Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem sokszor csak használom az embereket magam körül, arra, hogy igazoljam, hogy érek valamit. Az önbecsülésem nincs a helyén, azaz a világot mintha két részre bontanám: azok a dolgok, amik azt sugallják, semmi keresnivalóm a Földön, és azok, amik azt, hogy értékes vagyok. És az önértékelésem aszerint ingadozik, hogy épp mi történik velem vagy milyen emberrel találkozom - melyik épp melyiket sugallja. Nem tudom érthető-e ez így?!

mintha sok emberrel csak azért lógnék, mert mellettük értékesnek érzem magam, mert ők is hasonlóan bizonytalanok, mint én, és mellettük valahogy önigazolást nyerek, hogy igen, vannak barátaim, érek valamit mégis.

A legrosszabb, hogy férfiakkal sem tudok egyenes lenni, mert ha érzem, hogy tetszem valakinek, aki amúgy szimpatikus nekem, de mégsem szeretnék tőle semmit, akkor hajlamos vagyok "játszani az agyamat", mert élvezem a szitut.

Hogyan változtassak ezen? Azon kívül, hogy tegyem rendbe az önértékelésemet persze, ami több év.

L/23


2020. okt. 22. 23:30
 1/1 anonim ***** válasza:
És azt tudod, hogy mi miatt alacsony az önbecsülésed?
2020. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!