Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az hogy engem...

Miért van az hogy engem valaki csak megbántani tud, míg más meg megbecsül?

Figyelt kérdés
Az exemmel nem sokáig voltunk együtt, és ő volt aki szakított. Hazudott nekem, átvert, kihasznált. Mondott nekem számomra bántó dolgokat is. Amíg velem volt előfordult, hogy a kapcsolati státuszát is levette, de a következő nővel meg büszkélkedik online, és mivel már gyerekük lesz, ezért feleségül is vette 2 hónap után. Volt olyan hogy megkértem hogy találkozzunk, de neki akkor is fontosabbak voltak a szülei, vagy pedig hazudott. Rossz érzés, hogy senki számára se vagyok elég jó és szerethető, kiábrándultam úgy kb. mindenből.
2020. márc. 3. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

"más meg megbecsül"

"senki számára se vagyok elég jó és szerethető"


Na most akkor melyik?

2020. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*mást
2020. márc. 3. 21:25
 3/8 Argloss ***** válasza:
71%

Szerintem azért, mert értéktelennek tartod magadat és nem is szereted azt ami vagy.

Ha azt akarod, hogy mások megbecsüljenek és szeressenek, akkor ahhoz előbb a saját énképedet kell rendbe tenned.

Ha gyengeséget sugárzol, akkor bizony lábtörlő leszel, mert ezek az emberek direkt keresik azt akibe belerúghatnak, miközben még ki is használhatják azt.

2020. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
ez van szimplán nem te voltál neki az igazi és idő volt amíg erre rájött. Amit tett nem helyes,de vannak ilyen emberek. Lépj túl rajta és keress jobb partnert aki megbecsül, csak figyelj a figyelmeztető jelekre, nehogy ugyanolyan palit fogj ki.
2020. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehagytad a végéről, hogy 27/L

Amúgy téged nem szeretett, csúnyán bánt veled, akkor mit bánod te, hogy más életét nyomorítja innentől? Ne hátra nézz, nem arra mész!

2020. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
26 vagyok, de lényegtelen.
2020. márc. 4. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, hogy a férfi mit miért csinált, de nem azért tette, mert te ne lehetnél szerethető. Ha igaz amit leírtál, biztos nála sincs minden rendben pszichológiailag, vagy minimum erkölcsileg. Ezer variáció lehet. Egyáltalán nem biztos, hogy idilli a kapcsolata a jelenlegi párjával, lesz ott még sok gond, de téged nem ez kellene, hogy vigasztaljon :) Semmit nem jelent az ember online jelenléte, illetve az, hogy mit Akar mutatni magáról pár jól beállított képen. Tök szexinek tartja a jelenlegi csaját és jó vele menőzni az ismerőseinek? Ettől többnek érzi magát ideiglenesen, de nem lesz boldogabb a kapcsolata. Nem érdemes foglalkozond vele.

Magadban keresd a hibát azzal kapcsolatban, hogy miért van önbizalomhiányod, és ki kell találnod, hogy hogy fejlődj.

Nyilvánvalóan nem racionális gondolat, hogy senkinek ne lehetnél jó.

Nem esélyes, hogy meg tudj tartani egy egészséges lelkű férfit magadnak, amíg a saját lelkedet nem gyógyítod meg, ellenben a lelkisérült, gátlástalan emberek könnyebben rádakaszkodnak, és mivel a saját lelkük sérült, esélyes, hogy kihasználnak, nem fognak szívből szeretni.

A férfi szociális alulfejlettségére utal, ha téged kihasznált, hazudott, és úgy volt veled, hogy nem szeretett. Az ő hiányossága nem a te hibád. De a te hiányosságod, ha ennek ellenére utána vágyódsz, azt vizslatod, hogy hogy megy most az élete, mártírkodsz. Le kellene vonnod a tanulságokat, azt kellene megvizsgálnod például, mik voltak azok a viselkedési minták, amiket ha máskor tapasztalsz, "menekülhetsz" azonnal... mert neked nem lesz elég jó azzal a férfival. Ha rendben lenne a saját önértékelésed, el tudnád engedni azt a férfit aki Bántott.

2020. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mondott nekem számomra bántó dolgokat is."

Ezek igaz dolgok voltak? Mert az nem baj ha bántó. Az a baj ha nem igazak!


Mit mondott neked ami bántó volt?


Milyen volt a kapcsolatotok?


Mivel vert át?

2020. márc. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!