Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy van valami mentáli...

Lehet, hogy van valami mentális betegségem? 19/F

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hétben azt vettem észre magamon, hogy magamban beszélek amikor senki nem hallja, és kezd elábbhagyni a motivációm mindennel kapcsolatban, amit eddig csináltam. (hobbi, tanulás) Teljesen érzelemmentesen állok mindenhez, semmi motivációm nincs a hétköznapokban, ami miatt úgy érzem érdemes lenne felkelnem reggelente, csak sodródok.

Lehet szakember kéne, de nem merek a szüleimnek szólni. Szétszórtnak érzem magam, nem tudom mit akarok, nem tudom mit miért csinálok, csak csinálom.



2020. jan. 26. 11:37
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
95%

Az, hogy magadban beszélsz, nem betegség. Nagyon sokan beszélnek magukban akkor, mikor tudják, hogy más nincs a közelben.

A többi tünet pedig lehet a téli lehangoltság miatt. Ilyenkor nekem sincs kedvem a hobbimhoz és kertben dolgozni, pedig lenne mit.

2020. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Azt mondják,hogy jó ha hangosan ki mondod a gon dolataidat.Viszont tulzásokba nem szabad esni.

A január hónap nálam is igy szokott lenni, semmihez nincs kedvem.

2020. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hipochonder vagy ne olvasd el.



-Amit leírtál az a skizofrénia megjelenése előtti szakasz tünetei.

-Lehet enyhe depresszió

-Vagy akármi más ami lehangol, ezt már csak te tudhatod.

2020. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az önmagadban való beszélés teljesen normális.


Ami utána következik az is, mert vannak ilyen szakaszok az életünkben mikor a felkelésnek se látjuk értelmét és sodródunk DE ha ez hosszútávon így marad keress fel egy szakembert.

Ha úgy érzed nincs kivel megbeszélned akár a hétköznapi problémáidat és ez neked gondot jelent, akkor is érdemes egy hónapban egyszer elbeszélgetni egy pszichológussal, hátránya nem lehet.

2020. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pszichológushoz tervezek menni, és az előző sulimban volt is, jártam hozzá. Amióta viszont leérettségiztem, nem tudom hova mehetnék, anyukámnak meg nehezemre esik beszélni erről.
2020. jan. 27. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hipohonder vagy ne olvasd el én is csak ezt tudom javasolni. Szóval ez az én saját történetem. Én is sokat beszélek magamban mondjuk nyilvánosan is. Engem nem érdekel ha néznek emiatt. Mondjuk én a fejemben lévő hangokhoz dolgokhoz beszélek. Még beszélem velük a dolgokat. Ennyi. Erős skizofrénia gyanújával kerültem dokihoz. De kiderült hogy "csak" úgymond pszihózisom van. A gyógyszer szart se ér már bocsánat. Sose ért igazából. Annyit kipróbáltam egyik sem volt tartós. Ezért folyton cserélni kell. Kórházba be kórházból ki. Hát ennyi. Remélem neked nem ez a bajod. De ha úgy érzed mindenképpen menj el orvoshoz, mert nálam is így kezdődött. Sok szerencsét a továbbiakban!
2020. márc. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!