Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak hogyha egyszerűe...

Mit csináljak hogyha egyszerűen nincs akaraterőm tanulni?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, eddig jeles voltam, de a mostani évben (11-edik) rájöttem, hogy semmit nem tudok mert igazából végig magoltam, és itt az érettségi nemsokára és semmit sem tudok. Egyrészt emiatt ment el a kedvem az egésztől, másrész meg attól, hogy azt se tudom mi akarok lenni, semmi célom a tanulással és ha tehetném nem is tanulnék, csak a pénzért csinálnám az egyetemet is, bár erős kétségeim vannak, hogy felvennének, bár még azt se tudom hova megyek... Ez a másik ami aggaszt és eközben a tanárok folyton b*sztatnak meg a szüleim is, hogy húúú nem kéne lerontani... Mert ebben az évben már nincs is 5-ösöm, csak 4-eseim. Ez rohadtul felidegesít és elegem van az egész tanulás témából. Legszívesebben abbahagynám az egészet. Már azon is gondolkoztam, hogy érettésgi nem érdekel és elmegyek a Tescoba dolgozni utána vagy valahova ahol felvesznek egyetem nélkül. Mit csináljak?
2011. márc. 29. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Hagyd már ezt az egyetem dolgot, van fősuli meg csomó más lehetőség (pl. külföld) a továbbtanulásra. A leírtak alapján gondolom gimis vagy, azt meg konkrétan nem hiszem el hogy nincs hobbid, szabadidős tevékenységed vagy valami ami után érdeklődsz, na meg azt sem hogy nincs olyan tantárgy amelyikkel a fent leírtak valamelyike ne lenne kapcsolatban. Tanulni amúgy azért nem tudsz valszleg mert túl sok a környezetedben az olyan dolog ami eltereli a figyelmed, szgép, tévé, rádió, szomszéd, stb. Ha teheted menj el kutyát sétáltatni és ülj le egy csendes helyen, parkban, tóparton olyan helyre ahol az égvilágon senki sincs, ott próbálj tanulni és koncentrálni az anyagra. A motivációt meg adhatja az amilyen irányba tovább szeretnél tanulni, ez a kérdésed másik fele. Ha tényleg nagyon egyetemezni akarsz (bár én a mai világban már nem tartom fontosnak) akkor nézz szét a szakok között (felvi.hu), biztos hogy találsz valami ami érdekel, pl. ha szereted a modellvasutakat akkor lehetsz közlekedési mérnök, ha jó vagy abban hogy egész nap a föld érdekes helyeit bámulod a térképen meg a Google Földön akkor a geológusi szakma pont neked való. Ezek persze csak példák, de ha mondjuk a fotózás érdkel akkor operatőr vagy fényképész is lehetsz, stb. Most dönts, még pont időben vagy, fontos hogy legyen néhány nyelved meg 1-2 választott érettségid és akkor rendben is vagy, attól hogy év közben 4-es vagy érettségid simán lehet 5-ös. Ja még egy tipp a tanuláshoz: függetlenítsd magad hogy tuddj koncentrálni arra amit a tanár mond, ha kell ülj el a barátaid mellől, marha zavaró tud lenni ha az ember fülébe magyaráznak miközben figyelne, csak a diákoknak ez nem így jön le, de hidd el sokat segít az első sörben ülés (negatívum hogy az első sörösöket az osztály többi tagja utálja, de ha a tanulni kéne akkor jobb döntés).
2011. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nem érdekel semmi! Mondom, semmi hobbim sincs. Csak itthon vagyok, tanulok és gépezek ennyi. De a gép se érdekel, csak játszom rajta. Nekem ez így jó lenne, hogy maradhatnék itthon és tudnék gépezni meg aludni, de valamit muszáj dolgozni... Hát nem tehetek mást mint, hogy emiatt tanuljak meg mert a szüleim mondják, de amúgy magasról tennék rá. Gyakorlatilag azért választanék valamit, hogy legyen valami... De azt meg úgyis elhanyagolom mert rohadtul nem érdekel... Ez a baj. És tényleg, igen van ilyen hogy nem érdekel semmi, sőt dolgozni sem akarok menni igazából, csak azért megyek mert muszáj, hogy majd pénzt szerezzek, nem azért mert most hú de érdekel ez a munka. Így van a tanulással is. És semmi motivációm.
2011. márc. 29. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor most mondok egy csúnyát: így csak a 21. századi társadalom biológia robotja leszel. Annak meg az emberi léthez nem sok köze van. Ha most nem érdekel semmi csak úgy elvagy és ezt tervezed a további életedben is akkor nyúlj vissza a gyerekkorodba, mit szerettél akkor csinálni? Lego, autók, úszás? Ha tényleg úgyérzed nincs semmi akkor olvass könyveket (ne (csak) kötelezőket, tudom azok fiataloknak unalmasak), nézz régi filmeket, szerezz egy kis fantáziát! Mert az hogy egész életedben aludnál tanulnál/dolgoznál meg számítógépeznél, hát hogy is mondjam...elég kiábrándító, de szerintem erre te is rájöttél.
2011. márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!