Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincs kedvem semmihez,...

Miért nincs kedvem semmihez, miért vagyok ilyen motiválatlan?

Figyelt kérdés
13 éves koromig tök jól elvoltam, eljátszottam kb mindennel, ami érdekelt. Aztán azóta minden kezdett egyre silányabbá válni, végül teljesen kiégtem. Semmihez és senkihez nincs kedvem. 15 éves koromtól 17,5 éves koromig antidepresszánsokkal kezeltek emiatt, fél éve nem szedem, mert hatástalan volt. Most mi legyen?
2020. jún. 21. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne gondolkodj előre csak kezd el csinálni bármit, indulj el egy sétára, kezdj el rajzolni, tornázni. A sportot nagyon ajánlom én utána jól érzem magam erőt ad, önbizalmat is.

Csak csinálni kell! Különben sehova nem érsz el ha csak gondolkozol, hogy ja nincs kedved semmihez. Nagyon sokszor nekem sincs de ha elkezdem utána már megjön a kedvem is. Persze nekem is vannak hullámvölgyek. Azt hiszem ez nem baj, az élet ilyen nem lehetünk mindig fent.

A lényeg, hogy meg kell tanulnunk elfogadni ha néha rossz dolgok történnek. Az életben semmi sem állandó. Mindig minden folyamatosan változik. A lehető legjobb az ha a gyengeségeid elfogadod, szembe nézel velük és felül kerekedsz a félelmeiden. A bátorsághoz félelem kell.

Az antidepresszánst soha ne szedd többet. A gyógyszerek csak elnyomják a tudatod, de nem segítenek semmit.

Én kívánom, hogy találd meg azt ami örömet okoz neked. Még egy jó tanács : az állatok sokszor segítenek a depressziós embereken. Szüleiddel szoktál beszélgetni? Esetleg kérdezd meg tőlük lehet - e állatod?

Esetleg beszélj valakivel a gondolataidról, érzéseidről, ez is segít.

2020. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van egy kutyusom meg egy kisállatom, és szeretem Őket, de akkor sincs kedvem semmihez, pedig a kutyámat viszem sétálni minden nap. Azt is utálom csinálni.
2020. jún. 21. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!