Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Összegyúrtam lisztet vízzel,...

Összegyúrtam lisztet vízzel, aztán beleraktam egy fél literes flakonba még több vízbe, pár napot vártam, most meg sistereg és iszonyú büdös. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Koktélt akartam csinálni belőle, akartam tenni még bele gint meg fasírtos fűszerkeveréket de ezzel a szaggal ihatatlan lesz.

2019. dec. 10. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kovász lesz. Süss egy kenyeret.
2019. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyan NEM kovász, de megerjedt a lisztes víz.
2019. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor nem lesz koktél? :(
2019. dec. 10. 22:07
 4/18 anonim ***** válasza:

#2 [link]


Vadkovásznak hívják.

Fogsz egy kis lisztet és vizet. Összekevered. Békén hagyod 24-72 órán keresztül. A massza a levegőben található mikroorganizmusok hatására erjedésnek indul. Ahogy megjelennek a tetején az első, erre utaló buborékok, el is kezdheted etetni. Az etetés nem túl bonyolult, ám annál ragacsosabb feladat. Kidobod a nyúlós massza egy részét, majd friss liszttel és vízzel pótlod, 1:1:1 arányban. Fontos azonban, hogy amikor megeteted az anyakovászt, tényleg legalább annyi friss cuccot tegyél bele, mint amennyi az eredeti anyakovász súlya, több is lehet, a kevesebbtől azonban éhen hal.

2019. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De ez nem massza hanem ilyen léállagú cucmó
2019. dec. 10. 22:25
 6/18 anonim válasza:
Jó lesz az, csak a lisztet cseréld le valami másra.
2019. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Vagy ha valaki hajlandó lesz meginni nem lesz rosszul?
2019. dec. 10. 22:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Gint, meg fasírt fűszerkeveréket... Te most hülyéskedsz, ugye?

Mondd, hogy igen.

2019. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem hülyéskedek. A liszt azért lényeg mert anno 15ben egyszer összegyúrtam vízzel és megettem, utána egy hétig lázas voltam meg hányingerem volt, el is neveztem izének

Izékoktél

2019. dec. 10. 22:37
 10/18 anonim válasza:
Tegyél még bele egy kis levendulaolajat. De legyél jó fej, és először te igyál belőle.
2019. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!