Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mentsük meg a gyakorikerdesek....

Mentsük meg a gyakorikerdesek.hu-t! Mit változtatnál rajta? Szedjük össze egy petíció formájában

Figyelt kérdés

Szia! Ha van bármi ötleted, észrevételed az oldallal kapcsolatban, kérlek írd le kommentbe és módosítom a következő oldalon lévő petíciót:


[link]


Ha átfogóan sikerült összeszednünk, el fogom juttatni a kéréseinket a gyakorikerdesek.hu csapatának! Köszönöm előre is ötleteid! :-)


2019. febr. 17. 13:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%

A kérdező kommentje:


"Így van, a kérdező valóban jutalmazhatná a legjobb hozzászóló kommentet"

A kérdező nem tudhatja, mely válasz a helyes. Ha tudná, nem is kéne kérdeznie. Ergo csak érzésre meg stílusra értékelne, aminek semmi értelme.


"Nem fizetem a programozókat, de ne legyen már egy fórum oldal leprogramozása nagy dolog :D Bármelyik infó szakos hallgató megoldja"

Ingyen? Hol élsz?

2019. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
29%
Díjaznám, ha a Gyik nem befolyásolná a pontozási lehetőségeimet. Nem először tapasztalom, hogy ha egy hozzászólást nem a Gyik "pártállása" (?) szerint akarok értékelni, akkor azt a visszajelzést kapom, hogy "Ezt a választ már értékelted (vagy erről a gépről értékelte már valaki más)!" - pedig rohadtul nem...
2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

#12: nincs ilyen az oldalon. Vagy többen használjátok az oldalt ugyanabból a hálózatból, vagy pedig jelentés után akartál értékelni. Ha jelentesz egy választ, akkor automatikusan negatívan értékeli az oldal, és az nem módosítható. Ugyanezt írja ki ha jelentés után oldalfrissítés nélkül akarsz értékelni.


De olyan összeesküvés, hogy téged nem hagy az oldal értékelni, nincs. A rendszer csak azt figyeli hogy történt-e már értékelés, nem azt hogy ki és hogyan tette.

2019. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

5# "És az objektív kérdésnél nem fogja a troll elnyomkodni?"


Nem olvastad amire válaszoltál, fuss neki még egyszer. Na mit írtam, ki értékelhet??


"És ki dönti el, objektív vagy szubjektív-e egy kérdés? Előzetes moderátor? A kérdező?"

Egy politikai kérdés pl. sosem lehet objektív. Egy olyan kérdés sem, hogy Samsung vagy Iphone. Viszont az már objektív, hogy hogy tudok c-ben UDP telegrammot küldeni.

Ha a kérdező maga sem tudja eldönteni, hogy a kérdésre egy megoldást vagy véleményt vár, akkor ki más szerinted?:)


"A kategória? És ha rossz kategóriába írok?"

Ebben az esetben ma is vagy átteszik a helyes kategóriába, vagy törlik.

2019. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#11: "A kérdező nem tudhatja, mely válasz a helyes. Ha tudná, nem is kéne kérdeznie."


Pedig nagyon egyszerű. Megkérdezem, hogy miért dadog az autó. Józsefistván megírja hogy szerinte a gyertya, Gipszjakab szerint injektor. Cserélek gyertyát, jé megy az autó, akkor az volt a helyes. Más programozói fórumokon működik a dolog, és nem az a célja az értékelésnek, hogy a kérdező el tudja előre dönteni, hogy mi a helyes, hanem visszajelez, hogy megoldódott a problém, kinek a válasza alapján. Ez az utókornak jó, ha valaki rákeres, nem kell 30 kísérletet végigpróbálnia.


"Ergo csak érzésre meg stílusra értékelne, aminek semmi értelme."


Mert ugye trollák ma nem ezt csinálják. Sokan meg csak irigységből, mert mondjuk az ő válaszuk felületesebb volt.

2019. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Ne lehessen elrejteni a felhasználónevet.
2019. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ez az utókornak jó, ha valaki rákeres, nem kell 30 kísérletet végigpróbálnia."

A kérdéezők 90%-a nem fog visszajönni autószerelés után, hogy kiválogassa a helyes és helytelen válaszokat.


"Mert ugye trollák ma nem ezt csinálják."

Dehogynem. Épp ezért felesleges megpróbálni a népre bízni bármiféle ítélkezést.


"Más programozói fórumokon működik a dolog"

Persze, meg egy csomó olyan helyen, ahol értelmes emberek kommunikálnak, és/vagy szigorú moderáció van. A gyíkhura egyik sem igaz.

2019. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan annyi változtatás lesz a GYK-n, mintha mindent egy papírra írtál volna, majd elégetted volna, mielőtt rajtad kívül bárki láthatta volna.

Most még vitathatod, de mondjuk, május 1-én írd majd ide kommentben, hogy mi valósult meg. Emlékeztetőbe írtam a kérdés számát, majd megnézem a semmit.

2019. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ennek semmi értelme, kérdező.


Mégpedig azért, mert GYK nem véletlenül néptelenedik el úgy, mint mondjuk a chat.hu, gyalogló.


Ezeknek az oldalaknak egyre kevésbé van már közönsége. Csomóan elmentek már külföldre, onnan meg nem igazán fognak gyk-zni, mások meg munka mellett inkább instáznak, fészeznek.


legyünk őszinték, a gyk felett is eljárt az idő. hamarabb választ kapsz már egy blogon vagy más netes oldalon, mint itt, és semmilyen normális újításuk sem volt az utóbbi 5-10 évben.


Nekem pont nem úgy tűnik, hogy a gyakori tulajdonosai, moderátorai nyitottak lennének bármilyen ötletre, de felsorolok párat:


-engem pl. a következetlen összevissza moderálás zavar a legjobban: amikor kiírok egy kérdést, amelyben burkoltan úti társat keresnék, azt azonnal törlik, viszont a kötözködő válaszok sokszor simán ott maradnak, akkor is, ha jelentem azokat

-az előző elrendezés sokkal jobb volt még x éve, amikor vízszintesen is voltak kérdések

- nem kéne kitiltani azokat, akik vitáznak egymással vagy más kommentekre reagálnak


tehát a mai világban amit az oldal nyújt, az már kevés, kéne vmi plusz

2019. febr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a felhasználónév elrejtésével nincs semmi gond (valaki ezt írta kommentben). A honlap továbbra is úgy működik, hogy felteszek egy kérdést és kapok rá választ; nem mindegy, hogy egy anonim valaki vagy nyuszmusz89 szolgáltat információval?


Az anonimítás egyfajta biztonságérzetet ad, mert lehet én elmesélem bent pár kollégának a különleges történetét hogyan törtem el kiskoromban a kezem és aztán valami miatt példaként leírom az egyik kérdés alá hozzászólásban a GYIK-en; a kollégám meglátná, rájönne én vagyok és a felhasználónevemre keresve látná az eddigi kérdéseimet, amit esetleg nem akarok.


Plusz, ahogy írtam, ha megkérdezem pl, hogy ki írta a Harry Potter sorozatot, nekem oly mindegy, hogy látok e nick-et vagy nem; én az információra vagyok kíváncsi, nem a nick-ekre.


Az más tészta, hogy valaki így kap nagyobb szabadságot a kamu történetek gyártásában, de az miért fontos? Ha kiírok valami hihetetlent, lehet jelenteni, hogy valószínű, hogy ez csak kitaláció. Máskülönben nem mindegy, hogy pl a barátság témakörben egy 20 éves fel nem dolgozott eset, egy kiralált történet vagy egy valós eset jelenik meg kérdésként?


A honlap anonim, hogy bátran merjünk kérdezni; ezt értik félre sokan; itt arra céloznak, hogy fel merj tenni kellemetlen kérdéseket is, akár a lábgombádról, amit nem biztos, hogy barátokkal megvitatnál. Ez a hely, ahol nyugodtan kérdezhetsz.


A gond ott kezdődik, hogy sokan itt élik az életüket - kiírhatják a véleményüket, elmesélhetik az életüket és mivel amiket kiadtak, számukra különleges, egy komolytalan vagy negatív válasz igazi szívenütés; ezzel jönnek a lepontotások meg az, hogy a honlap kezd a társkereső, hisztisarok, mesedélután irányába elmenni.


Kicsit hozzászólnék a peticióhoz is;


- megválaszolt kérdéseknél a saját válasz zöld színnel való jelölése (kivéve ha a saját listánkból eltüntetjük, ekkor későbbi rákeresesnél sincs zöld színnel jelölve) - Minek? Oda van írva a válaszaid alá, hogy "ez a Te válaszod"


- megválaszolt kérdések listánknál jelölés, ha a legutóbbi hozzászólásunk óta a kérdés kiírója kommentelt + másféle jelöléssel ha azóta bármilyen egyéb hozzászólás érkezett és még nem láttuk ; mindkét esetben a lista tetejére ugrik a kérdés. Plusz, ha nem a kérdező szólt hozzá, oda van írja, hogy x válasz helyett y van már.


- a válaszokra történő visszajelzések mutatása valós időben (%) Ezt nem tudtam értelmezni. Ha arra gondolsz, hogy Putyuka0134 kommentje 50%-ban hasznos, akkor láthatom, hogy Robika éjfélor piros kezet adott neki Marcsa pedik egy órával rá zöldet? Mert ettől is maradna a rossz érzés abban, aki kutatott és értelmes választ írt, mégis kapott egy indokolatlan piros kezet. Nem lenne egyszerűbb kivenni akkor már az egész pontozást és betenni egy zöld pipát? Ha értelmes, hasznos a válasz, akkor rányomsz (és mellette ott a szám, hányan tettek így), ha kiegészítenéd, akkor meg nem kell utalgatni, hogy egyes válaszoló, meg 01:04-kor írt hozzászólás, meg 75 százalékos; egyszerűen odaírod, hogy valaki azt írta, hogy ... , ami helytelen mert VAGY félig helyes mert VAGY helyes, de kiegészíteném azzal, hogy.

2019. febr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!