Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Napok óta erőteljesen foglalko...

Napok óta erőteljesen foglalkoztat az öngyilkosság gondolata. Hogyan tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek vannak ilyen gondolatai időnként. Előszöris ne ijedj meg, ez normális mindaddig, amíg csak 1-2 alkalommal fordul elő, és nem fordul tettlegességbe. Próbáld meg kideríteni, hogy mi az a momentum az életedben, ami most előhozta a gondolatot, és gondold végig, hogy maga a probléma valójában mennyire súlyos. írd le a problémát egy papírra kézzel(!) úgy, mintha valaki mással történt volna. Nevezd magad mondjuk Józsinak, és a többi szereplőt is nevezd át. Olvasd át, amit írtál, és úgy gondolj a történésre, mintha valóban mással történt volna. Te mit javasolnál Józsinak egy ilyen helyzetben?

Ilyen módon tudod magadnak bebizonyítani, hogy az öngyilkosság pont nem a probléma megoldása, hanem újabb problémák kezdete, más lesz a megoldás.

Ha ez egyedül nem megy, akkor érdemes egy pszichológus segítségét kérni, ő tud más módszereket is, amivel helyre tudod rakni a dolgokat az életedben.

2015. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Először is, NYUGI. Én is voltam már ott. Szar ügy. Nagyon szar. Úgy érzed, sosincs kiút, és ebben a szarban ragadsz örökre. Senki sem szeret, felesleges vagy, mit számít, ha élsz-e vagy halsz-e. Stb.

Először is, amit tudnod kell. Ez NEM ÁLLANDÓ. Véget ér. Ígérem. Ez most borzasztó, de TÚL JUTSZ RAJTA.

Az öngyilkossági gondolatok mindig valamilyen rossz szituáció és időszak eredményei. A sok nyomás, magány, stressz, érzelmi izoláció. És ez teljesen normális.

Amit tudnod kell magadról: Valószínűleg gyengébb az idegrendszered van, ezért erre figyelned kell az életed folyamán. Mert apró dolgok nagyon pofán tudnak ám vágni, és térdre kényszerítenek a rossz gondolatok.

Amit a helyedben tennék, az az. Először is megnézném, ez az öngyilkossági gondolatok párosulnak-e kőkemény depresszióval, vagy csak egy pár napig futott át az agyadon. Ha az előbbi, akkor minden oks.

Ha az utóbbi. Akkor bizony jobb, ha kezeled. De óvatosan játsz a tűzzel! Amint rákapsz a gyógyszerre, hozzászokik a szervezeted, és a szar pszichiátereknek nem az a céljuk, hogy leszoktassanak, hanem, hogy nyomják beléd a gyógyszert.

Szóval először csak valami nyugtató teákat vennék és valamilyen homeopátiás szert. És próbálnék relaxálni állandóan. Aztán keresnék valami normális pszichoterapeutát, aki segít megoldani a problémáimat, figyel rám, és ha szükségesnek látja, felír valamit ideiglenesen, de fontos tudatnod vele, hogy nem célod támogatni a gyógyszeripart, csak jobban szeretnéd magad érezni.

SZTK nem ajánlott, mindenképp privát.

2015. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nézz vagy halgass valami megnyugtatót pl mozart vagy tudom kicsit gyerekes de engem a micimackó mindig felvidít
2015. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sehogy en is ilyen vagyok, akarhogy gondolkodom halottnak sokkal jobb lenni mint élni.
2017. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Remélem, jobban vagy azóta Kerdező!
2023. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére igen, köszönöm szépen:)
2023. márc. 31. 07:27
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Nagyon örülök, jó volt ezt olvasni! :-)
2023. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!