Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért válaszolnak az emberek...

Miért válaszolnak az emberek ezen az oldalon? Miért jó ez nektek?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok, hogy miért látogatjátok ezt az oldalt. Gondolom, többnyire nevettek a mások hülyeségein, vagy néha a saját hülyeségetekre kerestek választ. De mire véljem, amikor valaki tényleg segítőkészen, hosszasan válaszolgat a kérdésekre? Miért jó ez neki? Csak unaloműzés vagy a küldetésének érzi, hogy segítsen?

(Illetve azok motivációja is érdekelne, akik csak beböfögnek valami párszavas, haszontalan kommentet.)



2017. jún. 12. 16:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mostanában én is unaloműzésből olvasgatom az oldalt, kíváncsiságból, hogy másoknak milyen kérdéseik vannak, és ami engem is érdekel, annál elolvasom a válaszokat.

Sejtem, hogy sokan mások ugyanígy csak unalomból nézegetik, aztán, ha találnak egy olyan kérdést, amivel kapcsolatban van tapasztalatuk, akkor arra válaszolnak is a "miért ne" alapon.

Azért tettem fel a kérdést, mert egyesek valóban igényesen, hosszan magyaráznak el valamit vagy fejtik ki a véleményüket, és nem értem, miért is jó ez nekik.

Általában vagy pár bunkó, "nemérdekel" válasz jön, vagy veszekedésbe torkollik a kommentelés, és így többségében a kérdésfeltevő sem lesz igazán okosabb.

De akik hasznos, segítő válaszokat tudnak adni, azoknak hálám és tiszteletem. ;) (akármi is legyen a motiváció, folytassátok)

2017. jún. 12. 17:17
 12/21 anonim válasza:
100%
Szívesen segítek, ha a szakmámmal kapcsolatban kérdeznek. Én is tettem már fel például műszaki megoldásokra vonatkozó kérdéseket, amikhez kevés a google, és készséggel segítettek a többiek.
2017. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is unaloműzésből vagyok itt, mert a telefonomról lassított mobilnettel is működőképes az oldal. Én leginkább az emberek, párkapcsolatok, illetve időnként filmek-sorozatok/játékok kategóriát látogatom, inkább a szubjektív kérdések érdekelnek, érdekes emberi sorsok, helyzetek, felvetések vagy egy adott műről vélemények stb. Szeretek vitatkozni, érvelni ilyen kérdéseknél.
2017. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 kisvuk29 ***** válasza:
100%

Ha olyan a téma amihez értek.

Esetleg olyan a probléma amit oldottam már meg szívesen megosztom a kérdezővel.

Mindig van aki lepontoz és mindig van aki megcáfol, de ha csak egy embernek tudok segíteni jobban esik böngészni az oldalt.

Valamint ha nekem van valami kérdésem arra is jobb választ kapni ha cserébe adtam 4-5 másik választ. :D

Most őszintén jobb ha az ember faebookozik?

Lehet hasznosabban is tölteni a netezést...

2017. jún. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elején azért jöttem, mert örültem, hogy megoszthatom a tudásomat másokkal. (Fizikus hallgató voltam.) Nekem is sokat segítettek a természettudományok kategóriában, igyekeztem én is segíteni másoknak, illetve mivel válaszolgattam mások kérdéseire az én tudásom is lassabban kopott. Így jó is volt másoknak segíteni és még én is profitáltam belőle. Biztos vagyok benne, hogy az az egyik legértelmesebb kategória ezen a fórumon, viszont most már túl fáradt vagyok hozzá. Általában, pár embert leszámítva a nagyszájú egyetemisták járnak fel, akik csak kritizálnak, de válaszolni nem válaszolnak vagy direkt kötekednek és istenítik magukat azáltal, hogy az általuk tanult tudományág nehézségét bizonygatják az egyszerű és érthető válaszadás helyett. Elegem lett abból, hogy töröm magam azért, hogy segítsek és cserébe támadást kapok. Így hát manapság már csak nagyon ritkán írok oda.


A másik kategória ahova irkálni szoktam a hüllők. Csak és kizárólag a kisállatok jóllétét tartom szem előtt. Azért csinálom, hogy kevésbé kelljen szenvedniük a tudatlan emberek tudatlansága miatt. Borzasztóan nehéz egy idi.óta, unintelligens marhának harmadjára is elmondani, hogy nem jó az amit csinál, de nem szabad neki támadni vagy őszinte véleményt nyilvánítani, mert akkor megsértődik és már csak azért sem úgy csinálja, ahogy jó lenne. Végtelenül szomorúnak tartom, hogy nekem fontosabb az ő állatuk egészsége, mint nekik. Számomra mostanra már ez is megerőltető és megterhelő. Meg az is, hogy írok két oldalt (mert a linkelt hosszú leírást képtelen elolvasni és nekem kell összefoglalni...) és visszahány rá négy szót. Természetesen egyik sem a köszönöm... 6-7 év után, most már csak negatív oldalát látom a fórumnak.

2017. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Bár mondhatnám, hogy olyan témakörökben válaszolok amihez értek, de annyira nem értek semmihez. :D Olyan kérdésekre szoktam válaszolni, ami engem is érdekel. Hiába beszélgetek naponta több emberrel, azért vannak olyan témák, amikről nem lehet, vagy nem olyan mélységekben. Volt olyan időszak, amikor megvolt az a társaság ahol kibeszélhettem ezeket, ma már nincs, szerintem ezt próbálom pótolni. Hülyeség lenne részemről azt mondani, hogy az unalom, meg a magány, mert ilyen formában egyik sem lenne igaz, de mégis valami ehhez hasonló okot tudok csak felhozni. Ja meg azt vettem észre, hogy állatira szeretem osztani az észt, ha ilyesmit szemtől-szembe tennék, egyszerűen hátat fordítanának és ott hagynának ahol vagyok!
2017. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónővagyok és sok olyan kérdés van amiben érdemleges választ tudok adni,nem pedig olyat amit az egy gyerekes anyukák "én mindent tudok a gyerekekről de egy szakirodalmat sem olvastam végig" adnak. Sokszor az az érzésem,hogy a szülők nincsenek azzal tisztában,hogy nem egy agyatlan gép a gyermekük,hanem érző lény és véleménnyel rendelkezik,nem lehet idomítani,mint a kutyákat. Felháborít néhány tudatlan véleménye,főleg az ha azt erőltetik is.

Munkám során, az életben is és itt is próbálom az embereket afelé terelgetni,hogy fogadják el végre,hogy a gyermekeik saját akarattal rendelkező emberek és joguk van saját véleményt kialakítani.

Azért írok többnyire hosszabb kommenteket,mert remélem,hogy legalább a fele eljut hozzájuk és ebből 2 százalékot elsajátítanak :)

2017. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szeretek&Szeretnék másoknak segíteni, a válaszaimmal =D Aztán lett pár ismerősöm az oldal miatt =D, és általában kapok normális választ a kérdéseimre =D De van amikor, csak unaloműzés miatt jövök fel pl: elolvasom a kommentháborúkat, milyen hülye kérdéseket tesznek fel mások stb... Egy kicsit vegyes vagyok, az oldalt illetően =D Amúgy elég f__a oldal xd =D
2017. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mert itt mindig vannak okosabbak nálad. :D
2017. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ~GekkóNiki~ ***** válasza:
Olyan fél éve, 7 hónapja gyakroizok rendszeresen. Nagyon furcsa ezt kimondani, rengeteg időnek tűnik. Azelőtt volt egy másik profilom, de csak pár napig, max egy hónapig gyakoriztam azzal. Hogy mi késztetéft
2017. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!