozzászólás, vagy mennyi helyeslést. Ugyan erre rá lehet mondani, hogy a pontozás ezt valósítaná meg sematikusan, de nem erről van szó, ugyanis a pontozáshoz akár felfele akár lefele nem szükséges érvelés, csak egy gombnyomás.


Biztos vagyok benne, hogy a kérdezők is többet okulhatnának és komplexebben átlátnák kérdésük tárgyát ha pontozás helyett érveléseket olvashatnának és nem az terelné őket a helyes válasz kiválasztásában, hogy melyik hány százalékot kap.


Illetve ez szubjektív de engem például zavar, ha csak lepontoznak, de nem olvasok sem ellenérvelést, sem reakciót.


Ez a kérdezőnek sem jó ugyanis ez nem segíti a kérdés megválaszolásában.


Ha valaki retardált azt is meg lehet indokolni, valójában szerintem nagyon is segítene a pontozás eltörlése abban, hogy a kérdésre komplex, kibontott eszmecserét kapjon az illető.

2014. dec. 9. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha ez nem kérdés, hanem javaslat, akkor nem kérdésként kellett volna megjeleníteni, hanem a Gyakori Kérdések (továbbiakban GYK-nak fogom írni) elérhetőségére lett volna célszerű, levélként megírni.


Feltételezem, hogy a GYK módosító javaslatokkal foglalkozó személye ismeri a GYK értékelési rendszerét, ezért célszerű lenne a megfelelő fogalmat használni.

A GYK-n semmilyen IQ-val megáldott személy nem képes sem le-, sem felpontozgatni, mert a pontozást, naponta egyszer, éjszaka a GYK rendszere automatikusan végzi, mindig a legutóbbi 30 nap tevékenysége alapján.

„Egy kérdésért 3 pont jár.

Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.” (Lásd: a lap alján: GYIK.)


A javaslat/kérdés vélhetően nem a pontozásra, hanem a válaszok hasznosságának megítélésére; pontosabban annak eltörlésének elvárására vonatkozik.


Egyébként, aki jellemzően, másoktól eltérően értékel válaszokat, annak az értékelései hasznosságát mutató %-a egyre csökken, és mivel a válasz értékét eszerint súlyozott átlagként számolják, az értékelése egyre kevésbé fog látható változást okozni.


Ezen kívül, ez nem vitafórum, úgyhogy ne vedd zokon, ha nincs vitapartnered. A GYIK tartalmaz erre való figyelmeztetést is: „Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!”, illetve, ide érthető az is, hogy nem javasolja a véleményt kérő kérdést: „Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek"”.


Vélhetően téged zavar, bánt, ha a válaszod, szerinted igazságtalanul, alacsony hasznosságúnak értékelik. Ha nem tudod ezen túltenni magad, akkor keress inkább tényleges vitafórumot (a GYK minden kategóriájának megfelelő önálló fórumok vannak), ahol kedvedre vitatkozhatsz, és nincs értékelés.


Azon kívül, hogy semmi esélyed a GYK-nál ilyen változtatás elérésére, még a felhasználóktól sem fogsz érdemi támogatottságot kapni. Ugyanis elfogadható az értékelési rendszer, ha nem is minden esetben ad igazságos eredményt. Hosszabb távon, a tartósan jó válaszokat írók tisztes %-ot érnek el. Persze, nem csak ők adhatnak jó választ.

2014. dec. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Való igaz nem a pontozásra értettem hanem a válaszadás hasznosságának megítélésére.


Igen, először azt terveztem írok emailt, bár úgy gondolom kérdésem átfogalmazásával tökéletesen helytálló lenne ebben a kategóriában is.


Egyébiránt ha a kérdésekre válaszolj, ne a válaszokra a mottó, akkor ennek pontosan és teljesen ellentmond az a lehetőség, hogy ugyan a kérdésre fókuszálj de a válaszadók egymás között a hasznosság megítélésével a válaszokra is fókuszáljanak.


Ezt igencsak paradox érvelésnek tekintem.


Abban is biztos voltam, hogy természetesen a GYK nem fog semmilyen formában erre vonatkozóan érdemi lépést tenni - talán ezért sem írtam külön e-mailt -, topikom célja csupán rávilágítani azon korrelációkra melyek akadályozhatják a kérdezőt a helyes, számára hasznos válasz következetes kiválasztásában.


Amúgy inkább örülnétek, hogy a felhasználók próbálnak konstruktív javaslatokat is tenni, szóval egy egyébiránt köszönjük a javaslatot bizonyára emelte volna az oldal nívóját.

2014. dec. 9. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
sajnos manapság sok mindenkit le pontoznak... de régen pont forditva volt emlékszem nem le hanem mindenkit fel pontoztak :D :) :| :/ :(
2014. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, ha nem lenne pontozási rendszer nem jönne fel ide senki. Sok idióta csak a pontozás miatt jön fel, szereti lepontozni a másikat és lehülyézni, persze a moderátor nem tiltja le őket és nem törli a válaszukat sem.


Attól hogy valaki 90-100%ot kap egy válaszára még nem jelenti azt hogy megbízható, továbbá még akkor sem kell készpéznek venni a válaszadót ha 100%-ban ad hasznos válaszokat. Szóval akik fentebb írták hogy azért van a pontozási rendszer hogy fel tudd ismerni a hasznos válaszolót szerintem hülyeség.

2015. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!