Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mér érzem üresnek magam?

Zsiráf40 kérdése:

Mér érzem üresnek magam?

Figyelt kérdés
Sokszor már a hobbijaimhoz sincs kevdem, nemhogy a kötelességek teljesítéséhez.Anyámmal "hideg" kapcsolatom van apukámmal jó a kapcsolatom, a tesőm fogyatékos.A tesőmat nemtudom elfogadni sokszor agyalok öngyilkosságon,abba belegondolni hogy a szüleim meghalnak és nekem kell a tesómat kiszolgálni... inkább öngyilkos leszek.Anyám nagyon hülye, úgy nevelt hogy minek kellenek barátok és most csodálkozik hogy mért nincsenek barátaim és felfedeztem hogy jó ez igy de nemtudom sokszor meg aztmondom hogy jó lenne valaki.nemtudom hogy már mi van... Amiket én szeretnék csinálni aztmondja hogy azzal mire megyek vele:Alekreformr,meditáció,animét nézek,modern könyv olvasása mondjuk ezeket nem csodálom hogy nemengedi nert szarok a jegyeim semmi motivációm nincs arra hogy tanuljak de tegnap leültem tanulni de semmi figyelmem nem volt mert eszembejutott hogy anyám állandóan elégedetlen neki semmi nem jó és a nemtudtam odafigyelni sirtam stb... Valószinűleg a macskám miatt nem lettem még öngyilkos, őt nagyon szeretem.Az a gond hogy ha felnövök elmehetek otthonról de a tesómam akoor is nekem kellene ellátnom de ezt nembírom elviselni.14 évesen mély depressziós voltam és aztán kijöttem valamennyire belőle.17/LÁNY
2020. márc. 1. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene neked ápolni a tesódat?

Másrészt milyen életre vágysz? Mit szeretnél dolgozni?

Ha úgy érzed, hogy semmiben sem vagy elég jó, az nem csak a te hibád, hanem első sorban az oktatási rendszeré és a szüleidé.

3 életed lehet.

1. Eltartanak.

2. Dolgozod álmaid munkáját.

3. Dolgozol (bármit amire betanítanak vagy nem rúgnak ki), hogy munka után élhesd az álmaidat és legyen miből.

2020. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jellemző... A párommal az exei csinálták ezt. Ő rajzol és énekel. Mindenki le akarta beszélni róla. Én meg beirattam hangképzésre, azóta sikereket ér el. Igen, megélni ebből nem fog, de attól még egy nagyon szép dolog. Barátokra meg szükség van, ami persze nem azt jelenti, hogy folyamatosan egymáson lógtok, de ha van valami lehet velük beszélni róla, benne vannak közös programokban. Szóval felejts el mindent amit beléd vertek, keress barátokat és csináld azt amit szetetsz, mások véleménye meg ne érdekeljen.
2020. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen együtt tudok érezni veled, nekem is voltak nehéz időszakaim az életem során, pedig én is csak egy 19 éves srác vagyok. Lehet, hogy neked is az egészséged javára válna egy kis kimozdulás, hogy a családtagjaidtól távol legyél egy kicsit. A környéketeken biztos van valami szép park. Hidd el, sokat számít, ha csak hetente 1-2 órát mászkálsz ott. Ha nem diákmunkázol, érdemes abba is belekezdeni, mert rengeteg embert ismerhetsz meg, akiknek a társaságában lelki nyugalomra lelhetsz. Hidd el, a fizetés másodlagos, a társaság a lényeg. Az jegyeiddel csak akkor foglalkozzál, ha egyetemre akarsz menni. Máskülönben elég, ha csak hármas vagy. Engem se érdekelt a középsuli, még az érettségit is végig aludtam, mert az egész nem érdekelt, szóval meg tudlak érteni. Van időd még eldönteni, hogy mit szeretnél tanulni, igazából az se baj, ha 1 évet suli nélkül töltesz majd érettségi után. Ismerek pár embert, aki egy kicsit leült pihenni érettségi után, és sokkal kiegyensúlyozottabban folytatták később a tanulmányaikat. Ami még sokat segíthet neked, ha pár dolgot értékesítesz a Facebook marketplacen. Ugyanis ha eladsz valamit, azzal is kimozdulsz, látsz új embereket, közben meg keresel egy kis pénzt is és nem kell adóznod se. Hidd el, ez is rengeteget számít. A testvéreddel pedig légy türelmes, hidd el, hamarabb kiszabadulsz otthonról, mint azt gondolnád. Nem kell felelősséget vállalnod érte, ha nem akarsz. Addig is, próbáld édesapáddal mégjobban ápolni a kapcsolatod. Ha olyan az apád, rengeteg helyre el fog vinni, rengeteg embert ismerhetsz meg rajta keresztül. Legrosszab esetben kérd meg arra, hogy "járja be veled a világot". Biztos szívesen eltöltené veled az idejét. És még valami, amit sose javasolnék: Ne légy öngyilkos. Azt sose ítélem el, ha van ilyen gondolata az embernek, hiszen nehéz pillanatokban nem nagyon jut eszébe más megoldás az embernek. Nekem is volt ilyen nehéz időszakom, és sikerült kikerülnöm belőle. Remélem tudtam neked segíteni és ne felejtsd el azt se, hogy nem tudhatod, mit hoz még a jövő. Lehet, hogy pár év múlva nem is fogsz velük lakni, ki tudja. Ha gondolod, priviben beszélgethetünk tovább, amennyiben szükséged van rá.
2020. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!