Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gombfóbia, halfóbia, békafóbia...

Gombfóbia, halfóbia, békafóbia, csúszó-mászó fóbia, lábfejfóbia, ér(véna)fóbia. Talán több nincs, amikben én szenvedek. (+ szociális fóbia..de az más kategória..) Van még esetleg valaki, aki hasonlóan 'elcseszett' és az okokat is tudja?

Figyelt kérdés

Egyik iránt sem félelmet érzek, hanem undort... de azt nagyon. Hányinger, hidegrázás, ájulásérzés, pánik kap el ezek hallatán, láttán. Egyikre sem tudok magyarázatot találni, hogy mitől alakulhattak ki, és ez nagyon bosszantó..

Amióta az eszem tudom, ezek megkeserítik az életem..

Valakinek hasonló tapasztalatai, esetleg magyarázata? Miért alakulhat ki ennyi fóbia egy emberben?

(Trollok tartózkodjanak,!..Tudom, hogy elcseszett vagyok :D)



#fóbia #gombfóbia #halfóbia #érfóbia #lábfejfóbia
2020. jún. 25. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A gombfóbia eccerű. Az összes gombot levágod és tépőzárt teszel helyette.
2020. jún. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kéne értened ezeket a dolgokat.

A nyálkás undi dolgokat talán megérteném de hogy a gombok.... Azzal mi bajod??? Ez már szakembert kíván!

2020. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1/2 - Nem az elkerülés lehetséges módjait keresem, de köszi!


2/2 - Igen, pont ezért érdeklődöm itt, hogy hátha valaki tud valami hasznosat mondani azzal kapcsolatban, hogy mitől alakulhatnak ezek ki. Szakembernél voltam, de nem mentem sokra vele.

Egyébként rengeteg embernek van gombfóbiája.. nem akkora szenzáció... Értem, hogy furcsa annak, aki nem szenved ebben. Külső szemmel nevetséges.. de létező dolog.. és jó lenne tudni a kiváltó okát. Reménykedem, hátha valaki rájött, aki hasonlókkal küzd.

2020. jún. 25. 23:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok embernek van gombja, több is de fóbiája az annyira nincs sok hogy most hallok először róla. :D
2020. jún. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is van gombfóbiám, csak a farmernadrág gombjait tűröm el, utálok másféléhez hozzáérni. Ha muszáj, minimum megtörlöm a kezem, de sz*r érzés. Tudom, hogy hülyeség xD. A másik dolog pedig, amit utálok, az a csiga. Undorodom tőle. Látni is rossz xD
2020. júl. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!