Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Romlott a tej 2 hete de...

Romlott a tej 2 hete de megkóstoltam és semmi baja. Nincs rossz íze, nem büdös. Megihatom?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:
rosszul írtam :D nem romlott hanem lejárt 2 hete
2017. jún. 7. 21:06
 2/10 anonim válasza:
19%
Ha a hűtőben volt felbontás után, max akkor. De nem hiába írnak rá dátumot:)
2017. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
igen
2017. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
most bontottam fel de ezelőtt végig hűtőben volt
2017. jún. 7. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy még jó. A lejárati idő azt jelenti, hogy addig jónak kell lennie. De akár még utána is jó lehet, csak azt már nem garantálja a gyártó.

Ha pl. tartós tej volt, akkor simán el tudom képzelni, hogy még jó. Főleg, ha hűtőben tároltátok, mert azt ugye nem kell, és így lehet, hogy tovább bírta.

Ha nem tartós tej, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy nem romlott meg.

De mondjuk az ízén szerintem egyértelműen lehet érezni. Szóval ha nem érzel semmit, akkor szerintem jó.

2017. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

A tartós tej esetében a "lejárat" NEM a fogyaszthatóság idejét jelenti, hanem azt az idöpontot, amíg a amximalis minöséget garantálja a gyártó.


Ennek lejárta után még hosszabb ideig fogyasztható a termék, szóval semmi meglepö sincs a dologban.

2017. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem tartos :D lidl-bol dobozos de nem a tartos fajta :D
2017. jún. 7. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, hogy nem savanyú, én is hűtőben tartom, és már lejárat környékén sincs jó íze.
2017. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az UHT tejek tovább kibírnak. Ha iható, elfogyaszthatod. A romlottat nem tudnád meginni.
2017. jún. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esélytelen, hogy jó legyen.
2017. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!