Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Volt, hogy olyan kérdésedet...

Volt, hogy olyan kérdésedet törölték, ami szerinted simán maradhatott volna?

Figyelt kérdés
Milyen jellegű volt a kérdés? Mennyire bosszantott a törlése?

2019. ápr. 1. 12:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#10:

Pedig korábban már írtam ki ilyen kérdést és mégsem lett törölve. xD

2019. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem indok!

Itt nem precedens szabályok vannak!

Ha valami szabálytalant nem törölnek, akkor nem mutogathatsz rá, max. azt is törlik utána.

2019. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Én nem éreztem a törölt kérdést szabálytalannak.
2019. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan.


Van egy szabály, hogy ne tegyél közzé apróhirdetéseket.


Ebből kiindulva, ha most kiteszek egy kérdést, hogy a felhazsnálók közül ki vállalná el a kutyám megfürdetését és a bundájának levágását, úgy, hogy megfizetem és senki sem jelenti, nem törlik.


Ettől felbátorodva kiírom 1 hónap múlva, hogy a kutyám körmét le kéne vágni, ki vállalja el a felhasználók közül - ott valaki rányom a a jelentésre és úgy kapják le a kérdést, mint a sicc.


Utána nem fogják átböngészni az összes kérdésemet, hogy van e hasonló - max, ha más jelenti azt az előzőt vagy az egyik választ jelentik az előző kérdésem alatt.


Szóval, ha nekem letörlik a 2. kérdésemet, nem mutogathatok az elsőre, hogy de hát azt nem törölték le. Az első kérdésem ugyanúgy szabálytalan, csak azt nem jelentette senki a moderátoroknak.

2019. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Néhány perce törölték, és így új kérdést sem tudok kiírni.


Egy magyar vállalkozóról írtam ki kérdést, nem politika, hanem szépségipar. Neve nem volt a kérdésben, de sebaj, az illető kvázi közszereplő, hiszen a neten több interjúja megtalálható, a honlapján arccal nyilatkozik, youtube-videoi vannak, stb.

Én egy bizonyos tevékenységét furcsának tartok, szerintem teljesen korrekt és normális kérdés volt.

Azzal az indokkal törölték, hogy vagy a kérdés, vagy az arra érkező válaszok sérthetik egy 3. személy érdekeit. Remélem jól fogalmaztam meg. Szóval hogy valakiről negatív vélemény születne.


KÖNYÖRGÖM!!!!!!! Az itteni kérdések közül valószínüleg több százezer ilyen!

Akár politikusokról, akár színészekről, de még olyanokról is, akik nem közszereplők, pl. orvosokról tesznek fel kérdést, mások pedig reagálnak rá, hogy milyen rossz orvos vagy mekkora szr ember!

Az én kérdésem semmivel sem volt rosszabb, főleg hogy nem állítottam, csak gyanúsnak találtam egy netes tevékenységet.

Mi ebben a jogszerűtlen, vagy akár csak a szabályzatot sértő?

Valójában semmi.

Egy általam realizált észrevétel, melyet megosztok másokkal, várva az ő véleményüket.

Már nem lehet véleményt nyilvánítani, itt tartunk? Nem ütközött szabályzatba, de úgy tűnik, a gyk szabályzata véresebb, mint a magyar alkotmány.

Tudtommal egy magyar embernek joga van a véleménynyilvánításhoz, de itt mégsem.

2019. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, van olyan, amikor a közszereplő kéri, hogy a róla szóló kérdéseket távolítsák el, hogy nem szeretne a GYIK -n téma lenni. Így, ha a kérdésben feltűnik a neve, eltávolítják.
2019. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Írtam a moderátornak, gyorsan válaszolt, hogy nem lehet senkit negatív színben feltüntetni, főleg nem közszereplőt. WTF???


Illetve még egy egysorot elküldtem neki, hogy nem gondolnám, hogy ennek új infónak kéne lennie, de akkor elárulom, hogy egy közszereplő épp azért közszereplő, mert lehet róla negatív véleményt is megfogalmazni, és ez nem sérti a személyiségi jogait.


Utolsó, rosszul gondolod. Ha valaki közszereplő, nem kérhet olyat, hogy innen vagy onnan távolítsanak el valamit, amiben szerepel. Volt már ilyen per, egy celeb perelt egy bulvárlapot, mert csúnyát mertek róla írni. A celeb vesztett, a bíróság kimondta, hogy tűrnie kell, hiszen közszereplő.

2019. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ezer meg ezer ilyen kérdés van kint, hogy hol lehet ismerkedni ilyen vagy olyan nőkkel/férfiakkal.


Az biztos, hogy az értő olvasás nem az erősségük, de a korrektség, tisztességesség sem.

Nem válaszolni egy emailre nettó bunkóság.

2019. ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

"Nem válaszolni egy emailre nettó bnkóság."


Attól függ, mert a hozzászóló írta, hogy durva stílusban írta meg a mailt; az ilyen jellegű levelekre pedig nem illetlenség válaszolni.


Más az, hogy finoman rákérdez valaki és más az, hogy rátámad a modokra. A moderátorok is emberek.

2019. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

Arról nem is beszélve, hogy sok kérdés az ismerkedésről annak tűnik, hogy az illető csak kíváncsi, hogy merrefele ismerkedhetne.


Sok ilyen kérdés ott marad, mert korrektnek tűnik - de valójában a GYIK-n szeretne ismerkedni az illető.


Pl volt pár olyan kérdés, ami arról szólt, hogy egy meleg fiúnak lehetnek e lány barátai; attól, hogy meleg valaki, mi barátkoznánk e vele, stb. Valahányra válaszoltam, jött is a kérdezőtől a személyes üzenet, hogy nem lenne e kedvem ismerkedni vele.

2019. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!