Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A házban amik vannak pókok...

A házban amik vannak pókok feljek tőlük ?

Figyelt kérdés

Ártalmas ? Az ilyen sima nagyon kicsi tudjátok mire gondolok nem ? Mikor meglátok egyet ha még is olom úgy érzem hogy rajtam mászik ez miért van

(Ez két kérdés egyben )


2020. nov. 19. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A házban amik vannak pókok feljek tőlük ?"

Ne.


"Ártalmas ?"

Nem.


"Az ilyen sima nagyon kicsi tudjátok mire gondolok nem ?"

Nem tudjuk, mert Csak Magyarországon több száz féle pók él. Viszont ezek közül összesen kettő veszélyes, egyik sem kicsi és egyik sem él lakásban.


"Mikor meglátok egyet ha még is olom úgy érzem hogy rajtam mászik ez miért van"

Fóbia, gyerekkori rossz emlék miatt. Próbáld leküzdeni, mert semmi alapja nincs.


"(Ez két kérdés egyben )"

Valójában három és fél.

2020. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

arachnofóbia = pokiszony


De nem sulyos, ha megtudod olni.

2020. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ejjel belemaszik a fuledbe es lepetezik az agyadba … aztán amikor kikelnek, ott fognak rohangalni a fejedben. Egy filmben lattam :)
2020. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Anyaddal kezd el varratni a 'pokember' ruhat :)))
2020. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a pókoktól. A pók ott él meg, ahol ehhez kedvező feltételeket talál. Ahol nem talál magának kedvező feltételeket az élethez, ott nyilván nem telepedik meg. Az, hogy megtelepedik egy pók a lakásodban, annak a jele, hogy talál ott magának elegendő élelmet. Annak ismeretében, hogy a pókok mivel táplálkoznak, tekinthető hasznosnak a jelenlétük. Előfordul időközönként, hogy egy-egy pók "túl lő a célon", és egy olyan helyen kezd el berendezkedni, amely ütközik az ember érdekeivel. Magától értetődő, hogy ezt nem hagyja egy ember, - úgy intézi a dolgokat, hogy ez eljusson a pók "agyába" is, - de csak azért, mert nem esztétikus helyen kezd el hálót fonni egy pók, nem bölcs dolog lemészárolni. Újságpapírral vagy egyéb eszközzel ki lehet tessékelni ölés nélkül egy olyan helyre, amely már nem ütközik a személyes érdekeinkkel, de ennyi. Ha talál a lakáson belül egy zavartalan zugot magának egy pók, nem szoktam bántani, mert amit megeszik, az engem már nem zavarhat meg többé és ezzel hasznot hajt számomra a pók, - nem árt semmit. A látványuk nem szép, - olykor félelmetes, gusztustalan akár, - de próbálj megbékélni a létükkel, erősítsen az a tudat, hogy alapvetően hasznos állatok. Az unokáimnak is azt tanítottam, hogy ami nem jelent veszélyt rátok, azt nem feltétlenül kell értelmetlenül elpusztítani.
2020. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Irtasd ki őket szakemberrel, utálom őket én is, le is permeteztem őket a rejtekhelyükön :)
2020. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!