Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Problémának számít, ha tinédzs...

Problémának számít, ha tinédzser lányként nem különösebben érdekel a smink meg a bulik, vagy a divat?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy ráérek ezekkel a dolgokkal, legalábbis a sminkkel. A buli szimplán nem érdekel. A mostohanővérem 14 éves korától bulikba jár és talán kicsit későbbtől, de iszik és cigizik is. Sminkelni nem tudom mióta sminkel, de régebb óta. Osztályból is minden lány sminkel, legalább minimálisan és többen is bulizni járnak. Még a távoktatás (meg a nyári szünet előtt), piszkáltak is, hogy miért nem megyek bulikba, de akkor se, és most se értem, hogy mi ezzel a probléma. Számomra az, hogy otthon olvasok és zenét hallgatok, vagy nézek valamit sokkal jobb program, mint elmenni egy buliba. De azt veszem észre, hogy a világon sokkal több olyan tinédzser van, aki azt csinálja, mint ők, szóval az a normális. Ennek ellenére én nem tervezem, hogy megváltozom, de erősen elgondolkodtam azon, hogy akkor most mi is a normális.

A divat meg az, ami egyáltalán nem érdekel. Ha valamire szükségem van és tetszik, akkor megveszem (vagy anya veszi meg), ha nem, akkor nem. Nem fogok fölöslegesen költeni valamire, amire semmi szükségem nincs. Inkább gyűjtök arra, hogy vegyek egy másik okulárt a távcsövemhez (amire nem sokkal ezelőtt még gyűjtöttem) vagy egy jó könyvet.

Szerelmi életem sincs olyan szinten, mint az övék. A legtöbben már jártak valakivel, vannak akik több emberrel is, én meg még mindig azon a szinten vagyok, hogy verseket írok a kiszemeltemhez és esetleg valami beszélgetésfélét próbálok produkálni vele. De azt gondolom, hogy még ez is ráér, valószínűleg még nem is állok készen többre.

Emellett rettenetesen aszociális vagyok, főleg a koronavírus óta. Van kb. 6 ember, akivel kommunikálok és ennek kétharmada a családom. (anya, nevelőapám, húgom, nagymamám és két barátnőm) És néha még ezt is sokallom. A környezetem szerint ez nem normális és meg fogok őrülni. Sokszor még anya is rámszól,hogy túl sokat olvasok. Pedig nem tudom mi ezzel a baj. Szerintem remek érzés egy másik világba csöppenni, más emberek érzéseit és cselekedeteit követni. Kiváltképp a lélektani műveket szeretem, mint a "Bűn és bűnhődés" vagy "A félkegyelmű". Több olyan ember is van, aki szerint nem normális, hogy 14 éves korom óta a kedvenc íróm Dosztojevszkij. Mert szerintük kicsi vagyok és csak depressziós leszek tőle. Illetve Szvetlana Alekszijevics könyveit is szeretem olvasni, amik emberek elbeszéléseit tartalmazzák a II. Világháborúról, Csernobilról. (Utolsó tanúk, Nők a tűzvonalban, Csernobili ima) Habár megrázóak és szívszorítóak, érdekesebbnek és valódibbnak tartom az emberélet és emberi érzések középpontba helyezését, mint a győzelemét vagy a vereségét. Természetesen erre is azt kaptam, hogy depressziós leszek tőle. Pedig én azt gondolom és érzem, hogy azzal, hogy megismerem más emberek fájdalmait és problémáit, amik sokkal hatalmasabbak az enyémeknél, azzal kicsit átértékelhetem az én problémáimat és veszteségeimet. Úgy érzem talán kicsit segít reálisabbnak látnom a helyzetet és segít abban, hogy kevésbé legyek önző és gondoljam, hogy körülöttem forog a világ. Talán egyszer sikerül...



Mindenesetre, kicsit elkanyarodtam az eredeti kérdéstől. Kíváncsi lennék a ti véleményetekre arról, hogy problémás/nem normális-e az, amit csinálok és miért.

Előre is köszönöm a válaszokat!

16L

(Elnézést az esetleges helyesírási hibákért.)



2020. jún. 19. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Nem baj, te csinálod jól. Nem maradsz ki semmiből.
2020. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

14/l vagyok, hasonló beállítottságú, szeretem az orosz klasszikus műveket, mindenki hülyének néz amikor megkérdezik mi a kedvenc könyvem, mert a Vladimir Nabukov Lolita című választ kapják. Nem értem mi a baj ezzel, mindig is kora érett voltam. Nem járok én se sehova, a stílusom is furcsa, szép érzekem az van, de imádom az ocsmány cuccokat. Ettől függetlenül sokat el tudnék költeni ruhákra, csak olyanokra amiket nagyon sehová sem tudnék felvenni... Igazából azt veszem fel ami tetszik, ha úgy tartja kedvem akkor eloszedem anya fiatalkori ruháit. Sminkelni meg hát, végülis szoktam néha, szeretek is, de nem vakolom le az egész arcom, bár a piros rúzs a szenvedélyem, mindig is totál feministának tartottam.


Szeretek én is egyedül lenni, otthon filmezni vagy írni. Nincs sok barátom, de akik vannak ők a legfontosabbak. Apa szerint néha ki kéne mozdulnom, de én így érzem jól magam. Remélem sikerült megnyugtatnom, hogy nem vagy egyedül és ez így rendben van, maradj ilyen különleges kérlek❤️

2020. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma de mondjuk én imádtam a barbie babáim sminkelni csak a lemosással volt gond...😂


Imádom a sminket!!!

Mondjuk a bulikat annyira nem de ha kisebb suli buli vagy valami össuejövetek arra szivesen mgyek ,pláne ha falunap bár ez ritka mer nincs kedvem ha aztán nagy ritkán elmegyek tök jó!!!



A divat nagykn érdekel szeretek szépen öltözn

De az hogy másoknák ez nem igy van az nem probléma!

Elore szolok!!!


A pontozás nem azért van hogy szimpatikuse a válaszolo vagy a válasz hanem higy hasznos e

2020. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!