Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bipoláris depresszió/borderlin...

Bipoláris depresszió/borderline/skizofrénia vagy valami más?

Figyelt kérdés
Együtt voltam egy 34 éves férfivel ,aki már az ismerkedési szakaszban is hezitalt,az első randit is nagy nehezen hoztuk össze .Azt gondolom,hogy szeretett,mert a tenyéren hordozott,de a pillanatok alatt váltakozó hangulatai miatt véget ért a kapcsolatunk . Amiket csinál:-állandóan az ablakot kémleli ,nézi a valaki ,ha hozzam jött a bejárati szekrény ajtót is nézte állandóan ,gondterhelt ,olyan arcot vág ,mintha temetésre menne ,alvás problémái vannak ,a karantén idejében most 16 órákat alszik !!!(mégis fáradtak a szemei ),szociális és családi kapcsolatai nulla,nyilvános helyen még enni sem szeret ,nehogy mások meglássák ,de plázákban lődörögni imád,és ha felfedez egy új helyet,onnantól mindig csak oda jár.Gyerekkorától van egy enyhe kézremegése.Egyénként ha otthon a saját közegében van ,egy nagyon intelligens ember ,művelt és olvasott ,ha kettesben nála voltunk az maga volt a mennyország,csak utána sokszor jött a pokol....A szakításunk ellenére azonban (nem szexuális céllal,hanem hogy menjünk együtt boltba stb ) szokott keresni . Mivel összességében kedves volt velem ,és nem direkt akart nekem ártani ,gondoltam miért is ne mennek el vele .Akkor kitörően jókedve volt,alig ismertem rá ,ez tartott pár napig ,aztán 3 napja en írtam rá ,hogy hogy viseled a karantent? De semmi válasz ....Otthon van,mert szinte szomszédok vagyunk,úgyhogy tudom . Meg ami volt korábban : régen szedett szerotonint ,ő szociális fóbiat mond magáról ,de ez annál több ...Mielőtt szakítottunk vigjatekokat néztünk egy este ,sokat nevetett,nálam volt egy fel napot ,majd este 10kor mondta ,megy haza aludni (most olyanokat olvastam,lehetséges ,hogy azért nem akart anno velem aludni már a végén hiába itt volt előtte ,mert démonokat látott ...állítása szerint szokott hallucinalni...)két kérdés meg a végére : hogy tudnék neki segíteni (tudom nagyon zavaros,de ezen kívül van sok jó tulajdonsága és sajnálom emberként , a másik dolog viszont ,hogy sajnos rám mérgezoen hat a kiszamithatatlansaga akar barátként is (mert egy hétig jó kedve van ,akkor keres ,kell neki a társaság ,beszélgetni akar ,felhív telefonon ,nagyon melyen van,de aztán amikor en hívnám ,akkor neki nem jó...) Ha őszinte akarok lenni ,nekem megnehezíti az életem ,de nem akarom cserben hagyni ,felek akkor meg rosszabbra fordulna ,illetve kell félnem tőle ,ha végleg megszakítom a kapcsolatot.Amugy sokszor ellenorizgetett,bizalmatlan és a szakítás óta is tudom ,hogy leellenorizett,mert este 11kor mondta ,hogy aludjak,ne Tvzzek (tehát kintről lehet nézte a hazám ),erre utaló elszólásai is voltak ...
2020. ápr. 9. 21:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Plusz info ,hogy ha hétvégenként korábban otthon volt,a lakásából még boltba sem ment ki,mert szerinte a világ veszélyes ,és otthon van biztonságban...Az utóbbi időben a megjelenése is ,karantén ide vagy oda ,de nagyon nagyon nemtörődöm...régen adott magára ,de most ...és a teljes letargia ,pár napsugárral övezve ...az a pár nap viszont nem is ő,annyi energiája van ,nevetgél ...Még infó ,hátha jobban tudtok segíteni :a hangja gyenge ,monoton ,nincsenek benne igazán mélységek és magasságok,egysíkú...
2020. ápr. 9. 21:38
 2/2 anonim válasza:

Huha, ez nagyon érdekes

Nem lehet hogy alapból ilyen, és minden oké vele? Van egy pár ilyen ember, elég ritka, de van. Szerintem keress fel egy szakember, vele beszélj erről, vagy a férfit kérdezd meg ezekről a dolgairól (már ha még nem tetted)

2020. ápr. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!