Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elviselhetetlen vagyok, de...

Elviselhetetlen vagyok, de nem tudok megváltozni. Valami tipp? (hosszó lesz)

Figyelt kérdés

Amikor stresszesebb vagyok, rögtön a szeretteimen vezetem le a feszkót (itt megjegyzem heti 3x sportolok és mégis) Ez úgy nyilvánul meg hogy türelmetlen vagyok, ingerült, nem szép hangsúlyban beszélek..azt mondják ölni tudnék a szememmel, félnek hozzám szólni kb.

A jó hír az, hogy már észre szoktam venni magam..a rossz az, hogy még sem tudok uralkodni magamon, hiába érzem az adott pillanatban hogy utálatosan viselkedem. persze utólag nem győzök bocsánatot kérni, iszonyatosan szégyellem magam.

110%ig az apámat látom magamban ilyenkor, ami szörnyű mert gyűlöltem mindig is ezt a fajta viselkedését...erre nem pont ugyanazt csinálom?


volt hogy 1-2 hétig mindennap toltam ezt a viselkedést és egyszer csak sírva fakadtam hogy nem akarok ilyen lenni, nem érdemlik ezt a viselkedést, el fog hagyni a párom emiatt.

Járok pszichológushoz, többször kibeszéltük ezt a témát és utána hetekre jobb lett, de amint jött egy stresszesebb időszak a melóba azonnal visszajött ez a paraszt arrogáns viselkedés.

sajnos most rengeteg a kiadás, nagyon drágák ezek a terpiák, nem tudok most elmenni hozzá, de muszáj lenne valahoyg ezt oldanom, mert nagyon barom vagyok a párommal és annyira szeretem annyira nem érdemli ezt meg és annyira szörnyű hogy ez van.


hogy értsétek: utolag mindig látom hogy hüyle voltam, de amikor valami aprósággal felidegesit valaki (legyen az a tesóm, anyám, párom tehát aki közel állnak hozzám) képtelen vagyok visszafogni magam és kirobban belölem a gyökér.

ezek időszakok szoktak lenni 1.2 hétig igy viselkedem aztán ha elmulik a stressz vagy jön a kiborulás h hogy lehet ilyen, akkor elmulik. aztán jön pár hét mulva valami stressz a munkában és megitn ugyanez...

szörnyen rettegettek hogy el fog egyszer csak hagyni a párom...és esküszöm az égre hogy nagyon igyekszem megváltozni, de egyszerüen nem megy.



2020. márc. 1. 13:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hat eleg kicsi az esely hogy ugyanaz a bejelentett lakhelyünk...vagy ha megis akkor ugyanazt a szakembert kaptuk....
2020. márc. 3. 14:27
 12/12 anonim ***** válasza:

Dolgozol rajta... Hogy? Mit értél el eddig? Miben vagy előbbre?


Önmagunkkal a legnehezebb dolgozni mert szembe kell néznünk a belsőnkkel. Így nem mindig látjuk hogy valóban teszünk-e is valamit vagy csak lázasan csinálunk valamit ami nem visz előbbre, de ezt nem látjuk mert nem akarjuk látni. Ez egy elég nehéz dolog.


De mint mondtam használd a logikát! Juss következtetésekre! De ne olyanra hogy "ez rossz" hanem olyanra pl hogy "olyan miatt idegeskedtem aminek semmi hatása nem volt a napomra se a holnapomra" vagy "ezt akár én is elkövethettem volna és tudom hogy én nem tettem volna rossz szándékkal és rosszul esett volna ha emiatt kiabálnak velem" stb.


Mindemellett mint mondtam az önszuggesszió sokat segít. Pl: "ez az én felelősségem, ha másképp tettem volna akkor más történik" vagy "Ő attól még egy értékes és felelősségteljes ember marad attól hogy ezt tönkretette, és nem érdemli meg hogy kiabáljak vele" vagy "megtehetem hogy nem vagyok ideges, mert ez hatalmamban áll"


Mint mondtam ez meló!


Egyszerű példa: Karácsonyra szerettem volna valami olcsó ajándékot aminek örülök hogy ne rójak nagy terhet a családtagjaimra. Mondtam nekik hogy szeretnék egy felvarrókat egy amcsi accu egyenruhára. Név rendfokozat meg talán egy csapatkarjelzés lett volna mert üres a ruha. Az egész 2-3 ezer és némi utánajárás.

Anyám azt mondta hogy ad rá pénzt vegyem meg mert én tudom hol lehet venni. Öcsém azt mondta hogy keressem meg a boltot meg a linket és mondjam meg pontosan mit akarok és hol kell megvenni....


Egyik se akart vele foglalkozni. Fizetni a legegyszerűbb és a legolcsóbb. Egyik sem akart foglalkozni vele. Inkább fizetnének kétszer háromszor annyit csak ne kelljen foglalkozni vele és utánajárni.


Az ember ugyanígy van a lelki bajaival. Sajnálkozik meg fizet a pszichológusnak hogy gyógyítsa meg. Ő majd fizet a többi meg a szakember dolga.... Lelki dolgokban ez nem ilyen egyszerű. Itt nem lehet kikerülni a munkát, és nem lehet a szakembertől várni a megváltást sem. Ráadásul ez annyiban is nehéz hogy nem látod a meg a dolgokat csak ha foglalkozol velük. Minél többet foglalkozol velük annál jobban fogod látni a működésedet.


Amiket leírtál abban bizonygatod hogy te mindent megteszel de még nem igazán olvastam semmit arról hogy konkrétan mit tettél a megoldásért. Egy módszert, feladatot, kísérletet semmit nem említettél. Ha volt ilyen, miért nem elmítetted?


A pszichológia és a saját dolgaink meglátása olyan mint megfesteni egy üvegpalackot. A palettán mindenféle szín van de üveg szín nincs. Milyen színű is az üveg? Nem tudja az emberek java. Hogy lehet megfesteni valamit ami ismeretlen színű. Mégis megfestik. Miért? Azért mert meglátják a színét és olyan szín van a palettán. Az üveg színe mindig más de a látott kép színekből áll. Az átlátszó is. Amilyen nehéz meglátni az üveg színét olyan nehéz meglátni a saját viselt dolgainkat úgy ahogy azok valójában történtek.

2020. márc. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!