Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Viszolygok a szellemi fogyaték...

Viszolygok a szellemi fogyatékosoktól. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnálom, de be kell vallanom, én rájuk nézni sem szeretek. De mindenhonnan az elfogadás ömlik, úgy érzem rossz ember vagyok, mert én nem tudok velük cukiskodni meg barátkozni. Értem hogy betegek, de attól nekem nem lesznek szimpatikusak. Nem akarok nekik rosszat vagy ilyesmi, éljenek, boldoguljanak. Mi lehet az oka ennek a hozzáállásnak és kell-e tenni ellene valamit? Ez arról árulkodik hogy gonosz vagyok?
2020. aug. 2. 21:12
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Az annyira rossz állapotban lévőkkel nem nagyon lehet utcán vagy társaságban összefutni. Nekem egy Down-os sem "szimpatikus", bocs. Szerencsére drogosokkal, alkeszokkal nincs dolgom.
2020. aug. 15. 18:43
 22/39 anonim ***** válasza:
Nem kell bocsánatot kérned, ez nem az én problémám, engem nem zavarnak, inkább sajnálom őket. Amúgy ez még mindig nem a szimpátia kategóriája.
2020. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mi a jó szó?
2020. aug. 15. 20:17
 24/39 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a kérdésedben is írt viszolygás. Szimpatikus emberi tulajdonságok alapján lesz valaki, a fogyatékosság meg egy állapot. Nyilván az ember viszolyog a durva betegségektől, mert akárhogy is nézzük, félelmetes állapotok, és nem lehet gyógyítani őket jelenleg.
2020. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Aham, szóval neked olyan nem volt, hogy valaki úgy volt szimpatikus, hogy az emberi tulajdonságaival nem voltál képben teljesen. Pl. fodrásznál vagy házibuliban stb. Azt hiszem nem értesz, de mindegy is.
2020. aug. 16. 19:03
 26/39 anonim ***** válasza:

Nem, max. ha valaki nagyon kellemetlen ismerősre hasonlított (egy ilyen esetem volt konkrétan), de ott is tudtam disztingválni, és túlléptem rajta, és egész normális viszonyban voltunk. Értelek én, egyszerűen addig, ameddig én a másik félről semmit, de ténylegesen semmit nem tudok, addig nem tud se szimpatikus, se antipatikus lenni. Én így működöm.


De mindenhonnan az elfogadás ömlik, úgy érzem rossz ember vagyok, mert én nem tudok velük cukiskodni meg barátkozni. Értem hogy betegek, de attól nekem nem lesznek szimpatikusak. --> Amúgy ha elfogadod és nem bántod őket, az már elég. Senki se kéri, hogy cukiskodj velük. Eleve minek kellene bárkivel is cukiskodni? Maga a szó is nonszensz. Ugyanez igaz a barátkozás kapcsán is. Vagy elvárják tőled? Ha nem, akkor nem tudom, miért vagy ennyire ezen a témán. Ha pedig igen, akkor beszélj azzal, aki ezt erőlteti nálad.

2020. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ha egyszerűen nem foglalkozom velük, az elég. Nekem ez így tökéletes. Nem arról van szó, hogy indulatokat váltanak ki belőlem, nem akarok rosszat nekik. Nem érdekelnek, barátkozni nem szeretnék velük.
2020. aug. 16. 20:29
 28/39 anonim ***** válasza:
53%
Akárhogy olvasom, erre itt mindenki azt írta, hogy oké. Senki nem mondta, hogy erőltesd. Ezt a barátkozást meg tényleg nem tudom mire vélni. Aki annyira beteg, azzal eleve nem lehet barátkozni az állapotából adódva, sokuk még beszélni se tud. Ki erőltet itt bárkivel bármilyen barátkozást? Nem minket kell győzködnöd, hanem azokat a rokonokat, akik ezt nálad erőltetik. Nekünk ezt feleslegesen írod le huszadjára is, mert nem mi vagyunk az illetékesek.
2020. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Szerintem olvasd el újra az egészet XD
2020. aug. 16. 21:23
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen olvastam. Volt, hogy a nyakatokba sóztak ilyen embert. Akkor azokkal beszéld meg, ők az illetékesek.
2020. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!