Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Titeket is idegesít, amikor...

Titeket is idegesít, amikor feltesztek itt egy kérdést, és valaki hasznos választ ad rá, de úgy, hogy a válaszba belepakol sértő kifejezéseket is?

Figyelt kérdés
Tudom, jobbak az ilyen válaszok, mint a haszontalanok.

2017. dec. 13. 17:07
 1/8 A kérdező kommentje:
A sértő kifejezések alatt elsősorban nem a trágár szavakat, hanem a lenézően történő megfogalmazást értem.
2017. dec. 13. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerinted minden embert ugyan az idegesit?

Ez arulkodik az IQszintedrol..

2017. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A te IQ-szintedről árulkodik az, hogy nem tudsz normálisan válaszolni egy kérdésre.
2017. dec. 13. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak emberek , akik egyszerűen lekezelően bánnak azzal, aki nem tudja a választ valamire, amire ők igen. Ez van, nem érdemes ezen rágódni.
2017. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Na, valahogy olyan stílusban művelik a dolgot, mint "ketteske".
2017. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindenki szefós, kérdező.
2017. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni a sértés okát. Ha oka van, akkor el kell fogadni, azáltal, hogy feltettél egy kérdést, azzal megnyilvánultál, ami alkalmasint joggal válthat ki bírálatot, kritikát, indulatot. Ha nincs oka, akkor meg nem is érdemes foglalkozni vele.


Van az a kérdés, aminél a sértés részben jogos, részben akár hasznos is lehet. Például egy „Mekkora a Föld sugara?” kérdésre születhet egy olyan válasz, hogy „Ha lett volna egy csepp eszed, akkor a Google-ba beírva azt, hogy »Föld sugara«, fél másodperc alatt megtudhattad volna, hogy 6371 km.”


Nyilván egy ilyen választ sértő. De még ha udvariatlan is, valahol jogos, és valahol ez is jelen esetben a sértés szándéka, hogy érezd rosszul magad, és legközelebb gondold meg a kérdésed kiírása előtt, hogy vajon nem tudnád-e önállóan, más segítsége nélkül megtalálni a kérdésedre a választ. Mert ugye kérdezni is tudni kell, és ha ezt a kérdező megtanulja, akkor ő nyer rajta a legtöbbet, hiszen kevesebb időbe és energiába kerül a keresőbe beírni két szót és azonnal választ kapni, mint kiírni egy két mondatos kérdést ugyanarról, majd esetleg órákon át nézni, hogy jött-e válasz. Amúgy a válaszolók is jól járnak, mert nem megy el az idejük arra, hogy huszadszor válaszoljanak meg triviális kérdéseket, hanem az igazán érdekes kérdésekkel tudnak foglalkozni. Meg azoknak is jó, akik jó kérdést tesznek fel, mert több figyelmet tudnak kapni.


Egyébként ebből kifolyólag én szökőévente jó, ha egy kérdést írok ki, talán még annyit sem. De ilyen esetben nem zavar különösebben a válaszok stílusa. Vannak segítőkész, udvarias, és vannak frusztrált vagy modortalan emberek. Ez nem újdonság. Ha éppen az utóbbival hoz össze a sors, azon miért idegeskedjek? Ha a válaszában van valami, ami hasznos, azt a magamévá teszem, a többit meg elfelejtem, esetleg elgondolkodok rajta, hogy mi váltotta ki azt a hangnemet, van-e annak olyan része, ami az én hibámból fakadt.

2017. dec. 14. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os!


Igazad van, nem mindenki szellemi fogyatékos. Például én nem vagyok az.

2017. dec. 14. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!