Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek talpraesett ?

Hogyan legyek talpraesett ?

Figyelt kérdés
Új suliba kerűltem ez miatt eléggé csendes lettem, az előző sulimban se voltam valami beszédes, de itt már rémisztően csendes vagyok:D. Van pár barátom az osztályból akik eléggé hangosak de én mégis olyan csendes vagyok, igazából csak velük vagyok hajlandó beszélgetni. Ha hozzám szól egy másik osztálytársam mindig beparázok, és össze-vissza dadogok mint egy hülye (főleg ha a lányok szólnak hozzám). Az osztálytársaimról annyit, hogy egy nagyon összetartó, konfliktus mentes közösség. Sokszor úgy érzem, hogy nekem nincs helyem ilyen rendes emberek között. Othon a családba eléggé nagy szám van, amikor összegyűl a család, pl: karácsonykór mindig én szórakoztattom az embereket az asztal mellett :D. Amikor az iskolába vagyok mindig csendes vagyok, félek beszélni velük valamiért. A komunikációval nincs baj úgyérzem(bár egy kicsit helytelenűl írok :D). Egyszerűen nem merek beszélgetni a suliba, de változtatni akarok.
2020. szept. 19. 23:19
 1/2 uyscuti ***** válasza:

Ha őszintén érdeklődsz mások iránt ( 1-1 kérdés és meg is hallgatod a választ) , idővel megismerheted a többieket és talán nagyobb önbizalmad lesz már ismerősökként , barátokként beszélni velük.

Az nem feltétlenül gond ,hogy nem vagy egy hangadó típus. Talán , ha tényleg ilyen vagy , meg kell tanulnod elfogadnod magad ilyennek. A nagyszájú embereket (akik szeretnek mindig a középpontban lenni ) sem szereti mindenki.

Összességében a lényeg az , hogy érdeklődj mások iránt.

2020. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az osztálytársaid összetartó, békés emberek, akkor nem kell félned. Veled is kedvesek lesznek és segítenek felengedni. De ne azt éreztesd velük, hogy ellököd őket magadtól. Nem kell sietettni, ha másik órán más mellé kerülsz, vele is beszélj, vagy szólj hozzá a csoportos beszélgetésekhez. Nem fognak kinevetni, kiközösíteni, ha tényleg olyanok, mint írtad. Egy jó közösségbe kerültél, ezt használd ki, itt van lehetőséged önbizalmat szerezni, sajnos nem mindenkinek ilyenek az osztálytársai.
2020. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!