Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Kinek az ötlete volt, hogy a...

Kinek az ötlete volt, hogy a kérdés kiemelése a kérdező által írt 'válaszokat' is beszámolja a 24 órába?

Figyelt kérdés

Én magam jártam most úgy, hogy egy kiírt kérdésemet ki akartam emelni, de előtte írtam hozzá egy "heads up" jellegű választ. Aztán csodálkoztam, hogy a kérdést nem akarja kiemelni :D


Ha hanyagságon felül nem nagyon látom ennek okát, elvégre a rendszer egyértelműen meg tudja különböztetni a kérdező válaszait a többi felhasználóétól, tehát nem kerülne nagy erőfeszítésbe ezt a módosítást elvégezni.


2016. júl. 2. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szándékosan van így. Akkor emelheted ki, ha még nem kaptál választ.
2016. júl. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha az elmúlt 24 órában nem kaptál választ. Az mióta válaszolja meg a kérdésemet, hogy ÉN MAGAM írok alá? :D
2016. júl. 3. 00:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván valakinek válaszolsz és nem új kérdést teszel fel.
2016. júl. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vagy csak nem akarok új kérdést feltenni, mikor ugyanazt a témát folytatnám x hét elteltével.

De még ha valakinek válaszolok is, számít? Ha az illető kevesebb, mint 24 órája válaszolt, akkor amúgy sem kéne engednie a kiemelést, ha meg 24 órán túl válaszolt, akkor tekinthető úgy, hogy a kérdés nem pörög már. Az, hogy maga a kérdező hozzáír-e, szerintem irreleváns, mert nem segíti elő a kérdése megválaszolását, legfeljebb plusz információt ad hozzá. Ami nem segít sokat, ha a kérdés amúgy el van tűnve a süllyesztőben.


Meg amúgy ez koncepció szintjén is így van kb felfogva. Feltűnt, hogy a válaszolókhoz azt írja "XY nevű felhasználó válasza", míg a kérdező által írtakhoz "A kérdező KOMMENTJE". Tehát ez egyébként úgy van felfogva, hogy a kérdező nem válaszokat ír, hanem kommenteket, kvázi plusz információt.

2016. júl. 3. 01:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, egy villanásnyi ideig sem gondoltad komolyan, hogy felhasználó társaid meg tudják válaszolni, hogy kinek az ötlete volt?


A kérdésből és kiegészítésből nyilvánvaló, hogy helyteleníted ezt a működést. Ebből az is következik, hogy vitatkozol az olyan válaszolóval, aki nem tartja ezt rossznak.


És ha sok egyetértő választ kapnál, akkor megváltozna? Nem, de ráadásul összesen is csak nagyon kevés választ fogsz kapni, mert a GYK működését kifogásoló, vagy megváltoztatását javasló kérdésekre csak nagyon kevesen szoktunk választ írni.

Akinek mindegy, vagy egyetért a jelenlegi működéssel: minek írjon? Felesleges védenie, anélkül is így marad.

Aki egyetért a változtatási javaslattal: minek írjon? Felesleges, attól nem fog változni. Esélye sincs, hiszen, a kérdezők, meg sem keresik a változtatásra képes üzemeltetőt.

Ha javíttatni, változtatni szeretnéd, akkor az üzemeltetőnek kéne írnod. Nevük megtalálható a „Szabályzat”-ban, „Médiaajánlat”-ban, „Jogi nyilatkozat”-ban, „Adatvédelmi szabályok”-ban; ezek közül többen, az elérhetőségük is.

Nem biztos, hogy bármin változtatnak, ha megkeresed őket. De ha ide írsz, itt érvelsz, attól biztosan nem változik, semmi.

2016. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudod, létezik egy olyan dolog, hogy megvitatás, eszmecsere, egymás véleményének megosztása az adott témát illetően. Az első pillanatokban kiderült, hogy van, aki a szöges ellenkezőjét vallja annak, amit én, így igazolva vagyon, hogy van értelme feszegetni a témát, hogy előjöjjön az emberek különböző véleménye. Vagy azt gondolod, hogy a világ úgy van jól, ha senki semmit nem vitat meg, és mindenki elvan a maga véleményével?
2016. júl. 3. 13:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg, a kérdés megfogalmazása ("Kinek az ötlete volt...") szerintem elég egyértelműen azt hivatott hangsúlyozni, hogy a legkevésbé sem értem ezen funkció létjogosultságát, és természetesen nem szó szerint arra vagyok kíváncsi, hogy kinek az ötlete volt. Amire viszont kíváncsi vagyok, az a többi ember véleménye a témát illetően, legyen az ellenérv, vagy megerősítés.
2016. júl. 3. 13:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ezt már régebb óta észre vettem és találtam rá megoldást. Egyszerűen előbb kiemeled a kérdést és csak utána írsz oda valamit. Így a kérdésed már ki lesz emelve, mikor írod a kommented, nem tud beléd kötni a rendszer.
2016. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is rájöttem, de a kérdés lényege nem az, hogy hogyan lehetne megoldani, a kérdés lényege, hogy van-e létjogosultsága ennek a működésnek.
2016. júl. 3. 18:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól van. Megkaptad a választ, hogy hogyan küszöböld ki a problémát, így már nem okozhat gondot. Mit akarsz még?
2016. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!