Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit szólnátok ahhoz ha kötelez...

Mit szólnátok ahhoz ha kötelezővé válna valamiféle azonosító használata a gyk-n, hogy mindenki láthassa ki, mikor és mit válaszolt vagy kérdezett?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban rendkívül sok lett a troll kérdés és a hazugság, ahogy megnőtt a mocskos és uszító válaszok száma is. Ha mindenkit legalább egy kitalált azonosítója jelölne, akkor talán könnyebben felismerhető lenne mikor ki válaszol és egyáltalán hányan vesznek részt egy vitában.
2018. okt. 30. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A Gyk-t jobb lenne meghagyni úgy, ahogy van. Ahogy többen is írták, főleg utólag bevezetni ezt régi kérdésekre rendkívül etikátlan lenne. Sokan valóban intim információkat osztanak meg itt - és nem azt, hogy eltört a kisujjuk -, de így elszórt részinformációkból nem visszakövethető, kiről van szó, és ez biztonságot ad. Ha minden kérdésed/válaszod azonosítót visel, egy ismerősöd véletlenül rád találhat, és olyan dolgokat tudhat meg rólad, amit vele nem feltétlenül osztottál volna meg.


Eleve a Gyk mottója: amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted. De egy ilyen után ugyan ki merne kérdezni?


Viszont létrehozhatnának egy "elitebb" testvéroldalt a quora és reddit példájára (nem feltétlenül valós névvel, de visszakövethető lenne, ki, mikor, mit válaszolt és kérdezett).

2018. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mivel írtam már választ a kérdésre, offolok. A 11. válaszolótól kérdeznék; Ha én "Kisnyuszimókus" azonosítóval megírom, hogy engem már kezeltek a pszichiátrián és egy (GYIK felhasználó) kollégám rábukkan; honnan tudná nick alapján, hogy ki vagyok?
2018. nov. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésből kérdezem, csak tényleg érdekel, hogy csupán nick alapján egy szintén GYIK-t használó munkatársam hogyan tudná meg, hogy azt az infót (amit féltve őrzök előle és a többiek elől titokként) személy szerint én osztottam meg.
2018. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!