Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kilátástalan az egész életem....

Kilátástalan az egész életem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, de nem tartok az életben sehol sem.Utálom magam,de rettentő mód.Érettségim van,van két szakmám is ( az egyikkel nem tudok elhelyezkedni,csak a lakóhelyemtől nagyon messze és sajnos nincs rá lehetőségem,hogy elköltözzem; a másik szakmámban nem vagyok jó, mindenkinek van valami amiben nem jó, van ilyen, és én ebben egyáltalán nem vagyok az.)Továbbtanulni vagy csak hasznosabb szakmát tanulni sem tudok,(az igazat megvallva azt sem tudnám, hogy mit tanuljak) mert arra sincs pénzem, hogy az útiköltséget kifizessem.Van munkahelyem, de 70 ezer a fizum, ezzel sokra nem megyek.A környéken csak gyári munka van, amit ha mást nem megpróbálok, de őszintén szólva félek,hogy tönkre megyek testileg - lelkileg a 3 műszakos monoton munkában.Lehet mondani, hogy kényes vagyok stb...de olyan nagy baj, ha nem akarom magam tönkre tenni?Tudom, hogy nem bírnám.Igazából egy életképtelen emberszerű cafat vagyok, aki semmiben nem jó, semmire sem való.Legalábbis olyan dolgokban amik nem érdekelnek.Amik érdekelnek, mint rajzolás, festés,zongorázás itt nem megyek semmire, meg ahhoz nagyon jónak kell lenni, hogy el is érjek valamit.Úgy érzem nekem nem való ez a világ, ez az élet, és ez nem önsajnálat, egyszerűen így érzem.A párkapcsolatom is katasztrófa, abban sem vagyok biztos, nem tudom van-e értelme még folytatnunk.Már együtt élünk évek óta, ami számomra megváltás volt, mert otthon állandóan csak a veszekedések mentek, és mennek is a mai napig.Tőlük sem tudok támogatást kérni, nekik sincs pénzük, és az az igazság, hogy már nem is akarok élősködni sem rajtuk.Ha úgy alakulnának a dolgok, akkor haza sem akarnék már menni.Nem tudnám elviselni az állandó feszültséget, a folytonos veszekedést, egymás szidását stb...Kilátástalannak érzem az egész jövőm.Nem látom értelmét az életemnek, nem látok értelmet semmiben, nem foglalkoztat már semmi még az sem amit szerettem csinálni.Nem akarok semmit, legszívesebben lefeküdnék aludni és fel sem kelnék soha többé.
2019. nov. 19. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben vagyok mint te, és igazából emiatt tudom hogy bármilyen "életbőlcsességet" is írnának ide az emberek, az nem nagyon segítene rajtad. Szerintem ide már egy kűlső segítség kéne, akár egy pszichológus személyében, aki objektíven meg tudná itélni a helyzetedet, és személyre szabott tanácsot tudna adni.
2019. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Legalább reális látod a helyzetedet. Rinya helyett cselekedni kellene, ellenkező esetben nem lesz változás.


70 ezer a fizud? Azt hogy, mikor a minimálbér 150? Talán részmunkaidőben dolgozol? Mellesleg a gyárba se fogsz belehalni ha 2-3 évig csinálod, ahogy már sok millióan előtted. A pénz kellene, de dolgoznia már nem akarsz. Hát elmondom neked, hogy ha eddig lúzer voltal és nem tanultál értelmes dolgot, akkor ne csodálkozz azon, hogy életed hátralévő részét olyan munkahelyeken kell majd eltöltened, amit utálsz.

2019. nov. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogjàl magadnak egy gazdag öreg hapsit mint Vajna Timike, hogy meggazdagodott csak ebből, és hogy nyal neki a sok szolgalelkű birka. Lehet tanulni a példájából.
2019. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MikeS13 ***** válasza:

Valamilyen könnyebb de rendszeres sportot javaslok, mint pl a futás, mert attól testileg, lelkileg felfrissülsz, önbizalmad és jó kedved lesz. Nem kell sokat, két naponta fél órát és nem rohanás, elég kocogni. Ha egyedül nem megy, kell hozzá egy futótárs.

De ez csak egy tipp.

Amikor az önbizalom és jókedve megvan akkor a jó ötletek is könnyebben jönnek.

2020. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!