Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is szomorú lesz hirtelen...

Más is szomorú lesz hirtelen boldogság után?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt elég mélyen voltam mentálisan, de pozitív gondolkodással kijöttem belőle körülbelül 2 éve. Azonban az utóbbi fél évben újra visszatérnek a régi gondolatok, hogy nincs az életben semmi helyem és keresnivalóm, és hogy csak tengek-lengek az életben (egyetemista vagyok egyébként, de sokszor úgy érzem, hogy nincs itt helyem, de mi mást tehetnék? ha itt hagynám, megbánnám örök életemre).


Aztán arra gondoltam, hogy ez az alkohol miatt lehet. Október óta hetente-kéthetente járok ki bulizni, és a másnapokon lelkileg eléggé levertnek szoktam érezni magamat (fizikailag nem szoktam rosszul lenni, csak 1-2x fordult elő, de az is hamar elmúlt). Végülis ittas állapotban az ember jól érzi magát, elfelejti a gondjait...igen, ez vezet az alkoholizmushoz.


De most nem ittam...délután nagyon jól éreztem magamat, beszélgettem egy régi jó ismerősömmel, de most...ahh. Megint egy senkinek érzem magamat, és a sírás kerülget. Nem merek elmenni aludni (holnap korán kelek), mert tudom, hogy akkor nem lesz, ami lekösse a gondolataimat és akkor még rosszabbul fogom érezni magamat. Nem maradt más, minthogy lemerüljek, csak hát ez kialvatlansággal fog járni, de ez van.


Na szóval egykoron is hasonló volt a helyzet, most visszagondolva és elgondolkodva a jelenlegi szituáción. Emlékszem, akkor még édesanyámnak meséltem, hogy miért vagyok szomorú és azt mondtam, hogy túl jó volt az előző 2 nap. Most már inkább nem vonok bele másokat, nem akarom, hogy emiatt megromoljon valakivel is a kapcsolatom és nem akarom, hogy tudják a gondolataimat. Titkon, néha remélem, hogy nem vagyok egyedül, talán mindenki más is elfedi az érzéseit? Vagy csak én vagyok ilyen?


Nem akartam ilyen kicsapongó szöveget írni, de így sikerült. Nem tudom teljesen kifejezni az érzéseimet. Köszi, ha elolvastad :) Tudom, hogy holnap reggel ha felkelek és elolvasom, amit írtam szánalmasnak fogom érezni, de ez van. Most erre volt szükségem.



2020. febr. 27. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a második bekezdésem lehet félreérthető, nem hiszem már, hogy az alkohol lenne a probléma, mert alkohol nélkül is ez van. Meg egyébként is, ahogy írtam 1-2 hetente iszok csak, akkor is mértékkel, csak éppen addig, hogy becsípjek. Drogot nem fogyasztok.
2020. febr. 27. 22:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szököévente iszom alkoholt,de mégis ilyen gondolataim vannak,söt nekem rosszabbak is.

Nekem is gyorsan változik a hangulatom,de mostanában azért elég stabilan szarul kelek és rosszabbul fekszem.

Ez van akit a boldogság elkerül.

2020. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem reggel sosincsenek ilyen gondolataim...meg úgy délelőtt sem. Inkább ahogy esteledik, akkor jön rám a szomorúság. Ha mégis szarul vagyok már korán, akkor tudom, hogy az este pokoli lesz.
2020. febr. 27. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:
El kéne kezdened meditálni. Azért léteznek benned ezek a gondolatok, negatív minták, mert a figyelmeddel energiát adsz nekik.
2020. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv! Szinte ugyanígy vagyok (voltam) én is már egy pár éve. Bulizni nem jártam, viszont barátokkal inni igen, de számtalan alkalommal otthon, egyedül is ittam párszor. Egy idő után viszont semmi "pozitív" hatását nem éreztem a piának, annyi volt, hogy az idegrendszeremet összezavarta, és sokkal érzékenyebbé, ingerlékenyebbé tett másnap. Fizikailag csak akkor voltam másnapos ha eszetlenül összeittunk mindent, viszont fejben mindig rosszul voltam. Tavaly június óta nem rúgtam be, augusztustól januárig semmit sem ittam, utána mondom kipróbálom milyen ennyi idő után, ittam egy üveg pezsgőt. Semmi. Egy hete megfáztam, ittam 2 deci jägert. Semmi. Se jó, se rossz, amúgy amióta nem iszok se jobb, de legalább nem is rosszabb.

Az egyetemet pedig ősszel otthagytam, bár én biztos nem fogom megbánni, mert rossz választás volt minden szempontból, hogy erre elpazaroltam 3 évet, az meg főleg.

Ezt a délutánra/estére megjövő rossz kedvet én is megfigyeltem, ha nem pihenek eleget, úgy érzem magam néha mint valami kisgyerek, elérzékenyülök és kijönnek a könnyeim.

Én azt javaslom, hogy állj le az ivással, mert az csak rontani tud a helyzeten. Nem is az alkoholizmustól való félelem miatt, hanem a mentális instabilitás miatt. Aztán kell valamit találni ami leköti a figyelmedet. Nekem sincs még meg sajnos.

2020. márc. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!