Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szenvedek. Szerintetek mit...

Szenvedek. Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szenvedek legbelül. Azt hiszem, őrült vagyok. Tudok józanul cselekedni, átgondoltan, viszont szétreped a fejem a végtelen gondolat tengertől. Nem tudom megállítani. Akkor is gondolok dolgokra ha nem akarok gondolni semmire. Már elmebetegebb gondolatok cikáznak a fejemben. Vannak olyan dolgok amiktől egy-egy alkalomra súlyosbodik az állapotom (pl. Filmeket ha nézek, ha horrort akkor kicsit jobban bekattanok, ha zenét hallgatok ami engem inspirál, akkor depresszióba merülök), viszont ezeket a kiváltó történéseket képtelen vagyok kihagyni az életemből. 18 éves (hamarosan 19) srác vagyok. Nincsennek.sajnos barátaim (más indokból- furcsa, de amúgy nyugodt természet vagyok) mert a munkahelyem nem épp egy fiatalos közeg. Mindenki idősebb nálam, így igazán "haverokat" nem tudok szerezni. Nem vagyok pszichopata, nem üvöltözöm másokkal. Ha megbántanak, haragtartó tudok lenni. Segítséget szeretnék kérni, legalább elméletben. Nem találok értelmet az életemben. Mármint saját részről. Azért élek még mert segítenem kell a családomat, azzal hogy melózom. Ha ők nem lennének nekem (édesanyámmal lakom, és a három testvéremből még kettővel) nyugodt szívvel megölnêm magamat, vagy élvezettel tenném tönkre az életemet (pl. Droggal). Viszont őket nem akarom cserben hagyni. Bàtyám is dolgozik, öcsém még sulis.

2020. jan. 24. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Becsületre méltó, hogy a családodat támogatni szeretnéd és emiatt vigyázol Magadra. Ez nagyon fontos dolog és tiszteletet érdemel. Fiatal vagy, máris munkába álltál és felelősséget vállaltál. Nem semmi!


Attól még, mert bekattansz és pörögnek a negatív gondolatok a fejedben, meg sokat gondolsz a halálra, nem vagy őrült. Ez mindenkivel megesik, és néha eltart egy ideig, míg kijön belőle az ember, akár évekig is.


Van egy könyv, a 8 perc meditáció. Semmi filozófiai vagy ezotérikus gondolat nincsen benne, semmi vallási sallang. Egyszerűen arról szól, hogyan tudod lecsendesíteni az elmédet, hogyan tudod kívülállóként figyelni ezeket a gondolatokat. Nekem sokat segített. Ugyanazok a hülyeségek pörögnek sokszor most is a fejemben, de már nincsenek hatással rám. Mintha egy olyan ember beszélne hozzám, akire nem igazán figyelek oda.


Ha szükséged van rá, kérj segítséget. Nem szégyen. Ez nem kudarc, bárki kerülhet és kerül is ilyen helyzetbe az életben előbb-utóbb. Keress lelkisegély-szolgálatot, telefonálj nekik. Nekem segítettek. Elveszítettem valakit, és hirtelen nem volt értelme semminek, és elkezdtem magamat rombolni. Ki lehet jönni belőle, néha egy apró segítség is elég.


Vigyázz Magadra és legyen szép estéd!

2020. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek a könyvnek. Remélem tényleg csak egy kiheverhető dolog.
2020. jan. 24. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Velük nem tudsz beszélni?


Amúgy az hogy nincsenek barátaid és a családod sem ad elég erőt ahhoz hogy jól érezd magad az elég ok az öngyilkos gondolatokra.


Menj el prostihoz! Egy olyanhoz akiről a rosszlanyok.hu-n sokan áradoznak hogy milyen kedves. Ha megtapasztalod a női gyengédséget és a női lelket ilyen intim közelségből akkor lehet hogy úgy fogod gondolni hogy az életben van még sok olyan szépség amiről nem tudtál így nem értékeled eléggé a lehetőséged hogy élj...


Amúgy pedig utaltasd be magad pszichológushoz mindenképp!!!

2020. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Finoman szólva szétb.sz az energia. Barátnő kell vagy baromi sok sport. Az egyszerűbbek közül ott a futás. Kezdd el ha van kedved és hamarosan le tudod vezetni az energiáid nagy részét. Ezt onnan tudom, hogy nekem is voltak ilyen jellegű bajaim, ha nem is ekkora léptékben. Nekem a sport lett a megoldás. Sajna az ilyen mértékű agyi pörgés önpusztításba is át tud csapni. AZ egyik haverom mesélte, hogy annyira feszült volt, hogy a combjába szúrta egyszer a kést és ő is tudta, hogy azért van, mert nem tudott eleget mozogni. Mindegy mit csinálsz különben, csak fárasszon le. A futás és a séta a legegyszerűbbek, de ami tetszik azzal foglalkozz és meglátod javulni fog a helyzet.
2020. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!