Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elegem van az életből! Mit...

Elegem van az életből! Mit tegyek, ha semmihez nincs kedvem?

Figyelt kérdés
Egész nap itthon ülök és abból áll a napom, hogy netezek, anyámra néha ránézek (tartósan beteg) illetve 5 percre eszembe jut, hogy kellene foglalkoznom a szakdolgozatommal (már 1,5 éve húzom) aztán a maradék életkedvem is elmegy attól, hogy nekikezdjek foglalkozni vele úgyhogy folytatom a netezést és ismét eltelik egy nap érdemi munka nélkül. Ez megy már február óta, amikor az utolsó vizsgám volt és amikor még volt motivációm. Kimegyek enni néha, illetve postára, gyógyszertárba (anyámnak) meg ilyen-olyan apró dolgot elintézek. Sose volt hobbim, soha nem érdeklődtem semmi iránt, barátaim illetve barátnőm sincsen, de nincs is rá igényem, főleg, hogy - mint mondtam - semmi szórakozási mód nem érdekel így másnak se lennék érdekes meg a külsőm is ronda, szóval a barátnő kérdés alapból kilőve. Tudom, hogy ez hosszú távon hajléktalansághoz vezet, még akkor is ha lenne kedvem dolgozni, de ha nem szerzek diplomát, akkor egyrészt belehajszolom magam az adósságba, másrészt nem lesz munkám. Annyira motiválatlan vagyok, hogy még az sem érdekel, hogy a következő félévem már önköltséges lesz. Legszívesebben elmennék egy alibi munkahelyre keresni 100 ezer körül, ahol nem kell gondolkodni csak bejárni meg hazajönni. Az előző félévben pedig még volt motivációm, mert több mint 10 tárgyat teljesítettem, de lehet kiégtem vagy nemtudom. Egy hobbi/sport biztos sokat segítene, de egyrészt nem tudom, hogy konkrétan mi, másrészt arra sincs energiám és türelmem, hogy utánanézzek mi érdekelhetne.

2019. máj. 29. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De van igényed barátnőre és barátokra, pont az a bajod, hogy magányos vagy, össze vagy zárva a beteg anyukáddal! Úgyhogy próbálj meg szólni emberekhez, meghódítani egy lányt. Az nem érdekes, hogy milyen a külsőd, egyrészt lehet, hogy csak te gondolod magad csúnyának, másrészt a tényleg csúnya emberek is találnak társat, nyilvánvalóan nem kizárólag a szép emberek élnek párosan. Ki kellene rángatni magadat ebből a mocsárból, tudatosan, erőltetve, előre látva az általad is leírt jövőt, akkor is, ha nehéz. Jó lenne egy pszichológust találni, létezik ingyenes is, vagy dolgozz annyit, amennyiből meg tudod finanszírozni. A sport jó ötlet, mindegy, mibe kezdesz, ne agyalj sokat, bármit kezdj, legfeljebb váltasz. Keresd meg régi ismerőseidet, iskola- és egyetemi társaidat, beszélgess velük, csinálj velük programokat. Magadért vagy felelős, élned kell! Ha túlvagy a szakdolgozaton, lediplomázol, minőségi ugrást kap az életed.
2019. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Keresd meg régi ismerőseidet, iskola- és egyetemi társaidat, beszélgess velük, csinálj velük programokat."


Ha elolvastad volna figyelmesen a kérdést, akkor tudhatnád, hogy egy ismerősöm sincs az égvilágon, akivel mégcsak egy pillanat erejéig is tudnék beszélni. De amúgy is azt gondoltam, hogy már csak a kérdésem hangvételéből is ez az infó mindenkinek evidens lesz.

2019. máj. 29. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Foglalkozz önismerettel.
2019. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Olyan nincs, hogy valakinek nincs ismerőse (amúgy meg ez egyáltalán nem szerepel a kérdésedben, énrám te ne förmedj, hanem köszönd meg, hogy időt szánok rá, hogy neked segítsek!), iskolába jártál, egyetemre jársz, ott emberek vannak, meg még laksz is valahol, nem a prérin. Ez a te életed, neked kell megerőszakolnod saját magadat, hogy jobb legyen, mert ezt a munkát senki más nem tudja elvégezni számodra! Cselekedni kell, szóbaállni, nem fog pofon vágni, akihez szólsz, hobbiba kezdeni azért, hogy élj! Semmilyen hátrányod nem származik belőle, ha ezt megteszed, csak előnyöd. Alibimunkahelyre is mehetsz, teljesen mindegy, hogy mit dolgozol, csak dolgozz, élj! És az egyetemi 3 vagy 5 évedet ne hagyd belefolyni a csatornába, mert nincs erőd megírni egy 50 oldalas munkát! És a pszichológust továbbra is javaslom!
2019. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetnék veled :) ha van kedved írj :)
2019. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hagyj ki egy félévet addig menj el dolgozni és lesz pénzed a kövi félévre, meg ahogy látom agyonra vagy hajszolva.
2019. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már agyonhajszolva, nem csinál semmit! Pont ez a baj! Nem halasztgatni kell, mert sose lesz befejezve, hanem túllenni rajta gyorsan.
2019. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es


plussz tárgyakat is kell tnaulni egyetemen, mellette szakmai gyakorlatot csinálni, és irta is hogy előző félévben 10 tárgyat teljesitett ami rohadt sok és megterhelő...

2019. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző félévben, az 4 hónappal ezelőtt véget ért. Ebben a félévben a kérdező konkrétan nem csinál semmit, vagyis azt az általad javasolt halasztást mást teljesítette.
2019. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem a netezés is tanulásból állt. :D
2019. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!