Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem tudom hogy kell tanulni?

Figyelt kérdés
Nem tudok tanulni. Egyszerűen képtelen vagyok. Kinyitom a könyvet, elkezdem a megtanulandó részt átolvasni de nem megy bele a fejembe. Éppen ezért vannak rossz jegyeim.

2019. dec. 9. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szedd ki a lényegét először,majd ismételd el sokszor.Írhatsz vázlatot,hogy könnyebb legyen!Ha csak olvasod nem fog a fejedbe menni.Legalábbis nem egy nap alatt.Miről tanultok?Segíthetek vázlatot írni!
2019. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fizika nagyon nem megy, pedig azon a pályán szeretnék továbbtanulni. A történelem sem megy, ugyanúgy mint az irodalom. De inkább üzenetben írom meg, mit veszünk jelnleg.
2019. dec. 9. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Készíts jegyzeteket. Ha le is írod, amit tudnod kell, jobban megmarad.

2019. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg készíts jegyzeteket, nagyon hasznosak tudnak lenni. Könyvből én se tudok tanulni, ahogy a hosszú mondatok, fogalmak megtanulása sem megy, és az olyan vázlatból sem tudok tanulni, amikor fel van hányva néhány gondolatjellel az egész, mégis jó tanuló vagyok, mert megtanultam jó vázlatot írni. Miből áll egy jó vázlat? Legyen logikus. Kétsornyi mondatok helyett használj pár szavas félmondatokat, kulcsszavakat, amikből aztán össze tudod rakni az egészet, és használj nyilakat! Azok nekem sokat segítenek. Hadd mutassak egy példát, random felcsapom az egyik füzetemet, mondjuk itt a töri, az első világháború (remélem el lehet olvasni :D):

[link]


Ha valahogy hasonlóképp próbálod megírni a vázlatokat, akkor 100%, hogy meg tudod tanulni. Persze nem magolni kell, hanem meg is érteni az adott anyagot, és ha hosszú bekezdéseket olvasol a könyvből, persze hogy nem fog menni a tanulás. Azt tudom tanácsolni még, hogy ne tanulj egyszerre sokat, hanem mondjuk egy órát, aztán tarts 15-20 perc szünetet, és utána folytasd, és ha lehet, én azt szoktam csinálni, ha feladnak mondjuk 6 oldalt, akkor nem egy nap tanulom meg, hanem mondjuk három nap alatt, minden nap megtanulok 2 oldalt, és jobban megmarad a fejemben.

2019. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Töriből csinálj gondolat térképet! Nekem ez nagyon bevált!
2019. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!