Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem teljesen összeomlott...

Úgy érzem teljesen összeomlott minden körülöttem, nem tudom, hogy hozzam helyre az életem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sose tartottam magam egy szép lánynak, szemüveges vagyok, van rajtam 6-7 kg súlyfelesleg, kicsit dundi az arcom.Az önbizalmam mindig a 0-val volt egyenlő, nem volt még komolyabb kapcsolatom se!:(

Az utcán is úgy megyek végig, hogy folyamatosan lefelé nézek és reménykedek benne, hogy senki se köt belém a külsőm miatt, stb.

Ismerek egy srácot, aki mindig mondja, hogy szép vagyok, meg jól nézek ki de nem hiszek neki, mert a tükörbe nem ezt látom.

Amúgy meg nagyon bizalmatlan vagyok, egyszer a legjobb barátnőm döfött hátba amikor megorrolt rám és kifecsegte minden titkomat és megalázott ahol és amivel csak tudott.

Ezek után nem merek új kapcsolatokat létesíteni, mert félek a csalódástól.

Hivatalos ügyeket se merek egyedül intézni, biztonságban érzem magam ha valaki mellettem van.Ha egyedül megyek állandóan csak hebegek habogok, hülyét csinálok magamból ha meg valaki elkísér minden olyan simán megy.

Ez lehet azért van mert, anya mindig elég sok mindent megcsináltak helyettem, befizették a számlákat, intézték a különböző hivatalos dolgokat és én most, hogy nagykorú lettem látom csak, hogy mennyi dolog van melyről nekem halvány lila gőzöm sincs.

Ha bemegy k egy hivatalba, gyomorgörcs jön rám, attól rettegek, hogy olyan dolgot kérdeznek tőlem amire nem tudom a választ és beéget ott mindenki előtt.

Az utcán sose merek mások szemébe nézni, bányarémnek érzem magam.

Ráadásul számomra 2 nagyon fontos személy is meghalt fél év alatt, az Anyukám és a Mamám és most nagyon egyedül érzem magam.

Szerintetek, mit kéne, hogy csináljak, hogy rendeződjenek a dolgaim és egy magabiztos lány legyek?


2010. júl. 21. 17:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
A sportolás, kondizás a legjobb önbizalom növelő.
2010. júl. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Hány éves vagy? És mi az, hogy csúnya, súlyfelesleg? Csontkollekció akarsz lenni, mint a modellek? A férfiak jobban szeretik azt, akin van mit fogni, mint ahol semmi sincs. Biztosan van olyan férfi, akinek a belső értékek számítanak, nem a szilikon-pláza macák érdeklik. Öltözz csinosan, menj fodrászhoz, minden este mond el sokszor: szép vagyok, érdekes vagyok. Csak az önbizalom hiányzik nálad.
2010. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is őszinte részvétem az Édesanyád és a Nagymamád halála miatt.


A problémáid nem léteznek. Ezt több mondatodban is bizonyítod, hiszen a külvilág reakciói jók. Te tartod magad hüly.ének, csúnyának, bénának, stb.


Ez pedig a tapasztalatlanságodból fakad. Barátod se volt még, de a mindennapi ügyek intézésében is elveszett vagy: ezekbe mindenki gyakorlással jött bele.

Ne futamodj meg, hanem menj oda, és ha leizzadsz is, verekedd át magad egy ügyintézésen, vagy beszélgess egy bolti eladóval. Meglátod, ők is ugyanolyan emberek, velük is ugyanúgy lehet beszélni, mint otthon a családtagjaiddal.


Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás! Ebbe csak így jössz bele. Először rossz lesz, de egyre könnyebbé válik, ez az élet természetes része, és nem vagy béna, max nem vagy bankár/irodista/szakértő... Emiatt kis csetlés-botlás megengedett! Mi is csetlünk-botlunk!


Azt a fiút pedig legközelebb ne küldd el, hanem köszönd meg neki a bókot. A bókolónak is rosszul esik, ha esetleg visszautasító vagy. Pedig ő kedvességből mondja. És őszintén, mert tetszel neki.


Menj el vele beszélgetni, fagyizni, és lazíts.


Ha szükséged van segítségre, vagy szeretnél beszélgetni, írj privit nyugodtan.


25/L

2010. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolgokról írsz. Én mindig kövérnek éreztem magam. Éppen ezért örökösen gátlásaim voltak, bő cuccokban jártam, pedig nem álltak jól, de úgy éreztem, takarnak. Most előveszem a régi, lánykori, fiatal asszonykori fényképeimet, és megdöbbenve látom, mint ha nem is én lennék. Nem ilyennek láttam magam a tükörben. Szóval abszolút nem lehettem kövér.

A másik az, hogy görcsölsz. Hidd el, azok, akik ügyeket intéznek, egy nap találkoznak 50 ügyféllel, te nekik csak a 44. vagy, tehát nem foglalkoznak veled, csak az üggyel, tehát ne vedd olyan nagy dolognak, feladatnak.

A barátnő. Az ilyen az nem az. Nekem is azt mondta a szemembe: de szarul nézel ki. Egy hetes hasmarson voltam túl, valóban nem éreztem magam jól. De ha neki ezt jól esett kimondani, tegye. Szerintem meg pusztán irigy volt, mert sikerült fogynom 2-3 kilót.

És nem szégyen kérdezni, ha tapasztalatlan vagy valamiben. Hidd el, az emberek szívesen segítenek. Én ma is ismeretlen helyen jártam, két embert is megkérdeztem: bocsánat, merre jutok el...Én is mosolyogtam, s mindketten mosolyogva válaszoltak. Szóval a mosoly, a nevetés híd két ember között.Egyelőre ennyi. Fel a fejjel!

2010. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb az utcán, emeld fel a fejedet,mosolyogj és lendületesen menj!

Csodálkozni fogsz,hányan fognak utánnad fordulni!

Az emberek a vidámságot,erőt értékelik,nem a tökéletes testet.A barátságnál is ugyanez.

2010. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben jártam, ha valahová menni kellett, kerülőutakon gyalogoltam végig, még véletlenül se találkozzak össze fiatalokkal, súlyosabb dolgok is voltak ott:( stb. Ennek a gyógymódja tényleg csak a "sokkterápia", gyakrabban kell emeberek közé járni és kommunikálni, bunkók mindenhol vannak és mindenkit érnek kellemetlen élmények-kötekedés, külső miatti kirekesztés, vagy egyszerűen csak azért bántanak, mert látják, hogy érzékeny vagy.

Írj privit, nyugodtan, de látom már más is felajánlotta:)

2010. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Szerintem is az önbizalmad kell erősítened!Ne ijedj meg semmitől és senkitől.azt hiszed mindenki tökéletes?Hát nem és biztos vagyok benne,h. vannak nálad butább emberek.Én család anya vagyok,de a mai napig utálok hivatalos ügyeket intézni,mert sok minden magas amit mondanak.Azért vannak ott h. segítsenek és ha kell 3x is rákérdezek dolgokra.Kitartásés és légy erős!Priviben nyugodtan írhatsz,ha valami nem sikerül v. csak beszélgetni szeretnél!
2010. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sose tartottam magam egy szép lánynak, szemüveges vagyok, van rajtam 6-7 kg súlyfelesleg, kicsit dundi az arcom."


A súlyfelesleg ledolgozható 3-4 hónap alatt, a szemüveg helyett, ha zavar, dönthetsz a kontaktlencse vagy a lézeres műtét mellett is. Vagy a szemüvegedet divatosabbra cseréled.


"Az önbizalmam mindig a 0-val volt egyenlő, nem volt még komolyabb kapcsolatom se!"


Ez öngerjesztő. Az a nő, akinek 0 az önbizalma, általában feszült, nem kedves, merev, nem mosolyog. És: nem veszi észre, ha közelednek hozzá, hanem elhárít, barátságtalan. Ezért az alacsony önbizalmú nő riasztja a férfiakat, ami miatt a nő önbizalma még több sebet kap.


Ez fordítva is működik: egy kis siker, és nő az önbizalmad, amitől nyitottabb, lazább, vidámabb leszel, ettől vonzóbb, ezért sikereid lesznek, ezért tovább nő az önbizalmad. Általában meg lehet figyelni, hogy vannak emberek, akiknek "mindent szabad", akiket mindenki szeret, akik az életen könnyedén átlépkednek, sikert sikerre halmoznak. Gyakran ennek a hátterében az van, hogy az illető nem gátlásos, nincs tele aggodalmakkal, és ezek nem tartják vissza. Ez az önbizalomtól is függ.


Az önbizalmadat apránként kell a nulláról felépítgetni. Pl. nézzük a túlsúlyodat vagy a szemüvegedet. Mind a kettővel azonnal lehet valamit kezdeni, pl. a ronda sztk-szemüveget le lehet cserélni egy stílusosra, a túlsúlyt le lehet adni. Ehhez sportolni kell, a sport javítja az ember idegállapotát, nyugodtabbá, kipihentebbé teszi. Ha ezeket az apró változtatásokat megléped, javul az önbizalmad, mert érzed, hogy visszavetted az irányítást az életed fölött. Ez az első lépés(ek egyike).


"Az utcán is úgy megyek végig, hogy folyamatosan lefelé nézek és reménykedek benne, hogy senki se köt belém a külsőm miatt, stb."


Olyan gyakorlatilag nem létezik, hogy valakibe az utcán belekötnek. Inkább olyan van, hogy leszólítják azt, aki szép. Különben az egyenes testtartás és a mosoly klassziksokkal javítja a nők megjelenését. Egy alapesetben átlagos nő, aki sokat nevet és mosolyog, vonzóbb, mint egy fotómodell szépségű nő, aki szomorú, ideges vagy ellenséges.


"Ismerek egy srácot, aki mindig mondja, hogy szép vagyok, meg jól nézek ki de nem hiszek neki, mert a tükörbe nem ezt látom."


Ez orvosi pontosságú leírása az önbizalomhiány lényegének. Ha valaki jót mond rólad, azt nem hiszed el. Ha rosszat mondanak rólad, azt elhiszed. Egy szűrő van a fejedben, ami csak a rosszat engedi át. Ez a szűrő az önértékelési zavar. Meg kellene érteni, hogy ez nem logikus, ez téves. Módszeresen fel kellene deríteni az illogikus gondolatokat és megszüntetni őket. Ha ez egyedül nem megy, akkor pszichológus segítségét kell kérni, ők pont ezzel foglalkoznak.


Amúgy azt, hogy valaki szép, mások tudják megmondani róla, nem önmaga önmagáról.


"egyszer a legjobb barátnőm döfött hátba amikor megorrolt rám"


Nem barátnő. Remélem, már nem közösködsz vele.


"Ezek után nem merek új kapcsolatokat létesíteni, mert félek a csalódástól."


Az is hiba, ha a többi embert 1 eset alapján ítéled meg. Én pl. életemben alig ismertem 1-2 rossz embert, miközben ismertem több százat, aki tisztességes, korrekt ember. Balszerencse előfordulhat, de nem szabad általánosítani.


"Ha bemegy k egy hivatalba, gyomorgörcs jön rám"


A hivatalokat mindenki utálja. Én meg az adóbevallást mire kitöltöm, falra mászok az idegességtől.


"Ráadásul számomra 2 nagyon fontos személy is meghalt fél év alatt, az Anyukám és a Mamám"


Természetes, hogy ez levertté tesz. Ezt az idő gyógyítja meg.


"Szerintetek, mit kéne, hogy csináljak, hogy rendeződjenek a dolgaim és egy magabiztos lány legyek?"


1. Sokkal kevesebbet gondolkodni önmagadról és az életedről, és mindig valami vagy valaki másra figyelni, elfoglalni az agyadat, hogy ne az önemésztő gondolkodásra fordítsd az energiádat.


2. Tetten érni a logikátlan gondolatokat és megcáfolni őket. Ld. fent. Tetten érni azt a "szűrőt", amiről beszéltem és belátni, hogy nem logikus. Pszichológus segítségét kérni.


3. Sportolni, választani egy hobbit, olvasni, zenét hallgatni, vagyis olyan dolgokat csinálni, amiket élvezel és javítják a hangulatodat. Akinek jó a hangulata, az kellemes ember mások számára is. Valamivel rendszeresen foglalkozni és eljutni benne valamilyen szintre. Mindegy, mi ez, a lényeg, hogy érezd, hogy valamit te irányítasz és jó vagy benne.


Ezek az első lépések, aztán jön a többi.

2010. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt egyedül bizony elég nehéz lenne megoldanod...

Mégis van, amivel megpróbálhatod.

Döntsd el, hogy akarod-e igazán!

Ugyanis: a gondolatoknak teremtő erejük van! Nézd vissza, amit írtál: hebegsz, csalódsz, lesütött szemmel jársz... És holnap? Holnap is ez lesz... Hiszen ezt erősíted magadban!

Ha viszont van még benned egy inci-finci bizalom és hit, akkor tedd a következőt:

Válassz ki a leírt problémáid közül egyet. Pl. a lesütött szemmel járást. És legközelebb, ha kimész az utcára, vedd rá magad arra, hogy ne a földet bámuld, hanem nézz az emberekre! Nem kell a szemükbe nézni, csak nézd érdeklődve őket (persze ne hosszan, nehogy tolakodásnak véljék). Nézd meg, milyen nyaklánc van rajtuk, milyen szemüveg, milyen a frizurájuk, és pontozd őket magadban. Döntsd el, melyik szimpatikus, melyik kevésbé. Aztán egy ideig csak ezzel foglalkozz. Nézd őket kíváncsian, nézd őket szórakozva. Nézz kirakatokat. Ha visszatükröz, akkor nézd benne a többi embert. Majd, ha ez már könnyen megy (mármint lazán tudsz nézni másokat, és nem szemlesütve járkálsz), akkor kezdd keresni köztük pl. a zöld szeműeket, vagy a műszempillásokat. Aztán észre fogod venni, hogy már a szemükbe is tudsz nézni. De csináld végig ezt a folyamatot.

Ha már működik, akkor válassz egy újabb problémát. Mondjuk a hivatalos ügyek intézését. Amikor majd belépsz a hivatalba, már úgy lépj be, hogy körbenézel. Lásd, milyen emberek vannak rajtad kívül. (szimpatikus, nem szimpatikus...). Aztán lépj az ügyintézőhöz, add elő a kérdésedet. És azt tudatosítsd magadban, hogyha visszakérdez, és nem tudod a választ, az NEM BAJ, hiszen bármikor vissza tudsz jönni az információval, netán telefonon fel tudsz hívni valakit, aki tudja a választ. Senkinek sem kell mindent azonnal tudnia, és mindenre azonnal válaszolnia.

Jut eszembe: utaztál már repülőn? Vagy ültél hullámvasúton? Ha az ember aggódik, akkor rossz élményei lesznek. Émelyegni fog, a gyomra rendetlenkedik, miegymás. De ha azt képzeled, hogy végre, kipróbálod, hogy milyen a száguldás, és AKAROD, akkor hidd el: nagyon kellemes érzésben lesz részed! Mert az agyad dönt el, hogy hogy reagál a szervezeted.

Szóval, lépésenként haladj. Tudod: először AKARD a dolgokat, utána tedd is meg - és meglátod, sokkal könnyebb lesz, mint gondoltad volna...

Persze, ezek a módszerek csak az első lépések lehetnek, de ha HISZEL benne, hogy sikerül - hiszen láthatod, hogy másoknak is sikerül -, akkor össze is fog jönni!

2010. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez "OFF" lesz, de olyan jó, kimerítő válaszokat olvasgattam itt :) Gratulálok a válaszolóknak!

"ON"


Kérdező, mindenki máshogy lát Téged, más benyomásai vannak rólad, de ha már eleve azt sugárzod, hogy "ügyefogyi", "jajnemtudom" vagy, akkor ezt is gondolják majd az emberek..Hivatali ügyek..engem egyszer a Dékán hivatott be, mert szörnyő minőségen fogalmaztam neki kérvényt. Bementem hozzá, mosolyogtam, viccelődtem, és máris ő kért bocsánatot, mert behivatott.

2010. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!