Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy mindenkinek...

Miért van az, hogy mindenkinek rengeteget tudok segíteni és tanácsokat adni, viszont én egy tök sikertelen ember vagyok?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim, akik tőlem kérnek tanácsokat sok téren, sőt rengeteg téren, az életükhöz. Legyenek azok társkeresési problémák, elismeretlenség, sikertelenség, magányosság, életmód vagy akármilyen ilyen probléma. Rengeteg embernek segítettem már és adtam tanácsot ami segített nekik. Sikeresek és boldogok lettek... Sokan hiszik azt, hogy nekem biztos arany életem van és hogy mindenem meg van amit csak szeretnék. Viszont pont ellenkezőleg, egy nagyon sikertelen és mondjuk ki, lúzer ember vagyok. Amit lehet azt elbaltázom, még a legegyszerűbb dolgokat is, amik segítenének abban, hogy jobb életem legyen és ne legyek a magányos farkas szerepben vagy ne legyenek ilyen gondjaim. Alig van barátom és igazából, alkalmi "barátaim", meg néhány haverom van, akikre nem számíthok mindig, sőt... Barátnőm még életemben nem volt, folyton kihasználnak akik elhitetik hogy valóbban barátok aztán jól átb*sznak vagy cserbenhagynak, sikterem nincs, nem ismernek el, még abban sem amit tényleg próbálok kamatoztatni és mindezért képtelen is vagyok tenni... Utálom magam ez miatt! Miért van az hogy másoknak mindenben tudtam segíteni, magamon meg egy kicsit sem? F

2020. máj. 22. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
#metoo):
2020. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert fotelforradalmárok vagytok. Tudjátok hogy mit kéne tenni de nem teszitek meg, mert nem akarjátok elhagyni a kényelmi zónátokat. A kényelmi zónában akkor is jobb bent lenni hogyha ilyen kilátástalan szenvedő is a helyzet, mint hogy ki lépjetek onnan ezért is kényelmi zóna. Meg kéne látnotok h Mi az amit nem csináltok meg mert van rá egy valag kifogásotok. Általában külső kifogásokat találtok. Azt mondjátok hogy mások miatt nem tudjátok megtenni, vagy hogy ez meg ez miatt nem fogjátok tudni megcsinálni. Ez a halogatás és kifogás keresés mind a megúszást tűzik ki célul, csak azért hogy bent tudjatok maradni abban a zónában ami kényelmes és elviselhető. De egy bekonzervált és sehová nem vezető állapot. A kényelmi zóna elhagyása pedig nagyon kellemetlen de sokkal több pozitív eredménnyel járó dolog. Ezt a zónát sok tekintetben el lehet hagyni. Akár az hogy rá vedd magad hogy elmenj sportolni, vagy hogy rá vedd magad, hogy megcsinálj egy régóta halogatott nehéz feladatot és az elejétől kezdve a végéig teljes bedobással csináld mind ilyen. De ilyen dolog a munkahelyváltás vagy az emberi kapcsolatokban való nagyobb változtatás is.
2020. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! :-) Próbálom majd megfogadni, de nem tudom mit kéne tennem és milyen sorrendben hogy a céljaim beteljesüljenek.
2020. máj. 23. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!