Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek a sötétben még...

Miért félek a sötétben még így, 17 évesen is?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam egyedül aludni a sötétben anélkül, hogy ne égett volna a szobában legalább egy kislámpa, de azt hittem, hogy egyszer majd csak kinövöm... Hát, tévedtem.

Hetedik-nyolcadik osztály környékén volt a legrosszabb, akkor volt életemben először "saját" szobám, éjjel képtelen voltam elaludni, ha pedig mégis sikerült, rémálmaim voltak, és óránként felkeltem, sokszor pedig a szüleimnél töltöttem az éjszakát, de az is előfordult, hogy egész este csak feküdtem az ágyban és vártam a reggelt. Szüleim belegyeztek abba, hogy kapjak éjjeli lámpát, azonban sokszor veszekednek velem a villanyszámla miatt mostanában, amit abszolút megértek, viszont ha nem ég a villany, egyszerűen halálfélelmem van.

Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy mégis mi okozhatja bennem ezt az irracionális mértékű félelmet, mert egyszerűen már képtelenség így élni.


Megjegyzés: Nem nézek horrorfilmeket, direkt kerülöm a számomra felkavaró tartalmakat, de még így is olyan érzésem van, mintha figyelnének (legtöbbször akkor jön elő ez az érzés, mikor egyedül vagyok a sötétben, azonban fürdésnél is rámjön ez az érzés, amikor be kell csuknom a szemeim, például hajmosásnál vagy arcmosásnál), és ez egyszerűen idegtépő.


17/L



2020. júl. 24. 22:40
1 2
 11/11 anonim válasza:
Es mi lenne ha kozben menne a TV? A legtobbet mar be lehet allitani idozitore, hogy kikapcsoljon. Igy nem sotetben alszol el, de megis benned lehet a tudat, hogy sikerult aludnod. Raadasul a szamlat se nagyon noveli
2020. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!