Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek gáz, ha nem tudom...

Szerintetek gáz, ha nem tudom kifejezni az érzéseim, csak ilyen módon?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó ismerősöm, de sajnos már ritkábban látom. Egyik alkalommal betelt a pohár, és kiöntöttem neki a szívem LEVÉLBEN.

Szóban soha nem tudtam neki elmondani, hogy mi bánt, meg hogy mennyire közel áll a szívemhez, így fogtam magam, és egyik éjszaka addig írtam egy levelet, míg átadtam neki másnap. Nagyon megkönnyebbültem, ő pedig örült a levelemnek (legalábbis ezt mondta).

Szerintetek gáz, hogy így csináltam? Úgy érzem, ha magamban tartom, még a mai napig is emiatt szenvednék. Szerintem ha nem tudjuk elmondani valakinek, hogy mennyit jelent, akkor írjuk le, mindegy mit csinálunk, csak adjuk a tudtára az illetőnek, nem?

Remélem tényleg komolyan örült neki, mert elég furcsa dolgokat írtam a levélben...


2010. júl. 28. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz ez, sőt. Szerintem elég sok ember van, aki így jobban meg tudná fogalmazni az érzéseit, csak sokan nem teszik, mert félnek, hogy nevetségesnek tűnnének. De nekem is volt sok olyan dolog már, amit könnyebb volt leírni, mint szemtől szembe elmondani.
2010. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)


Szerinted nem tettem magam nevetségessé akkor? Nagyon féltem, ettől tartottam úgy igazán, hogy tuti kinevet vagy hasonlók, de ő csak annyit mondott, hogy meghatódott nagyon... Bár az is lehet, hogy csak udvariasságból mondta...

2010. júl. 28. 14:07
 3/8 Deus88 ***** válasza:
Az hogy levélben megirtad semmiképp nem nevedséges.
2010. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, ha kiírod magadból.Én az ilyen levelet jegelni szoktam és később döntöm el, odaadom-e a címzettnek. Írás közben elragadhat egyfajta "közlési" szenvedély, amely esetleg később már módosulna.
2010. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz egyáltalán. Én is őszintébb vagyok levélben. Ha leül velem szembe valaki és bámul, miközben az érzéseimről beszélek az szörnyű. Sokkal könnyebb megnyílni, ha egyedül vagy a gép előtt (papír előtt) és leírod.
2010. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Engem elfogott, nem is kicsit... Már nem merném elolvasni, hogy mit írtam, mert tuti, hogy rosszul is lennék.


MIndegy, ez már megtörtént, és ha jól belegondolok, ezzel nemcsak magamnak, hanem neki is jót tettem, mert szinte "istenítettem", és legalább tudja, hogy nem hiába csinálja azt, amit...

2010. júl. 28. 14:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen... ez a szemtől szemben dolog nekem sem a kedvencem. Ráadásul most élőben találkozom vele, és kicsit félek... Tuti kérdezősködik felőlem, de én nem tudok megnyílni!!! :-( Főleg nem előtte.
2010. júl. 28. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Végül is nem ciki, de szerintem nem jó dolog, igenis meg kell tanulni ezt élőben csinálni. Egyszerűen meg kell tanulni belemondani az emberek szemébe az igazságot, az érzéseinket... Nem választhatjuk mindig a könnyű megoldást!! Sokkal felnőttebb dolog az ilyesmit élőben "intézni", hiába nehezebb. Én legalábbis kicsit "gerinctelennek" meg gyávának éreztem magam, mikor az ilyeneket levélben írtam meg valakinek.
2010. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!