Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szorongást mi oldja a...

A szorongást mi oldja a legkevésbé?

Figyelt kérdés
2019. dec. 15. 18:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A munkahelyem az oka.
2019. dec. 17. 23:17
 12/24 anonim ***** válasza:

A korábban megírt válaszaidból az látszik, hogy nagyon komoly lehet a baj.


De ne hagyd, hogy az érzéseid diktáljanak, inkább lehetséges megoldásokat próbálj ki, hátha az egyik beválik. A most vágyott "megoldás" a legkevésbé ideális, ha valamelyik alternatíva bejön, akkor máris nyertél. Szóval ne add fel ilyen könnyen! Nekem ha mélyponton vagyok az szokott beválni, ha megpróbálom más szemével látni a helyzetem, mit mondana nekem xy (ide egy általam nagyra tartott embert kell behelyettesíteni). Szokott segíteni.


Ha nagyon nem találnál megoldást, rokonok vagy barátok sem tudnának segíteni, még mindig ott vannak a segélyvonalak (a konkrét témában, ami téged érint egész pontosan). Kérj segítséget, ne add fel soha!

2019. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Számomra a hozzászólásaid, és már maga az egész kérdés egy kicsavart nézőpontot tükröz. (Azért is adtam nyitottan a válaszokat 4-9-10-ben.)

Nem vált teljesen világossá a valódi probléma, illetve hogy mit is szeretnél valójában. (De azért van róla sejtésem.) Azonban így csak általános választ tudok még adni. Meg egyébként tetszett a 12-es válasz is :)


Van egy olyan mondás h "Minden rosszban van valami jó."


Ezt próbáld meg megjegyezni, és elfogadni (mert így van) Pl. azt mondod a munkahelyed miatt áll elő benned a szorongó állapot. Nézd meg mit nyersz azzal hogy dolgozol; milyen hozományai vannak. Keresd meg azokat a dolgokat amik miatt "jó" hogy ott dolgozol. Keress minél több olyat ami számodra látható pozitív dolog a munkahelyed miatt -> (ami miatt a szorongás is megjelenik benned).

Ha végképp nem találsz semmit ami miatt "jó"nak tudnád címkézni - akkor pedig csak hidd el a közmondást hogy ~ Minden rosszban van valami jó.

Amikor legközelebb észreveszed azt hogy szorongás jelenik meg a tudatodban - emlékezz erre.., és mondj valami ilyesmit magadnak h - Jó itt van megjelent a szorongás, de ebben van jó is. Ezért pedig máris van oka/értelme az "én" szorongásomnak...

Tudom ez viccesnek tűnik ez, pedig szerintem ha ezt így le tudod követni - és megvalósítod az aktuális helyzetben, akkor a szorongásod el fog tűnni.


Amúgy pedig kitartás, és ne add fel soha.

2019. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, amiket írtatok, csak gyakorlatban nem lehet úgy megvalósítani konkrétan, mint ahogy elméletben elképzelem, hogy hogy fogom megvalósítani!
2019. dec. 19. 18:51
 15/24 anonim ***** válasza:

# 14

Ezt most csak a szorongó "én"ed mondja Neked, mert fél tőle h le lett leplezte - és nem tud majd "szorongást" kelteni benned legközelebb. Beijedt h szükségtelenné válik ezután a tudatodban, ezért próbál össze zavarni.

Ne dőlj be neki, mert te erősebb vagy ;)

Próbáld ki a módszert êlesben is, hátha beválik...

2019. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Hess teges 15-ös!


Na ide figyelj (a ráhatás kedvéért írom így),

Engem nem úgy kell elképzelni, hogy a nap huszonnégy órájában szorongok, csak bizonyos helyzetekben, de ha nem így lenne, szobanövény maradnék.


Sivatagi kaktusz szívesebben lennék, mint, hogy ember legyek, néha jönne egy dögkeselyű és lesz..... lesz valami lesz!

2019. dec. 20. 03:06
 17/24 A kérdező kommentje:

Szóval az a lényeg, hogy visszatérjek a mondandóm útjára, hogy ezen az oldalon mindenkit leszűkítenek, pedig attól még maszturbálnak az emberek szorongva is (ez csak példa), csak az nem kerül be ebbe a kérdéskörbe, szóval egy mondattal nem tudható le az emberiség, mert megannyi forma létezik, na meg kicsit szájbarágós az egész, mint egy teleshop reklám, ezek a mások által kipróbált formák mindig máshogy csapódnak le nálam, inkább legyek köpült vaj egy Szigeten, mint ezt hallgatni, olvasni, látni.


"Maradok maradék. A lemaradóra

Csak legyintő polgár, kifekszem a tóra.

Maradok úr és maradok szolga

Marad a közöny, hogy nem az ő dolga."


https://www.youtube.com/watch?v=LAlYlqedW18

2019. dec. 20. 03:10
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Figyeled amit írsz?


"ha nem így lenne, szobanövény maradnék."


Vagyis ha nem éreznéd a szorongást, akkor üres létezéssé válnál.


Vagy azt is mondhattad volna ezzel h a gondolataid, szorongásod tesz emberré - de biztos ez?


Ezek vàltozó dolgok. Jönnek és mennek, de mi az ami végig változatlan?


Maradhatsz még ameddig csak akarsz, de így csak a szolga. Az úr akkor lehetsz ha megtalálod magadban azt - ami miatt ember maradsz minden "elengedett" változó forma elengedése, után.

2019. dec. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Bocsi a keszekusza megfogalmazásért.

Szóval azt találd meg magadban ami nem változik. Ha érzed hogy van ilyen részed, az inkább vagy mint amit látsz hogy változik.

Viszont ez nem lehet gondolat v érzelem - mivel ezek is folyton változnak.

Minden változik ami a létben van. Ezek mintázatok. De minden mintázat ugyanazon a "felületen" jelenik meg. Ahhoz kell visszatérned ha úr akarsz lenni a saját formádban.

2019. dec. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Amúgy nem kötözködni akarok, csak egy utat mutattam ami lehetséges. De nem könnyű..

Viszont tetszik ez a zene. Van mondanivalója ;)


Figyeld ma magad, légy tudatos amennyire csak lehet! Ha pedig gombóc nő a hasadban, vagy bármilyen alakban észreveszed a megjelenő szorongást - használd a 13-as válaszban leírt tüneti kezelést. Biztos hogy el fog múlni.


További szép napot neked ;)

2019. dec. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!