Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem lehet tökéletes az...

Miért nem lehet tökéletes az élet? Miért nem lehetek én tökéletes?

Figyelt kérdés
Sokkal egyszerűbb lenne, ha mindenki jószívű ember lenne, segítene a másiknak, empatikusak lennénk egymással. Miért van ez a sok gyűlölet? A sok háború? Erőszak? Ha létezik Isten, miért nem lép fel ez ellen?

2020. márc. 14. 20:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10-es, szerintem igenis problémák és foglalkozni kell velük, mert ez minden bűn és rossz alapja a világban
2020. márc. 14. 22:28
 12/18 anonim ***** válasza:
A felismerés az első:) Jó úton jársz:)
2020. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Vallásos keresztény neveltetésben részesültem, a Biblia szerint Isten tökéletes, és a teremtményei is tökéletesek kell hogy legyenek, hiszen egy mindenható entitás tökéletlen teremtményeket nem hozhat létre."


Akkor minek van a Tízparancsolat? Alapvető dolgokat betartására szólít fel, amelyek nemhogy egy tökéletes, de egy esendő ember számára is magától értetődőnek kell lennie.


Én is vallási neveltetésben részesültem valamilyen szinten, de soha nem hallottam olyat, hogy az ember tökéletes volna... sőt, sokkal inkább azt, hogy esendőek vagyunk, és Isten (vagy Jézus) tökéletességéhez nem érhetünk fel, de törekednünk kell rá.


Minden földi rossz - vallásos nézőpontból - ezen tökéletlenség miatt alakul ki.


"Hogy képesek az emberek ilyesmire ? Ha én megütök valakit, olyan lelkiismeret furdalásom lenne, hogy egész életemben önmarcangolnám magam és bűntudatom lenne- így is állandó bűntudatom van. De még egy macskába sem rúgnék bele. Mások meg egész népeket visznek a sírba."


Nem olyanok indítják a háborúkat, akik a légynek sem tudnak ártani. Egyébként a félreértelmezett felelősségtudat is vezethet háborúhoz... hogy én pl. "megelőző csapást mérek a népem biztonsága érdekében".


A háború sokkal összetettebb dolog annál, mintsem el lehessen intézni egy "gyűlölöm a másikat" vagy "revansot veszek rajta" nézőponttal.


"Itt pedig azt boncolgatnám, hogy ha az ember gonosz és bűnben él, szerintem akkor nem lehet szabad."


Miért nem? Szabadon eldöntheti, hogy így tesz-e vagy sem.


"A jó és a rossz elhatározás kérdése ? Ha igen, miért nem mindenki a jót választja ?? Nem ez lenne a logikus, és a természetes, építő jellegű, előrevivő ?"


A jó és a rossz meglehetősen relatív. Jó számodra az, hogy Istent imádod? Igen. De a muszlim társad szemében, aki Pakisztánban él, akár halálos bűnnek is számíthat, vagy jobb esetben fatális eltévelyedésnek.


Azt, hogy ki mit tart jónak, egyénileg változik. Te a vallás útját tartod jónak? Én a személyes meggyőződés és belátás útját. Más azt, ha a vallásokat kukázzák, és mindenki azt teszi, amihez kedve van. Milyen alapon van neked, nekem vagy neki igaza?


A végeredmény alapján. De akkor azt kellene kijelenteni, hogy a vallásos emberek jók, a többiek pedig nem jók. Hogy vallásos emberek nem cselekszenek rosszat. Ami nyilvánvalóan nem igaz, hiszen tökéletlenek és esendők, illetve sok esetben belátásképtelenek vagyunk.

2020. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-as: Persze, minden vallásnak más és más dogmái vannak, de egy minimum ám azért még lehet egyezni pl magántulajdon védelme, emberi élet szentség, nem gyilkolunk, nem kínzunk embert stb. Egy univerzális jónak kell lenni, különben értelmetlen az egész élet.
2020. márc. 15. 00:03
 15/18 A kérdező kommentje:
A különböző vallásoknak is kompromisszumot kell hozni erkölcsi minimum tekintetében, de a józan paraszti ész is azt diktálná, hogy ami a másiké, azt nem lopjuk el, más életét nem oltjuk ki stb...
2020. márc. 15. 00:06
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen, létezik univerzális jó, és ezt minden társadalomban elismeri az emberek többsége.

Nincs olyan - nem is létezhet - , amelyen belül a gyilkosság és a lopás megengedett tevékenység.


Ugyanakkor még mindig ott tartunk, hogy sok a belátásképtelen ember, aki egyszerűen csak a jelenben él, és az fontosabb számára a holnapnál. Ez meggondolatlan tettek sorozatához vezet.


Nem is feltétlenül morálisan belátásképtelen...

2020. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Sokkal egyszerűbb lenne"

Tudod, kérdező, az életben nem az számít, hogy mi mennyire egyszerű.

Az meg végképp nem érdekel senkit, hogy 𝐧𝐞𝐤𝐞𝐝 mennyire egyszerű.

AZ életben 𝐜𝐬𝐚𝐤 az terjed el, ami akkor és ott hatékonyabb, mint a többi.

Erre gondolj.


Ami a tökéletességet illeti: összesen 2 tökéletes dolog létezik a világon.

Te azért nem lehetsz tökéletes, mert ez aránytalanul sokba kerülne neked, és ennek a kifejlesztése közben mások leelőznének, és kiirtanának.


Ja: az életben igazság sincs.

Csak annyi, amennyit megteremtesz.


Vallásos kérdést pedig a VALLÁS kategóriában tegyél fel.

2020. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Máátrix első verziója ilyen volt de az emberek megőrültek tőle. Nem bírták ki... :D


A Vámpír Brooklínban c filmben mondja a tisztelendő bőrébe bújva hogy: "Ha minden nap szép idő van, akkor mi az hogy szép idő?!"


Ha létezik Isten akkor sem az a dolga hogy mindent megfékezzen és ne engedjen.


Zorán: "Hogy egy pohár víz mit ér, ahhoz hőség kell, ahhoz sivatag kell!"


Ne elmélkedj anélkül hogy nem művelődsz! Sok okos ember vesz körül. Tanulj tőlük a világról!

2020. márc. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!