Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy valóban emlékszem a születésem előtti időszakra, és nem csak beképzelem?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Pont egyik nap jutott eszembe, hogy milyen volt anyukám hasában lenni. Nagyon érdekes egy emlék, hiszen csak voltam, mintha lebegtem volna. Nem láttam semmit, csak össze voltam kuporodva és ennyi. Nem voltak gondolataim, nem tudtam magamról. Annyi rémlik, hogy nagyon-nagyon hosszú ideig voltam ott azon a sötét, és egyben kényelmes helyen. Onnantól már csak annyira emlékszem, hogy otthon vagyok, a hátamra fektettek a szüleim, én pedig becsuktam szemeimet és elkezdtem üvöltve sírni. Ami azért fura emlék, mert nem tudtam miért csináltam ezt. Csak jött, ösztönösen. Az interneten olvastam erről, hogy van-e ilyen, de nemigen találtam infókat, lehet én vagyok a bolond... Elvileg akkor lehet valaki számára emlékezetes a születés, ha komplikáció lép fel. Nálam csak annyi volt, hogy mikor kicuppantam anyukámból, nem sírtam fel, ezért hideg víz alá tartottak, és a hátamat ütögették. Emiatt előfordulhat az, hogy traumaként emlékezzek a születésem előtti hónapokra?
2019. nov. 25. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Biológiai képtelenség. Az ember legkorábbi emléke kb. másfél éves korából szokott származni, de az is ritkaság.
2019. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia


Igazából senki nem fogja tudni neked megmondani hogy ez valós tapasztalás volt, vagy esetleg a képzelet szüleménye...


Ha jobban megnézzük a dolgokat, ez az egész pl az én számomra teljesen hihető dolog, ehhez viszont kicsit más "szemszögből" kell nézni a dolgokat.


Mert mik vagyunk mi most? Mi vagy valójában?


Az emberek nagy része erre elkezd sorolni egy rakás gondolatot...


De akkor mint ember, mi egy változó gondolathalmaz lennénk?


A születésünk óta, az emlékezetünk által memorizáljuk a dolgokat (kb olyan ez mint amikor a számítógép ír a lemezre) aztán mikor elég szokást megcímkéztünk (jónak-rossznak, szeretem-nem szeretem stb) akkor erre a gondolati folyamra - azt mondjuk "én" vagyok.

Hogy én vagyok aki szereti a mákos rétest, de utálom a meggyeset. Azért mert "én" ilyen vagyok...


Na de aki mélyebbre megy ennél (az egó világánál) az pl meditációs gyakorlás során könnyen tapasztalhatja hogy attól hogy egy kis ideig nem gondolkodunk, még nem szűnünk meg létezni. Vagyis nem a gondolataink irányíthatatlan állandó folyama vagyunk! Hiszen van valami ami látja a gondolatokat, azok megjelenését - és eltűnését, de mégsem függ tőle.


Van valami bennünk ami nem jött létre - ezért nem is tud megszűnni.

Ez a valami az ami választ adhat a kérdésedre.


Akkoriban nem volt memóriád, szóval tudatosan biztosan nem emlékezhetsz erre. De azt írtad:


"Nem voltak gondolataim, nem tudtam magamról."


De volt valamilyen tapasztalás ezek szerint.


Bizonyos tanok (pl Buddhizmus) szerint mindegy hogy testben vagyunk, vagy a "halál" állapotában, esetleg valamelyik "köztes lét"-ben, mert mindegyikben lehet valamilyen tapasztalás. Viszont nem szükségszerű hogy a különböző tapasztalásokkal gondolkodás is társuljon.


Lehetnek emlékeid olyan állapotokból, amikor nem gondolkodtál, de sokak szerint akár még előző életekből is..

(Pl a Buddhizmus is ezzel magyarázza a "hozott" szokásainkat, hogy miért ott, akkor, azon körülmények között születünk meg újra, vagy hogy miért követünk bizonyos belső szokási mintázatokat.., hogy miért úgy éljük az életünket ahogy..)


Ezek az információk viszont nem gondoltai szinten vannak "elraktározva" hanem csak úgy van valahol a "léleknek" egy információ tartalma. Az összes szokásunk, és minden amit duálisan (jónak-rossznak) ítélünk meg, benne van ebben a "hátizsákban" és ez "énséget" generál.


Egy "modell" szerint az 5 érzékszerven keresztül kapcsolódunk ehhez a "világhoz" de a gondolkodás mint úgy is tekinthető egy külön érzékelést területnek (6.) + hogy hogyan gondolkodunk, és mit kötünk le az a 7. érzékelési terület (ítéletalkotás) címkézi folyton - hogy az adott dolog jó, vagy rossz. Ezek pedig elraktározódnak a tárháztudatban.


Amiről te írtál azt talán a "tiszta tudatnak" volt valamiféle tapasztalása, ami utána valahogy megmaradt, és lehet most is emlékszel rá. Talán csak a felszínre dobta valamiért a "tárháztudat".. Ki tudja? :)

2019. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2# Nagyon igazad van. :)
2019. nov. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!