Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A kényszergondolatoktól...

A kényszergondolatoktól hogyan lehet megszabadulni pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés
Agresszívak leginkább régen volt? "rituálém" a szorongás enyhítésére de azt egyedül abba tudtam hagyni Szüleimnek nem szólhatok mert kiakadnának nagyon azonban a napi szorongással elég nehéz megküzdeni. Esetleg aki volt hasonló helyzetben tudna valamilyen tanácsot adni? A másik hogy sokszor olvasok utánna betegségek tüneteinek rendkívűl félek a mentális betegségektől. Legutobb a skizofrénia tüneteinek olvastam utánna és félek hogy nehogy kialakuljon nálam lehet ez is egy kénxszergindolat mivel állandóan ezen kattogok

2020. márc. 20. 15:55
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szia!Én is agresszív gondolatokkal küzdök! Volt még ilyen időszakom 7 éve viszont akkor elmúlt. Most azonban több hónapja tart és igen, tudom hogy nehéz elmenni pszichológushoz de hidd el nekem nagyon megéri! Én is oda járok és mostmár majdnem teljesen jól is vagyok és tudom hogy el is fog múlni. Régebb nekem is voltak rituáléim amiből mára annyi maradt meg hogy mindig számolom hány korty vizet iszok . A kényszergondolatok hátterében nekem az áll , hogy nem mutatom ki a dühömet és nem szeretek konfliktusba keveredni emiatt jönnek elő az agresszív gondolatok, ami amúgy logikus mert ahogy a pszichológus magyarázta , az agyadnak így is úgyis le kell vezetnie a haragot és ha te pl nem vezeted le úgy hogy mondjuk valakivel összekiabálsz vagy nem mondod ki valakinek ami bánt akkor automatikusan befele fog ez levezetődni mert egyszerűen más módja nincs, ezért vannak ilyen gondolataid.Nyugi nem vagy skizofrén és nem is leszel az , valószínűleg hajlamos vagy túlgondolni a dolgokat de ha elméssz egy pszichológushoz rájössz hogy igazából nem vagy te beteg és nincs is akkor baj mint amit te elképzeltél csak egyszerűen változtatnod kell a gondolataidon és az érzelmeid megélésén, ennyi!

Itt van 3 pont ami segíthet jelenleg:


1.Minden egyes embernek vannak furcsa , rossz vagy akár agresszív gondolatai csak aki nem hajlamos a szorongásra az hamar elhessegeti és megy tovább, viszont aki túlgondolós , szorongós vagy túlzottan lelkiismeretes személyiség , az kezd rágódni ezeken a gondolatokon amin nem kéne !


2. A gondolatok nem egyenlőek azzal hogy megteszed őket! Sokszor van olyan hogy elképzelsz valamit , és végül egyáltalán nem olyan a valóságban mint amilyennek gondoltad! Lehet hogy egy agresszív gondolat kapcsán nem jönnek elő belőled borzasztó nagy érzelmek mivel ez egy elképzelés de ez nem azt jelenti hogy a valóságban bántani tudnál valakit! A gondolatok nem egyenlőek a tettekkel soha!


3.Pont azért jönnek vissza az agresszív gondolatok mert próbálsz esetleg érzelmeket fektetni beléjük hogy megnyugodj , és ha valamibe túl sok érzelmet és odafigyelést fektetsz az agyad automatikusan fontosnak fogja azt találni (tévesen ) és ezért hozza elő folyton.Erre a megoldás : jön a gondolat , fogadd el hogy van , tudasd magadban hogy ez nem te vagy , nem téma mivel nem történik meg és engedd is el, mivel minden egyébb gondolatunk így működik. Rengeteg gondolat átfut az ember agyàm nap mint nap viszont 90%-ra nem fordítunk különösebb figyelmet vagy energiát, így ahogy jönnek úgy mennek is tovább gond nélkül , ez történne az agresszív gondolatokkal is ha nem fektetnénk bele érzelmeket.A gondolataink nem mindig mi vagyunk, nem mindig a személyiségünket tükrözik csak egy fura gondolat lehet az agyunk téves összekapcsolása valamivel.A gondolatoktól még nem vagy rossz ember!

Amúgy a youtubon találsz ilyen videókat ahol elmagyarázzák ezt és sokat segítenek ,mellesleg a komment szekcióban láthatod hogy rengeteg ember küzd ilyen problémával úgyhogy egyáltalán nem vagy egyedül! Remélem tudtam segíteni, csak ne add fel és szeresd magad, akkor pedig sikerülni fog és el fognak múlni 100% ban :))

2020. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!