Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a barátságunkat?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen nem történt köztünk veszekedés vagy bármi más hasonló. Csak annyi, hogy vakációra jöttünk. Azóta az egyik barátnőm, aki nagyon közel állt hozzám, eltávolodott tőle. Az elmúlt héten alig 2-szer találkoztunk. Ő azóta folyton azzal a lánnyal lóg, akivel majd ősszel együtt megy egyetemre. Állandóan együtt vannak. Ez engem annyira még nem is zavarna, ha rám is szánna időt. De em teszi. Amikor találkozunk is, ridegek vagyunk egymással, nem olyanok, mint régen. Ma is, amikor a sulinál találkoztunk, alig szóltak hozzám, akkor is az egyetemi íratkozásról. Nem tudom, hogy mi romolhatott el köztünk, de elromlott. A legrosszabb az, ha neten beszélünk, szinte olyan mint régen. Ezt se tudom megmagyarázni, hogy miért. Kérlek, adjatok tanácsot, hogyan hozhatnám helyre ezt a barátságot, ami azt hittem, hogy örökre szól.
2010. júl. 12. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Az újdonság varázsa, hogyha lecsendesedik minden, akkor a kapcsolatotok is olyan lehet, mint volt. Te nem jelentkeztél egyetemre? Kereshetnél te is valakit, akivel eltöltheted az idődet.


Hagyj egy kis időt neki, amíg megszokja ezt az új helyzetet, én is teljesen be voltam zsongva, amikor egyetemre mentem, nagyon vártam már, viszont mostanra aki igaz barátom volt gimiben az mellettem maradt, aki nem attól eltávolodtam.

2010. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Új neki a helyzet hagy neki időt. Szerintem te is jelentkezz arra az egyetemre..
2010. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretnék arra az egyetemre menni, ahová ők. Sőt, egy városba sem leszünk. Tudom, hogy a barátság nagyon fontos dolog, de én azért mégse helyezném a tanulás elé.
2010. júl. 12. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:

A barátságot nem kell megmenteni, a barátokat nem kell megtartani. Az igaz barátság úgyis törhetetlen. Ha a barátod látszólag nem foglalkozik veled, másokkal jobban érzi magát, az nem azt jelenti hogy egy rossz pillanatodban nem állna melletted. De ha nem tenné, akkor pedig mit kell ezen megmenteni?


Szerinted melyik az igaz barát, az akivel mindenben megértitek egymást és bármit meg tudsz neki bocsájtani, vagy az aki nem tesz olyant amit egyáltalán meg kéne bocsájtani?

2010. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!