Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Viszolygok a szellemi fogyaték...

Viszolygok a szellemi fogyatékosoktól. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnálom, de be kell vallanom, én rájuk nézni sem szeretek. De mindenhonnan az elfogadás ömlik, úgy érzem rossz ember vagyok, mert én nem tudok velük cukiskodni meg barátkozni. Értem hogy betegek, de attól nekem nem lesznek szimpatikusak. Nem akarok nekik rosszat vagy ilyesmi, éljenek, boldoguljanak. Mi lehet az oka ennek a hozzáállásnak és kell-e tenni ellene valamit? Ez arról árulkodik hogy gonosz vagyok?
2020. aug. 2. 21:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
62%

Inkább akkor vagy rossz ember szerintem, ha nem próbálod ezt meg legyőzni magadban. Értem ezalatt, hogy nem kell rátenni egy lapáttal és széttárt karokkal azt mondani, hogy sajnálom, én ilyen vagyok és kész.


"Az utóbbi időben már nem is nagyon megyek, mert úgyis csak stresszelném magam a furcsa viselkedése miatt."


A végtelenségig úgysem kerülheted el gondolom. Ha nem is akarsz vele nagyon barátkozni (bár, meg is próbálhatnád akár), legalább ne éreztesd vele az ellenszenved. Gondolj bele, ő állapotából kifolyólag mennyire nem tud nyitni a külvilág felé!

2020. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
11-es, szerinted nem próbáltam meg? Az élet nem fekete-fehér. Megpróbáltam, már csak a rokonai miatt is, akiket nagyon sajnálok. Tönkrement egy teljes család egy fogyatékos miatt, így ahogy írom. Persze ilyesmiről beszélni nem illik! Nem tárom szét a karomat sem, bár megtehetném és nyilván sokkal könnyebb lenne.
2020. aug. 2. 23:14
 13/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem cukiskodni kell velük, hanem elfogadni: segíteni,támogatni, hogyha már ezt adta a sors számukra, akkor legalább mi ne nehezítsünk rajta. Ők máshogyan gondolkodnak, mint mi. Mi lenne, ha pl.: elmennél önkénteskedni egy ilyen helyre, vagy legalább egy intézménylátogatásra?
2020. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
91%
Ebben nincs semmi különleges, te legalább le merted írni, amit úgymond nem illik. Az egy dolog, hogy az embernek van annyi érzelmi intelligenciája, hogy felülkerekedik a zsigeri érzésein, emberként viselkedik, és inkább próbál segíteni a rászorulókon, szellemi és testi fogyatékosokon... de ne hazudjuk már azt, hogy elönt a cukiságérzet meg az esztétikai gyönyör, mert persze, hogy nem. Nem mindenkinek van ám "gyomra" az ilyesmihez, hiába próbálja magát a legjobb jóindulattal is megerőltetni. Biztos vannak, akik ebben tehetségesebbek, meg akik kevésbé. A műszaki szakbarbároktól a kórházi ápolónőkig azért nagy szórás, nem mindenkitől várható el ugyanaz, mindenki másra való, és ez így van rendjén.
2020. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
13-as, miért kellene önkénteskednem? Adózom elég keményen, szerintem a dolgozók adóforintjaiból tartják fenn az otthonokat, abból fizetik az ellátásokat nekik és az ápoló szülőnek. És miért kellene intézményt látogatnom? Leírtam, hogy vannak tapasztalataim velük, ehhez mit adna hozzá egy intézmény megtekintése? Senki nem írta, hogy nehezíteni szeretnék a helyzetükön. Vagy ha igen, kérlek mutass rá, hogy hol. Addig ez csúsztatás.
2020. aug. 3. 17:36
 16/39 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok vele. Láttam már fogyatékos gyereket, és olyan szomorú voltam miatta, de valamilyen szinten van bennem feléjük egy negatív érzés is ezen kívül. Igen, nagyon rossz, hogy emberek így élnek, főleg gyerekek, ez borzasztó, sőt legyen jobb nekik az élet! Remélem az orvostudomány tud majd nekik olyan gyógymódot egyszer, amitől kigyógyulnak, és ők is lehetnek "àtlagosak". Sajnálom őket nagyon. Nem tartom emiatt magamat egyébként gonosz embernek, szerintem te sem vagy az, csak szimplán furcsànak találod őket, vagy tudat alatt félsz, hogy egyszer oda kerülsz, vagy valaki, aki fontos számodra oda kerül. Ez természetes félelem.
2020. aug. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
58%
Durva esetek vannak valóban, amiket megértek, hogy rád ilyen hatással vannak. Én csak ezt a szimpátia dolgot nem értem... Ők nem direkt ilyenek, nem azért, hogy bárki családját tönkretegyék, nem azért, hogy másokat megbotránkoztassanak. Ha egy család emiatt tönkremegy, az nem a fogyatékos, hanem a fogyatékosság miatt van. Engem is elborzaszt, hogy milyen állapotokban kénytelenek bizonyos emberek élni, ahogy azt is megértem, hogy neked ezt a gyomrod nem veszi be, de tényleg nem értem, hogy lehet ezt szimpátiában mérni. Szimpatikus egy ember a személyisége miatt lesz, ezek az emberek meg sokszor meg se tudják mutatni, hogy milyen személyiséggel rendelkeznek igazából. Inkább sajnálom őket, de tartósan én sem tudnék ennyire súlyos betegek körében dolgozni.
2020. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
17-es, én nem érzem azt, hogy hú de szívesen elbeszélgetnék velük vagy leülnék velük játszani. Nem tartom magam zárkózott embernek, a gyerekekért odavagyok, a kamaszokat a környékünkön igyekszem pártfogásomba venni mindenféle esetekben. Erre írtam azt találóbb szó híján, hogy nem szimpatikusak.
2020. aug. 15. 14:22
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Aki annyira rossz állapotban van, azzal eleve nem lehet se elbeszélgetni, se játszani igazából. Inkább viszolygás ez a betegségtől, mint szimpátia.
2020. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy én pedig bevallom, az alkeszeket meg a drogosokat nem tolerálom. Persze össze se lehet hasonlítani a kettőt, mert amíg a fogyatékos nem tehet róla, addig a szerfüggő tehet a helyzetéért. Egyszerűen hülyét kapok azoktól is, akik védik őket. Volt egy tanárnőm a fősulin, aki egy osztálytársnőmre és rám teljesen elborzadva nézett, mikor mondtuk, hogy alkesz szülő esetében az életben nem bíznánk ilyenre a gyerekünket. Ott hebegett, hogy dehát egy kisbaba mennyire összehozza az embereket meg hasonló rózsaszínes maszlag, és le volt nagyban fagyva, mikor kötöttük az ebet a karóhoz, hogy nem, ez nem játék, alkesz nagyszülő részünkről az életben nem fogja az unokáját látni.
2020. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!